Detail příspěvku: Zlomena smíchem

Návštěvy: 11

Znáte ty naprosto smrtelně vážné situace, kdy se všichni musíme chca nechca tvářit jako by někomu třeskutě smrděly nohy, pokud možno ani nepípnout a vám se chce tak hlasitě smát?  A čím déle to tutláte, tím je nutkání zařvat si smíchy větší? 

6858ZTM.gif

Pak se začnete dusit, rudnout, kroutit.

Část přihlížejících ocení vaše dojetí situací, část se vám pokusí poskytnout první pomoc pro epileptiky a zbytek vás vyprovodí z místnosti opovržlivými pohledy.

 

Ať děláte, co děláte, stejně to skončí průšvihem.

 

V naší rodině máme pro takové záchvaty genetické vlohy.

Například maminka takto hýká velmi často a je nosičem velmi nakažlivé formy. Naposledy při jedné akci v kostele jsme se nepochopitelně nacpali do první řady a po čtvrt hodině naprosto dojemného  projevu jsme už škytali pod lavicí všichni.

 

Maminka je dokonalým nosičem nákazy, protože umí smích doprovodit dokonalým slzotokem a tělo roztřese tak, že jedinci neznalí věci přiskočí s touhou poskytnout první pomoc.

 

Naprosto nezapomenutelná historka je z pohřbu.

Na jméno nebožtíka už si nikdo nevzpomene. Ten den lilo, jak už to ve filmech na pohřbech bývá. Smuteční průvod posmrkával do nažehlených kapesníků…než někoho napadlo pánovi včele průvodu zasunout šňůrku od deštníku za límec kabátu.

 

Jak se  dotyčný  snažil dodržet  dekorum, zatímco průvod byl v pase zlomený od chvíle, kdy voda začala tryskat postiženému z lakýrek, nezapomene nikdo.

 

6856NDk.jpg

 

Záchvat potkal jistě každého z nás.

Jeho intenzita mne však vždy naprosto interesovala. Koukla jsem se tedy, odkud se tahle smrtící kýchavice bere.

Strejda google je suchar:

 

Smích je prý:

 

Psychofyziologicky podmíněná motorická aktivita člověka projevující se rychle vyráženými zvuky, spojenými prostřednictvím pohybové aktivity svalstva a vnitřně sekretorické činnosti se sekundárními fyziologickými změnami krátkodobého charakteru, spolu s pláčem nejvýraznější a nejbezprostřednější projev emocionality.

 

Nejdůležitější funkcí smíchu, který vzniká nejčastěji jako rychlá reakce na komickou konfiguraci podnětové struktury v situačním poli a jehož spontánní průběh je těžko ovlivnitelný, je (stejně jako u pláče) přirozená regulace psychické tenze.

 

Kvantum energie koncentrované v emocionálně (prožitkově) vypjatých situacích je smíchem snižováno na mez, která neohrožuje integritu prožitkových komponent osobnosti a umožňuje nový vzrůst napětí v kontinuitě emocionálních výkyvů jedince.

 

Popisná typologie smíchu představuje velmi hrubé klasifikační schéma, v němž se ustálila jako užitečná pouze polarita smíchu “radostná reakce – patologický příznak”.

 

Hmmm…to moc vtipné není.

Nicméně jsem svou chabou češtinou vydedukovala, že se na to neumírá. Polechtala jsem tak strýčka, který ví všechno ještě jednou:

 

Smích je zkrátka zdravý.

Nejen, že se na něho neumírá, ale dokonce nám prodlužuje život, řehtání vyžaduje spolupráci 80ti svalů těla, což nám užere nějaké ty kalorie a ušetří za krémy protažením 18ti svalů obličejových.

 

Uvolňuje hormony štěstí, posiluje imunitu a trávící pochody. Minuta smíchu tak spolehlivě nahradí hodinku jógy i projímadlo. (pozn.red. – Tak odtud ono okřídlené „po*rat se smíchy! Laughing)

 

6857Yjh.jpg

 

Je to přirozené, zdravé a lidské.

A na ty škarohlídy, co  si  berou osobně, když propukneme v hlučný smích například ve svatební síní nebo  na vítání občánků se klidně můžeme vykašlat.

 

ToraToraTora


[sexy_author_bio]


Pro Tebe, Toro a pro všechny, kdo se dnes chtějí uzdravovat smíchem

 (třeba já Tongue out)

Míša a redakce

 

 

Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Liliana je velice prastaré a jeho původ najdeme v sanskrtu. Překládá se jako hravá“ či „veselá“ a původní podobou bylo Lila. V ČR je v tuto chvíli 323 veselých Lilian.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 55
  • 494
  • 49 219
  • 387 599
  • 2 380 445
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet