Detail příspěvku: Popelkový půst

Views: 34

Moje milé statečné Popelky, sešly jsme se v tento slavnostní a významný den, abychom společně odlehčily jídelníček a pomohly tak našim tělíčkům. Čeká nás nelehký úkol, pro mnohé bude nejtěžší vzdát se kávy, ovšem my si udržíme svůj záměr, slovy Svatopluka Čecha: „Sláb jen ten, kdo ztratil v sebe víru. Malý ten, kdo zná jen malý cíl“ 

8487ODl.jpg

 

Náš cíl je vskutku bohulibý: vyčistit a zregenerovat tělo, ulehčit též mysli a duši.

 

Co nás na cestě může potkat?

 

Fantazie nezná hranice

Klacky pod nohy nám bude házet především náš mozek, bude produkovat abnormální množství myšlenek na jídlo. Budou barevné, lákavé a téměř hmatatelné. Nejen na obyčejnou snídani, oběd a večeři, ale budou nám přicházet obrazy švédských stolů, propečeného masa, nadýchaných knedlíků, nejkvalitnějšího vína a čokoládových dezertů přinášejících nadpozemské orgasmy už po první lžičce, zkrátka to nejlepší, co naše fantazie zná a kvůli čemu bychom prodaly nejen duši, ale i vlastní děti.

 

Ze všech lásek nejupřímnější je láska k jídlu.

George Bernard Shaw

 

Průvodcem nám bývají rodiny a příbuzní.

Nechápou naše důvody a neznají soucit – klidně debužírují a hodují před námi. Kupodivu nám nevadí jídlo ostatním připravovat, dokonce to činíme s láskou, protože se ho můžeme alespoň dotýkat a v nestřežené chvíli i přivonět, strávníkům chutná a pohodu rodinného krbu narušuje jen škrundání a kručení našeho žaludku.

 

Po dobrém obědě lze odpustit každému, i vlastním příbuzným.

Oscar Wilde

 

Těžko se nám zvládá únava

Pokud nedodáváme tělu energii z venku, ale dýchat plíce a tlouct srdce a fungovat mozek potřebuje nezávisle na příjmu z venku, bude si tělo energii brát zevnitř a snažit se donutit nás nedělat ani miniaturní pohyb navíc, přepne do úsporného režimu. Bývá přínosné tělo poslechnout a tento den netrhat rekordy v ničem. Odpočinek a spánek po poledni může pomoct překonat únavu a dodat sílu na odpoledne. Nenáročná klidná procházka odpoledne zase vyplní čas do večera a zajistí příjemnější myšlenky.

 

Je-li vůbec něco smutnějšího než zneuznaný génius,

je to nepochopený žaludek.

Honoré de Balzac 

 

Velká část úspěchu spočívá v přípravě

Dva dny před úplňkem je vhodné zařadit do jídelníčku pouze ovoce, zeleninu, dostatek tekutin, protože tělu se ulehčí trávení a trochu se zmenší žaludek.

Den před úplňkem čaje, přírodní šťávy vymačkané z citrusů nebo odšťavené pomocí odšťavovače ovoce a zelenina, domácí mošty.

 

8489MTY.jpg

 

Výborná kombinace, pokud máte doma odšťavňovač, je mrkev + jablko + celer řapíkatý + pomeranč + kousek zázvoru.

 

V den půstu pijeme jen a pouze vodu.

Množství podle pocitů, cca 3 litry, lze pít převařenou a vychládající vodu, ta nás i prohřeje. Kdo má více odvahy a přidá klystýr, bude mu odměnou i vyčištění střev, což ocení hlavně imunitní systém.

 

Kdo nezná bázeň, pije urinu.

 

Po úspěšném půstu se nám další den možná ani nebude chtít začínat s jídlem, jak lehce a dobře se budeme cítit. Lze pitné dny prodloužit na delší dobu, ale to už chce zkušenosti a praxi. Druhý den po půstu přidáme čaje, šťávy, mošty, třetí den ovoce a zeleninu a další dny už obvyklý jídelníček.

 

Malé varování: po snědení prvního většího kousacího jídla, tedy snídaně 2 dny po půstu, se může dostavit velká potřeba rychlé velké potřeby, tuhé jídlo se nemusí v nás dlouho zdržet, ale týká se to jen  prvního pevného jídla.

 

Kdo nemá praxi s půsty, navrhuji kratší postup: v sobotu jen ovoce dopoledne, zelenina odpoledne, v neděli šťávičky celý den s čaji, v pondělí ráno zelenina a během dne ovoce s přidáváním dalších potravin, i toto odlehčení má pro tělo smysl.

 

Objevení nového jídla znamená pro lidské štěstí víc

než objevení nové hvězdy.

Anthelme Brillat-Savarin

 

Bonusy

 

Kvalitní hluboký občerstvující spánek cca 10-12 hodin. V běžném životě nedosažitelné, při půstu obvyklé.

Čistá pleť.

 

Váha klesne o cca 0,5 – 1 kg každý den, přibližně polovina z této ztráty se vrátí, když se zaplní střeva, polovina ztráty je trvalá.

 

Radost, že jsme to dokázaly svojí vůlí, je k nezaplacení.

 

Pocit euforie, tělo je spokojené a pročištěné, hlava lehká, mizí chutě na sladké, slané, kořeněné, někdy mizí i potřeba cigaret či alkoholu nebo alespoň klesne na nižší úroveň.

 

Zjemní se chuťové pohárky.

 

Více budeme přemýšlet, co jíst a jídla si vážit.

 

Možná půst v některé z nás vyvolá touhu pečovat o své tělo ještě lépe, zdravě se stravovat, cvičit, meditovat.

 

8488YTM.jpg

 

Upozornění ohledně zdravotního stavu

 

Půst by měly podstupovat zdravé osoby, je na každém zvážit svůj zdravotní stav nebo se poradit s lékařem. Existují mírnější metody očisty těla např. ovocný či zeleninový den – i tím naší tělesné schránce prospějeme a je snazší to zvládnout a vydržet celý den.

 

Jedná se o narušení obvyklého režimu, změnu fungování navyklých způsobů a kvůli čištění těla se nám mohou dít nepříjemné stavy a pocity.

 

Častá je bolest hlavy, náladovost, únava, malátnost, může se ozvat rýma a dutiny, stará chronická onemocnění se ohlásí.

 

Pravděpodobně budeme pociťovat zimu, chlad, studené ruce a nohy, někdo i zimnici.

Pomáhá, kromě teplého oblečení a deky navíc, horká voda převařená v rychlovarce a pomalu popíjená, umí prohřát. Rozhodně se nám bude chtít s tím seknout a normálně se najíst. Pokud bychom měly proklínat den, kdy jsme se rozhodly vyzkoušet celý ten nesmysl, raději to nechme na příhodnější čas a opravdu se najezme, zpočátku pomalu a lehká jídla.

 

Příhodnější čas může přijít třeba na jaře nebo v létě, není nutné vyhrát, pokud by nás to mělo zabít, nedělejme to násilím.

 

Sytý hladovému nevěří.

České přísloví

 

Na internetu a v odborné literatuře lze dohledat mnoho textů o půstu a také o úplňku a úplňkové dietě, inspirující je hlavně článek  Hlad! od TTT.

 

Moc nám všem držím pěstičky a těším se na nové zkušenosti.

 

Petorio


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Leoš je podle nejnovějších tézí původem ze staroněmčiny. Jeho základní podoba byla Leopold nebo Leonard, což vzniklo ze spojení slov „leute“ - člověk a „bald“ – statečný. Je ale možné, že první část tvoří slovo „leo“, což je lev. Jméno by tak bylo překladem nejblíže významu „silný, lví člověk“. A takových je v ČR hnedle 5727.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 86
  • 371
  • 17 903
  • 347 438
  • 2 476 231
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet