Detail příspěvku: Nemůžete se zbavit virózy a nemáte Covid? A máte koření?

Nemůžete se zbavit virózy a nemáte Covid? A máte koření?

autor: | Bře 27, 2020 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 1095

Víte, proč z našeho podvědomí nikdy nezmizely babky kořenářky? Protože byly děsně chytré a měly historii delší, než dlouhou. Klidně je mohl stvořit starověký Egypt, kde by jednou z prvních „kořenářek“ byl asi Imhotep, ale patrně jsou mnohem starší, kam naše paměť ani nesahá.

Tak alespoň kam sahá…

Člověk si ochucoval stravu i léčil tělo bylinami a kořením už před 50 000 lety. 

Oni zmínění Egypťané si například hodně oblíbili anýz, hořčici, kmín, koriandr, mátu, pelyněk, skořici, fenykl, šafrán, tymián, kardamom, pepř a muškátový květ.

Znali toho opravdu hodně.

Kořením nejen dochucovali, ale hojně i léčili. Znalosti léčivých účinků bylin a koření se právě díky kořenářkám nikdy neztratily.

A léčíme se takto často i my. A čím dál více a čím dál častěji.

Tak nějak celkově se vracíme k umění našich předků, k bylinám a „doba chemická“ začíná ustupovat „době přírodní“, logicky tam, kde to jde a to je moc fajn.

Podle mého to souvisí s věkem pátého slunce, který má, a očividně to tak je, přinést duchovní pokrok a otevření vědomí. (vrátíme se k tomu samostatně, ale Věk pátého slunce začal v roce 2012. Přibližně.)

5f2f4ba3d12d8e93a793c47e765e9730

Je to moc potřebný trend, protože na pokroku, který jsme učinili ve vědě, nám to nijak neubere, jen to konečně přestáváme hrotit tam, kde efektivně a bez vedlejších účinků pomůže příroda.

Tedy pokud choříte tak, že na to není potřeba chirurg, ani antibiotika, ani výdobytky farmacie, či dnes tolik očekávané antivirotikum, pokud jste prostě po zimě unavení a „bez života“, pokud máte nervy na pochodu…

… tady je moudrost starých kořenářek a dary i laskavá náruč matky Země.

zlouk

Bazalka: V Asii ji znali už před 3000 lety. Kromě toho, že je výtečná do některých polévek, působí hlavně na nervový systém a také na soustředění. Používá se také při bolestech v krku, hlavy a při zažívacích potížích. Ovlivňuje činnost hladkého svalstva, povzbuzuje činnost trávicích orgánů a celkově zlepšuje metabolismus. Má i dezinfekční a antibiotické účinky.

Cibule: Je plná bílkovin, draslíku, vápníku, fosforu, obsahuje taky vitamin „C“, železo fluor, vitaminy skupiny „B“, biotin, karoten, prostě bolhoj, hadr. Je dobrá snad úplně na všechno, kromě svěžího dechu. Upravuje zažívání, je prima na žlučník a snižuje cholesterol. Moje babička mi na bolení v krku dávala šťávu z cibule s medem. Odporné, leč účinné.

Fenykl: Kdo by neznal fenyklový čaj pro miminka, ale ono by to s ním prý nemělo přehánět. Ale upřímně, to jsem jako velice mladá matka netušila a prolévala jím Páju jako průtokový ohřívač a žije. Fenykl podporuje zažívání a také působí při nadýmání nebo zácpě. Používá se proti celulitidě a nadváze a je výborný na osvěžení dechu.

Hřebíček: Víte, že je součástí kari koření? Každopádně má antiseptické, dezinfekční a místně znecitlivující účinky, je uklidňující na žaludek a také má výrazně zklidňující účinky na bolesti zubů.

Kmín: „Viděl jste, co jste potřeboval, pane inspektore?“ „KACHNY“. Ano, bez kmínu snad není kachny, ale on kmín také zklidňuje zažívání a zmírňuje křeče ve střevech i menstruační bolesti a obecně podporuje chuť k jídlu.

Koriandr: Moje babička ho dávala do švestek, ale už nevím proč. Měla o něm napsáno ale, že působí blahodárně na psychiku, má uvolňující a dezinfekční účinky, pomáhá rozpouštět hleny, mírní křeče a podporuje chuť k jídlu. Používá se také na kožní vředy.

koriandr3

Majoránka: Karbanátek, bramborák, ale taky čaj. Dělá dobře nespavcům, a také má protizánětlivé účinky při kašli a zánětu průdušek. V podobě čaje také výrazně tlumí menstruační bolesti.

Pepř: Osobně pepřím kromě buchet snad všechno a vypadá to, že dobře dělám. Pepř je močopudný, urychluje vylučování toxických látek a podporuje chuť k jídlu. Příznivě působí také na činnost srdce a pohlavních orgánů a od babičky vím, že pomáhá snižovat horečku.

Skořice: Už před 6000 lety ji znali Číňané. Mimo jiné je skořice v magii kořením lásky. Měla by přitahovat opačné pohlaví. Pak je to také přírodní antiseptikum, podporuje krevní oběh a zažívání a prý působí též preventivně proti rakovině.

Šalvěj: Pokládám tuhle bylinu za pomalu zázrak. Koupu se v ní, když na mě „něco leze“ a ono to pak hned sleze. Je neuvěřitelná, když bolí zuby, nebo dásně, má dobrý vliv na růst vlasů, je to antiseptikum, dobře se po ní spí a uklidňuje. V magii umí odhánět zlo. Ďábel se bojí kouře ze šalvěje.

Šalvějí se omývají magické pomůcky a čistí prostor. Kromě toho, stimuluje zažívání, zmírňuje křeče, snižuje pocení a tvorbu slin, zastavuje průjem a má desinfekční účinky. Bacha, ve vysokých dávkách prý působí jako mírný halucinogen. (může za to tujon, ale to byste se jí museli fakt echt prolévat). Spíš je to o tom, že pomocí kouře ze šalvěje se šamani dostávají „jinam“.

Tymián: Svíčková !! Kromě ní je vhodný při depresích, působí proti nadýmání a křečích, má výtečné dobré antiseptické účinky. Babička dávala na topení hadr namočený v tympánové vodě s tím, že  zamezuje šíření infekce. Je účinný také proti bakteriím, plísním, střevním prvokům a parazitům.

Zázvor: Mimo to, že ho mám odzkoušený jako poměrně slušně účinné afrodiziakum, ho milují Číňani. Mají ho snad v každém receptu. Zázvor hezky zahřívá, dodává energii, podporuje chuť k jídlu a je vynikající při nachlazení a nevolnosti.

Jinak jsem vám ještě chtěla říct, že máta, kromě toho, že přitahuje Mojito, přitahuje prý také peníze. naši předkové páli mátové listy, když měli finanční nouzi.

Přeji krásný jarní den, Popelky a hlavně hodně zdraví! :srdce: 

Míša K.

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Rostislav je původem slovanské. Máme poměrně málo slovanských jmen a většinou jsou to „slavové“ a „milové“. Rostislav vznikl od staroslova „rostit“ (rastit) = „šířit“ a „sláva“. Rostislav je tedy „ten, kdo šíří slávu“. V ČR je 791 Rostitslavů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 216
  • 374
  • 23 395
  • 361 397
  • 2 418 548
  • 3 795
  • 28
  • 1 846
0 Shares
Share
Tweet