Tělo

Menstruační kalíšek: Má zkušenost? Nevhodný, někdy až nepoužitelný!

0 Shares

Ten den probíhaly přípravy na návštěvu oblíbeného clubu u kamarádky. Zatímco jsem se u ní předsíni snažila, spíše neúspěšně, opravit obličej make-upem, ona odešla vyvenčit psa. Brzy jsem zjistila, že „lepší už to nebude“ a šla si umýt ruce. Ta věc ležela na umyvadle…

127Mzg.jpg
Něco mezi dudlíkem a nádobkou na vajíčko na hniličko. Ráda pomohu, a tak jsem TO odnesla mezi nádobí.

O pár minut později už kamarádka nervózně hledala po bytě svůj MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK, bez kterého, jak lze snadno pochopit, nemínila odejít.

 

A tak jsem to, o čem jsem sice četla, ale nikdy jsem se s tím nesetkala, konečně viděla na vlastní oči. Ne, že by mě to nezajímalo. Nakonec, věda jde stále kupředu a rozhodně nejsem zpátečník.

 

Navíc mě kamarádka ujistila, že je to skutečně bezvadné.

 

„Je udělaný ze silikonu, dá se používat i v noci, je ekologický a vyrábí se ve dvou velikostech. A – pro ženy po třicítce a po porodu a B – pro ženy mladší, co ještě nerodily. Je bezkonkurenčně nejlepší, lepší než tampon, a já jsem s ním opravdu spokojená. Prostě ho pokaždé vyliji, vymyji a znovu zavedu. Žádné nošení vložek, žádný stress s posledním tamponem a tak. Zkus to, vážně budeš nadšená“, ujistila mě.

 

Proč ne?

 

130ODR.jpgObětovala jsem tedy něco kolem pětistovky a kalíšek si objednala také.

 

Přesně dva dny po skončení mé menstruace, skutečně dorazil.

 

Měla jsem proto dost času se tentokrát těšit na další cyklus, až zázrak vyzkouším.

 

Jediné co jsem pochopila z návodu, bylo, jak ho vyndat z obalu.“Zmáčknout a přeložit“.

 

Dobře. Ještě mi bylo jasné, co znamená termín „vyvařit“.

 

Naštěstí mi při postávání u sporáku zavčasu došel rozdíl mezi „vyvařit“ a „uvařit“.

 

Zamčená na záchodě, s manuálem v ruce jsem byla v zavádění úspěšná na třetí pokus.

 

Poprvé mi byl nepříjemný a podruhé vypadl přímo do záchodu.

 

Při dalším vyvařování jsem přemýšlela, jestli jsem takové pako jenom já, či je nás víc, nebo je kalíšek opravdu vhodnější spíš na to vejce na hniličko…

 

Na potřetí jsem ho zavedla správně a opravdu jsem ho vůbec necítila. Jen jsem každou chvilku chodila kontrolovat, jestli jsem ho náhodou nějakým způsobem „nevcůcla“.

 

Někdy se vyplatí být zpátečník

 

Možná je toto jen má zkušenost, možná nejsem úplně nastavená na novinky, ačkoli jsem si to myslela, ale já po vyzkoušení s důvěrou zůstanu u vložky na noc a tamponu na den.

 

Kalíšek je bezesporu způsob jak ušetřit, protože pořizovací cena, se vám vrátí při životnosti kalíšku 15 roků, mnohonásobně.

Dále je ekologický, to každopádně.

 

129ODQ.jpg

 

Jenomže:

 

Čas, za jak dlouho se kalíšek naplní, lze určit pouze odhadem, což je značně na nic!

 

Při neopatrné manipulaci při jeho vyprazdňování, člověk vyjde ze záchodu, jako by se tam stal obětí pokusu o vraždu, bodnou zbraní – skutečně, stačí ho jen trochu víc zmáčknout. Moudře jsem ho zkoušela jen doma.

 

Po vylití je třeba kalíšek vypláchnout.

 

A co v zaměstnání, v restauraci, na návštěvě? Kalhoty na půl žerdi, v ruce kalíšek připravený na vymytí, odchod z toalety k umyvadlu…a “..dobrý den, ne záchod ještě není volný, jak vidíte, hodlám se tam ještě vrátit..” To jsem nezrealizovala, k tomu mi stačila jen praktická představa. Pěkně děkuju!

 

Nevím, snad jako alternativa pro domácí použití, pokud je člověk doma sám…možná. Pro běžné užití, podle mé zkušenosti, nevhodný.

 

Ale je to jen můj názor.

 

Pavla


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com