Společnost

Zasněžené nejen hory

0 Shares

Hurááá, sníh, a nejenom na horách. Především se radují milovníci zimních sportů a všichni ti sezónní požitkáři. A jak by ne. Drahé lyže a celá ta lyžařská výstroj a výzbroj tak dlouho ležela ve skříních (a možná pod postelí) a natěšení aktéři už ani snad nedoufali, že letos nějaká zima přijde. 

3573MjN.jpg

 

Každý se nemůže hned vydat na hory, když je zima skoupá, buď je to finančně náročné anebo časové a jiné důvody nevytváří pro to podmínky.

 

Co s tím naděláme?

Planeta se otepluje a v nížinách, možná že takové doby zanedlouho nastanou, sníh ani neuvidíme, jen na horách. S globálním oteplováním může nastat hodně problémů. Z pohledu té příznivé verze budeme třeba za několik desítek let pěstovat na zahradě melouny a na Václaváku místo listnáčů porostou palmy.

 

Ale když se zima přeci jen představí ve svojí kráse, všechno je bílé, čisté a tak sváteční, je to nádhera.

Miluju tu zimní bělost, svátečnost i s tou nevšední zasněženou romantikou. Někdy trvá jen krátce, pak všechno rozbředne, všude je jen plno vody a vlastně špíny, kterou odkryje tající sníh (pokud ovšem nebydlíme na horách nebo trochu ve výšině).

 

Nejhorší je to k jaru, kdy během zimy se nečistota nastřádala a schovávala pod sněhem a pak se máme na co těšit. Pro psí hovínka, která jsou všude (a tou vlhkostí pěkně nabobtnalá a objemnější), není kam šlápnout.

 

3574MmU.jpg

Teď mně asi chovatelé pejsků nebudou mít rádi, ale já proti těm čtyřnohým společníkům nic nemám. Jen by to chtělo nějaký kompromis.

 

Tak teď jsem od tématu trochu odbočila a na závěr bych chtěla říct, užijte si tu zimní krásu, dokud ji příroda dopřává. Tady není nic jisté, za pár dní může být zase jinak, i když prognóza je příznivá a nějaký den pocítíme, že zima vládne se vším všudy.

 

Teplejší zima má tu výhodu, že se ušetří za otop, ale zase z hlediska přírodního, přemnoží se myši a potkani.

Tak si vyberme. Ale vlastně je to úplně jedno, co si vybereme, příroda si stejně dělá, co chce. Je leden, který býval pověstný coby nejstudenější měsíc v roce.

 

Jak se nám předvede letos?

 

Jiřina 


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x