Tělo

Máte ze zeleniny nejraději husí stehno? Při vší úctě, jste nuly!

0 Shares

Zatímco někdo si v restauraci k obědu objedná zeleninové rizoto, druhý si den bez pořádné flákoty neumí představit. Kde se berou stravovací preference, pokud rozhodnutí neovlivní víra nebo přesvědčení? Co třeba krevní skupina? 

4764YjI.jpg

 

Krev? Jistě, kdykoli!

Taková ta tráva kolem talíře mě osobně moc nezajímá. Hlavně, když se kolem ní povaluje hovězí steak, který je pořádně krvavý.

 

Někomu to může připadat hnusné, ale například takový tatarák je doslova žúžo. Rovněž ujídám při přípravě játrových knedlíčků.

Syrové maso, nebo jen lehce osmahnuté, má lepší chuť a dělá mi vysloveně dobře.

Mám krevní skupinu 0+.

 

Fuj, játra, takhle květákový mozeček…

Někomu ovšem při pohledu na krev na mém talíři, tuhne ta jeho a svůj zájem věnuje raději kapustovým karbanátkům a mrkvovému pyré. „Jak tohle můžeš pozřít?” ptá se. Jeho jídelníček tvoří bohatý sortiment naší i světové flóry a různé bobule.

Jeho krevní skupina je A.

 

4765NzQ.jpg

Jsme lovci a sběrači?

Odborníci experimentovali se stovkami základních jídel, aby zjistili, nakolik jsou tato jídla kompatibilní s krevními buňkami různých krevních skupin.

 

Extrakty z jídel vysrážely červené krvinky jednotlivých krevních skupin. Za tuto reakci jsou odpovědné lektiny, které hrají roli speciálního „lepidla” a nacházejí se v jednotlivých pokrmech. Tyto lektiny doslova slepí červené krvinky tím, že se navážou na jejich cukerný komponent, píše se ve studii.

 

Ta následně uvádí že…

…u každého jedince vybaveného nějakou krevní skupinou se zažívání a proces trávení chová zcela odlišně. Z toho, podle tohoto drahého výzkumu prý vyplývá, že naše přirozené preference jsou přímo odvislé od naší schopnosti si s tou kterou potravinou poradit, což má zase přímou souvislost s krevní skupinou.

 

No, já to pořád říkám, že se tělo má poslouchat!

 

Krevní skupina 0 je údajně nejstarší

Tato skupina  předků některých z nás se prý živila skoro výlučně masem zvěře, kterou tito masožrouti ulovili. Někdy maso napíchli na klacek, jindy se s tím nezdržovali. Těla těchto jedinců jsou tedy výborně konstruována na strávení dokonce i syrového masa! Potřebují ho víc než kdokoli jiný. Naopak taková pohanková kaše by nositeli nulky mohla skvěle zabetonovat útroby.

Souhlasím.

Pro lidi s krevní skupinou 0 by tedy podle jejich předpokladů, daných geneticky, mělo být maso přirozenou potravou a neměli by se mu vyhýbat.

 

 

Krevní skupina A je údajně výrazně mladší.  

Některé skupiny masožroutů později prý volně přešly na stravu převážně rostlinného původu, hlavně produktů zemědělské činnosti. Jejich dnešní potomci jsou nositeli krevní skupiny A a genetického kódu požívání potravin rostlinného původu.

Právě proto by jedinci patřící k této krevní skupině měli konzumovat především zeleninu, a dodávat tak svému tělu nezbytné vitaminy a minerály.

 

 

Krevní skupina B:

Tato krevní skupina se vyvinula až po krevní skupině A. Pro tyto lidi je vhodná kombinovaná strava a mohou klidně konzumovat větší množství masa než jedinci s krevní skupinou A.

Jsou to takoví stravovací otužilci a všežravci.

 

Krevní skupina AB:

Tato krevní skupina je úplně nejmladší. Jak se tak nositelé béčka vesele popásali zalíbili se jim kytkožrouti se skupinou A.

A tak si kromě tělesných tekutin pěkně promísili i krev.

Na svět přišli potomci se skupinou AB.

Pro tyto lidi je potřebná kombinovaná strava, vhodná pro krevní skupiny A i B, která jim dodá dostatek vitaminů a minerálů.

V důsledku nízké hladiny žaludeční kyseliny potřebují trochu více vitaminu C, podobně jako osoby patřící ke krevní skupině A.

Lidé patřící do této skupiny mohou konzumovat jen malé množství masa, protože ho špatně tráví.

 

No, z mého pohledu si tady s námi a naší DNA možná někdo jen vesele pohrával, aby zjistil, kdo se udrží.

A vida! Všichni!

 

To koukáte velkýma kukadlama, vy šediví genetičtí inženýři, co? Tongue out

 

 

Michaela


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com