anotace3
Komerce

Jak se účinně a rychle zbavit akné? Používejte správnou kosmetiku a buďte trpěliví.

0 Shares

Akné dokáže pořádně potrápit a rozhodně není jen záležitostí dopívajících. I zralou pleť umí nevzhledné pupínky pěkně potrápit. Jak s ním bojovat? Zaměřte se na kvalitní kosmetiku a obrňte se trpělivostí.

Proč se akné tvoří?

Mnoho lidí má akné spojené jen s obdobím puberty. Ale nejen mladistvou pleť trápí nevzhledné pupínky. Ani zralejší pokožka před nimi není v bezpečí. Pokud chcete vědět, jak se zbavit akné je důležité pochopit, proč se vlastně tvoří.

Jde o zánětlivý proces, který probíhá v ucpaných pórech. Když se mazový kanálek na naší tváři ucpe, vytvoří se ideální prostředí pro množení bakterií. I proto to většinou neskončí jen u jednoho pupínku. Pouhým škrábáním se mohou bakterie roznést i do ostatních mazových kanálků a akné se snadno rozmnoží po celém obličeji nebo jeho částech.

struggle 3805349 1280

Není to záležitost jen našeho obličeje

Zánětlivé pupínky se zdaleka netvoří jen na obličeji. Může se objevit i na sedacích partiích, na zádech, na krku nebo na rukou. K jeho výskytu může přispět:

  • nesprávná péče o pokožku
  • nadměrné pocení
  • nevhodná strava
  • dlouhodobě nevhodný životní styl

Pro účinný boj s ním se mnoho lidem osvědčily přípravky Vichy na akné. Ty obsahují celou řadu produktů, od těch obličejových až po důkladnou péči o celé tělo. Kosmetika na akné by měla pokožku vyčistit, zaléčit a celkově vyživit. Jen díky správné péči totiž můžete svůj boj s pupínky vyhrát.

akne

Prevence je důležitá

Řešit rozběhlý problém je vždy obtížnější. Pokud víte, že vaše pleť na akné velmi trpí, věnujte se prevenci. Léčba akné je běh na dlouho trať a zahrnuje hodně jednotlivých kroků. Věnujte čas čištění pleti, používejte speciální čisticí prostředky určené pro problematickou pleť a vybírejte si i dekorativní kosmetiku určenou pro boj s pupínky.

I make-upem nebo krycí tyčinkou můžete akné snáze porazit. Snažte se jíst hodně čerstvé zeleniny a ovoce, dodržujte pitný režim, a pokud to jde, vyhýbejte se alkoholu, který ho mnohonásobně zhoršuje. Někomu pomůže i doplnění vybraných vitamínů, které tělu dlouhodobě chybí. Vhodné přípravky pak jednoduše vybírejte v internetové lékárně Benu.

Boj s akné určitě nevzdávejte, můžete totiž jednoduše vyhrát.

Zpracovala: Silvie Dluhošová

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x