Detail příspěvku: Bojte se, nastává doba jedová!

Bojte se, nastává doba jedová!

autor: | Lis 22, 2011 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 12

Kde všude na nás číhají toxické látky? Jaká éčka se skrývají v potravinách i nápojích a jak nám mohou ublížit? Je očkování skutečně zdraví prospěšné? Kolik toxinů obsahují běžná léčiva a potravinové doplňky? Máme se bát neekologické kosmetiky? Na všechny tyto a mnohé další otázky vám odpoví kniha s příznačným názvem DOBA JEDOVÁ.

2463Mzc.jpg

 

Jakousi informaci o tom, že chemické látky obsažené v léčivech, mnohých potravinách i nápojích, kosmetice a vůbec skoro ve všem nemusí mít vždy jenom pozitivní efekt na náš organizmus má asi každá z nás. Máme-li na výběr, zpravidla volíme pochutiny s menším množstvím barviv, konzervantů, zvýrazňovačů chuti, regulátorů kyselosti, emulgátorů a podobných umělých látek. Co když ale na nás nebezpečí toxinů číhá i v obyčejné balené vodě? Na jaké přísady a triky výrobců si máme dát pozor prozradí populárně-naučná publikace z pera Anny Strunecké a Jiřího Patočky.

Pár slov k autorům
Ačkoli by se tak podle moderně laděného designu i příjemně čtivé formy mohlo zdát, rozhodně se nejedná o bulvární výkřik, nebo nepodložený laický počin. Kniha doba jedová je specializovanou studií z pera expertů v oboru toxikologie a biomedicíny, odkazující se na bezpočet další odborné literatury.

zelenina
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.
Je významnou českou vědkyní i pedagožkou Karlovy univerzity ověnčenou mnoha významnými cenami (například diplomem Amerického biografického ústavu). Publikovala více než 300 odborných prací a byla členkou redakční rady časopisu Americké fyziologické společnosti (News in Physiology). V letech 2002–2004 byla hlavní koordinátorkou pro přípravu projektu 6. rámcového programu Evropské unie (EU: European Fluoride and Aluminium Network of Excellence), kterého se účastnilo 352 vědců z 15 zemí. V současnosti přednáší na 1. lékařské fakultě Karlovy univerzity a věnuje se vědecko-populární publicistice se zaměřením na biomedicínu.

Prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc.
Publikoval více než 400 vědeckých prací a mnoho odborně – populárních článků v českých i zahraničních časopisech. Těší se členstvím v několika českých i zahraničních vědeckých společnostech i redakčních radách dvou vědeckých časopisů. Klíčovou roli v jeho vědeckých zájmech hraje pa měť, zejména účinky peptidů v procesech učení, ale zaměřuje se i na působení biologicky aktivních látek v terapii Alzheimerovy choroby.
V současné době je emeritním profesorem na Univerzitě obrany v Hradci Králové a řádným profesorem toxikologie na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.
2465OWV.jpg

 

Malá ochutnávka z knihy
„Uvědomili jste si někdy, že při usilovné snaze o očistu svého těla či domácnosti můžete navodit značně nebezpečnou situaci pro zdraví celé rodiny? Že můžete způsobit pravý opak toho, oč usilujete? Ukážeme si, že není nutné vystavovat naše domácnosti a rodiny nebezpečným chemickým dezinfekčním a čisticím prostředkům. Značnou pozornost bychom měli věnovat i výběru nádobí, které každodenně používáme. A snad ani není třeba připomínat, že veškeré úklidové prostředky, kosmetiku a léky musíme udržovat mimo dosah malých dětí.“

Recenze redakce 
Popravdě jsem se, vzhledem ke kapacitám, které knihu sepsaly, trošku bála přílišného akademicismu a přehršle odborných termínů, kterými bude čtenář doslova zahlcen. K mé velké radosti se však ani jedno nekoná. Naopak, kniha je napsaná tak svižně a čtivě, že ji člověk doslova hltá – a nestačí se divit nad jejím obsahem. Například teď už stoprocentně vím, že bych nikdy sebe, ani své známé nenechala očkovat proti rakovině děložního čípku a budu-li mít někdy dceru, budu ji před tím důrazně varovat. Také už nejspíš nikdy nepozřu jídla s obsahem glutamátu a budu ještě bedlivěji pročítat etikety, zda výrobek neobsahuje aspartam.
Stručně řečeno – kniha je opravdovým průvodcem zdravého životního stylu. Bez příkras či skrytých reklam poukáže na látky škodlivé, nebo naopak vyvrátí mýty o látkách prospěšných.
Jistojistě se ji vyplatí mít doma v knihovně a občas s ní porovnat etiketu oblíbených dobrot – třeba vás pak přejde chuť!

Recenze Rudolfa Náprstka, předsedy občanského sdružení Zdravá potravina
Jako předseda občanského sdružení Zdravá potravina jsem se na knížku upřímně těšil. Když jsem ji dostal do ruky, o to víc mě potěšilo, že v kapitole věnované potravinám a Éčkům je množství informací, které potvrzují a v některých případech i doplňují naše webové stránky. Knížku bych doporučil každému, kdo se již zajímá, ale především těm, kteří se chtějí začít zajímat o jedovaté látky, které mohou být v potravinách, které jíme, nebo které nám lékaři v “dobré víře” podávají jako léky.

 

 

léky

 

Chcete o jedech naší doby vědět ještě víc?
Pak přijďte 23. listopadu v 16:00 hodin do klubovny Ústřední Městské knihovny v Praze (Mariánské nám. 1, Praha 1), kde bude Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. vést přednášku právě na téma její knihy Doba jedová.
Celý projev bude do českého znakového jazyka tlumočit Monika Boháčková (z Centra zprostředkování tlumočníků pro neslyšící vlož odkaz) a simultánní přepis mluvené řeči zajistí Hana Jagošová. Přednáška je tak vhodná nejen pro většinovou veřejnost, ale i p ro Neslyšící, kteří jsou srdečně zváni. A důležitá informace na závěr – vstup je pro všechny ZDARMA.
plakat
Zdroje:

  • www.dobajedova.cz
  • STRUNECKÁ, Anna; PATOČKA, Jiří. Doba jedová. Praha : Triton, 2011. 296 s. ISBN 978-80-7387-469-8.

 

Katka


[sexy_author_bio]


 

Pro ty, kteří se nás ptali, kde je kniha k sehnání:

Knížku si můžete na stránkách www.dobajedova.cz i výhodně objednat.

 

Tomáš – Redakce

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Marek je jméno původem z latiny. V jádru je to Marcus ze základního Martius, které vzniklo podle boha války Marse. (Árés). V překladu tedy znamená jméno Marek přímo Mars, tedy bůh války. Volně přeloženo se čte jméno Marek jako „válečník“. V ČR je 52 497 Marků.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 156
  • 517
  • 23 434
  • 359 832
  • 2 421 277
  • 3 795
  • 28
  • 1 846
0 Shares
Share
Tweet