Detail příspěvku: Tunguzský „METEORIT“?

Tunguzský „METEORIT“?

autor: | Pro 2, 2011 | Magie | 0 komentářů

Views: 97

V roce 1908 se do oblasti Tajgy cosi zřítilo. Podle oficielních zpráv – meteorit.  Jak je ale potom možné, že se místní lidé se z této oblasti po varování tamních šamanů odstěhovali dva měsíce před událostí! Zmizela i zvířata, ptáci i ryby…

Je rok 1908 a z oblasti Podkamenné Tunguzky se po varování šamanů, kteří obchází jednu usedlost po druhé, začínají stěhovat obyvatelé.

 

Věří svým šamanům a to, co říkají, je znepokojující.

Již od dubna tito lidoví mágové šíří poselství Bohů, kteří jim měli sdělit, že se brzy na oblast Podkamenné Tunguzky snese zkáza, něco jako konec světa, a je třeba lidi a dobytek odstěhovat do bezpečí.

 

Většina tamních kočovníků a obyvatel uposlechne.

Ti ostatní reagují později až na fakt, že se v květnu toho roku z oblasti začínají stahovat celá stáda sobů, odlétají ptáci, a dokonce i ryby buďto mizí, nebo se stahují na dna jezer.

 

To stačí už i těm největším pochybovačům, aby takříkajíc zmizeli taky.

 

A dělali dobře

30. června 1908 ráno se nad Tajgou objeví oslňující záře, která osvítí obrovskou část území. Celý jev doprovází ohlušující hřmění a následuje nepředstavitelná exploze, jejíž sílu odhadli vědci na několik tisíc atomových bomb.

 

Tlaková vlna vzniklá následkem výbuchu třikrát oběhne Zemi!!

 

Seizmické otřesy zaznamenají tehdejší přístroje v Moskvě, New Yorku, Londýně i jinde. Celá věc je doprovázena i optickými jevy, které jsou v podobě zářících červenofialových mraků viditelné i v Evropě.

 

V Německu se tři dny před událostí naprosto zblázní kompasy. Vědci v Německu se tím sice zabývají, ale netuší, oč jde.

 

Co to bylo?

Když se do oblasti dostali ruští vědci, udivila je svědectví, která se nedokázala shodnout, odkud se těleso, nebo jak to nazvali – ohnivá koule vlastně vzala. Uváděli čtyři směry, na kterých trvali. Nakonec to vypadalo, že tělesa byla buďto čtyři a srazila se nad oblastí, nebo šlo o útvar, který za letu měnil směr.

 

Ať tak, či onak, tato fakta nabourávají myšlenku, že šlo o meteorit.

A ta kulhá, nebo je spíše nemohoucí ve chvíli, kdy si uvědomíme, že místní o události věděli a odešli. Také proto bylo i přes sílu exploze a její rozsah minimum ztrát na životech lidí i zvěře.

 

Navíc, asi padesát kilometrů od epicentra tábořící kmen Evenků trvá na tom, že již čtyři hodiny před explozí se začala třást země a ozývaly se rány, které tito lidé přirovnali k tomu, jako by někdo zespoda obřím kladivem mlátil do země.

 

Dnešní vědci navíc připouštějí, že zemětřesení, které následovalo prakticky na polovině planety, mělo sílu zhruba 5 st. RŠ, což není s ohledem na rozsah exploze vůbec normální a pochopitelné. Hlavně trvalo zemětřesení kolem dvaceti minut. To už vůbec není u zemětřesení normální. Trvají pár minut.

 

Co se tedy vlastně tehdy v Tajze stalo?

 

2666MzM.jpg

 

Největší záhada nás ještě čeká.

A mám ještě další perličku, abych vám zamotala hlavu. A tou je kolem devátého století vzniklý zpívaný epos, který se předává v oblasti z generace na generaci.

 

Epos se jmenuje Olonkho.

Zpívá se tam: „Ne severozápadě leží místo zvané Údolí smrti, kde není radno pobývat. Tudy na zem sestupuje božstvo, čas od času. Až zase příště přijde, lidé uzří druhé Slunce, jak se řítí k zemi. Hrozivé burácení bude se rozléhat a země se bude třást jako pod kopyty stád. Mohutný vítr zláme stoleté stromy jako malé třísky. Lesy budou plát jako pochodně plamenem a ti, kdo neutečou, lehnou v prach v jedné chvíli.“

 

Mimochodem, kdo z vás zná mytologii zcela jinou, a to severskou, ví, že Rögnarek, tedy u severských národů jakýsi soumrak bohů říká, že:

 

„Za ohromného hřmění, které způsobí Bůh Thór tím, že bude mlátit svým mohutným kladivem, zemře Slunce a nové se narodí. Jen malou chvíli budou obě Slunce zářit na obloze, než se staré zřítí“ A tak dále… pak se mluví o tom, kteří bohové Rögnarek přežijí a kteří ne… ta podobnost mě zarazila.

 

Přijde mi zvláštní, jak mohli lidé o události vědět, byl-li to meteorit. Je zvláštní i ona shoda s eposem a také se zcela odlišnou mytologií odlišné kultury.

 

 

Asi tak přede dvěma lety jsem měla zvláštní sen.

Nejsem si vůbec ani trochu jistá, jestli s touto záhadou nějak souvisí. Jde vlastně jen o stejné slovo “Tajga“.

 

Napíšu ho do ranní kávy. Dodnes nějak nemůžu pochopit, co měl znamenat a kdo byla žena, se kterou jsem v něm mluvila. Moc ráda dávám věcem jména ať jsou sebezvláštnější.

 

Vždycky se snažím najít pro ně nějaký význam, důvod či podstatu. Ale tady nevím. Když připustím něco, co je podle toho, co známe NEMOŽNÉ, pak mi stejně uniká to hlavní. DŮVOD.

 

Budu za vaše názory vděčná.

 

Michaela


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 17
  • 406
  • 17 816
  • 347 781
  • 2 475 408
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet