Detail příspěvku: Romské gangy na severu Čech: „Není to k žití“, říkají místní

Romské gangy na severu Čech: „Není to k žití“, říkají místní

autor: | Srp 23, 2011 | Společnost | 0 komentářů

Views: 214

Slíbili jsme vám minulý týden reportáž z Nového Boru a také slib plníme. Jak asi mnozí víte, máme k tomuto koutu a okolí v severních Čechách velice úzký vztah a za tři roky, po které jsme tam bydleli, jsme si v drsném severském kraji našli nejen mnoho přátel, ale také jsme na vlastní kůži poznali, jak těžký život tady lidé mají.

Pevně věřím, že tento článek a následná vyjádření nebudou posuzovány jako rasově motivované, protože tak to není.

 

Článek mapuje chování špatných lidí a sympatizuje se slušnými. Na tomto místě, v této části republiky, je mnoho lidí špatných. A fakt, že se jedná o lidi jedné skupiny není vinou rasismu, ale jen a jen jejich.

 

Kdo to nezažil, nepochopí

 

Naprosto mě nepřekvapuje, že lidé v Novém Boru vyšli po nedávném mačetovém útoku Romů do ulic pokojně demonstrovat proti násilí v oblasti.

Jediné, co mě překvapuje je, že vydrželi mlčet tak dlouho.

 

Jen kousek od Nového Boru, vlastně se přejede přes „Šébr“, je vesnička Jiřetín a za ní město Varnsdorf, pak Rumburk ….

 

850MDU.jpg

 

Ve Varnsdorfu jsme strávili tři roky života.

Tři roky života mezi lidmi drsné, ale milé nátury, ale také mezi všudypřítomnými prostitutkami a četnými Romy.

Jen málokdo uvěří že to, co se děje tady, se děje v civilizovaném světě 21.století. A ten, kdo není usedlík, kdo sem přijde z velkého města, tomu zůstane rozum stát.

 

Pokud se vydáte od Boru, přes Svor směrem do Varnsdorfu, napočítáte během těchto 26 kilometrů takové množství prostitutek, že byste jimi možná vyplnili polovinu pražských night clubů.

 

Vybydlené domy, u kterých postávají i čtrnáctileté dívky!

Stojí ale také ve městě na parkovišti před hypermarketem, po ulicích, u školy, na hříšti mezi maminkami s kočárky. Prostitutka vám vleze do auta, pokud se výrazně neohradíte. Následně uraženě verbálně komentuje vaši osobu, auto, oblečení…. V té chvíli máte dojem, že místo úst otevřela kanál.

851ZmZ.jpg

 

Skupinky poflakujících se Romů, pokřikující na lidi, si berou si co se jim zlíbí a jsou prakticky beztrestní.

Rozmlácená dětská hřiště, odpadky, zničené ploty, omlácené zdivo, výkaly v parku…

 

Městská policie tady sice existuje, ale je téměř bezmocná.

Nedivím se. Za tu dobu jsem mnohé pochopila. Ten příslušník v tomto malém městě totiž bydlí. Má tady rodinu, manželku děti. Pochopitelně ho všichni znají. Myslíte, že si troufne nějak výrazně stíhat romskou rodinu za to, že do noci huláká, její členové kradou, a že u domu „pase“ čtrnáctileté děvče?

 

Zkuste si tady proti nim cokoli udělat!!

Náš dům stál přímo naproti jednomu takovému. Bydlela v něm rodina asi o …hodně členech. Dům bez oken a dveří. Na zahradě smetiště, za které by se nestyděla skládka v Chabrech. Špína, matrace, nábytek, pneumatiky, hadry….

 

Každé dva tři dny řev až do tří hodin do rána.

Přes zesilovače, tři písničky dokola. Nemáte kam utéct. Pravidelně. Nestačí zavřít okna. Nespíte, protože nemůžete. A nejen vy, ale třetina Varnsdorfu.

 

Jednou jsem dokonce zavolala městskou policii.

Přijeli. Obešli dům a odjeli. Viděla jsem je z okna. I zavolala jsem znovu s tím, že kouzlo s oběhnutým domem nějak nefunguje.

Přijeli a tentokrát šli dovnitř. Za chvíli vycouvali. Přišli k nám a velice slušně mi vysvětlili, že oni jsou dva a jich je čtyřicet.

Nemáte odvolání.

 

Ozvete se?

Rozbijí vám hlavu mačetou!

 

Vyjádření obyvatel Nového Boru a okolí necháváme bez úprav, tak jak nám ho lidé poskytli.

??- Nový Bor: „Je mi pětapadesát a nepamatuji si, že by to bylo jinak. Po nocích řev, naděláno v domech, rozbité lahve. Po parku se válí použité vložky. Oni nemají základní sociální návyky a ani se je nechtějí učit. Myslí, že jim všechno projde a my jim v tom pomáháme. Prosím vás nedávejte tam mé jméno. Syn měl tady stánek, trafiku. Musel to zrušit. Za rok ho devětkrát vybrali. My i víme kolikrát, kdo to byl, i jak se jmenuje rodina ke které patří, ale to si prostě nikdo nedovolí řešit. Oni by policajti asi vyšetřovali, ale jak dlouho myslíte že to bude trvat, než se dozvědí, kdo si stěžoval, nebo kdo svědčil? Oni se paktují a… Na shromáždění jsem byla a bylo tam hodně lidí. Ten útok? Teď se toho naštěstí chytla média, ale kdyby měli všechny výtržnosti a bordel tady točit, tak by tu točili pomalu noc, co noc“…

Zdeněk – Varnsdorf : „Mám letos už podruhé opravené auto. Prostě to vysklej a vezmou si, co chtěj.  Kolikrát jsem doplňoval okapy? Tak to bych za těch dvacet let, co tady žiju, hodně dlouho počítal. Teď mám plastový, ty je tak nezajímají. Jsem strašně naštvaný. Nechal jsem dát k domu i alarm. Nezajímá. Než přijede městská, jsou v tahu. Něco vám řeknu, ty lidi tady nikomu neprospějí, jsou zbytečný. Jo, je to tvrdý, ale zkuste si tady chvíli žít a budete mluvit stejně. Učej krást pětiletý děti, to je prostě strašný! Kdyby bylo na mě… ále… Jeďte se podívat kamkoli, třeba kus dál do Rumburka a zkuste se podívat, jak žijou a hlavně, jak jsme nuceni žít tady my. Ať s tím něco dělá stát, když na to město a kraj jsou málo, ale ať s tím někdo něco dělá. A co se stalo v Boru? A co tam nahoře čekali, když se jim furt ustupuje??“

 

Tomáš – Svor: „…Víte, co řekli, když dobili tam ty lidi? Že to těm bílejm palicím nandali! Vím to, říká se to tady všude teď. Já toho kluka z Pivní pomoci v Boru znám. Je to slušnej chlap. Tam šlo prostě o to, že ta holka za barem je prostě nechtěla pustit k automatům a chtěla občanku. Začali být vulgární. Tak se zvedl kluk a zastal se jí. Ten malej byl sprostej, tak mu dal pohlavek. Ten smrad se sebral se odešel. Pak se vrátil se Sinou a těma dalšíma. Tohle nebyla rvačka, oni je chtěli zabít. Vždyť mu tou mačetou mlátil do hlavy a on už ležel na zemi. Je zázrak, že to ten kluk přežil. A co myslíte, že teď dělaj? Svědli to na tu chuděru za barem a teď choděj a vyhrožujou! Těm co tam byli, těm co něco viděl, že dopadnou stejně a tak. Ta se z toho složila (pozn.red. barmanka) a chce se odstěhovat. Mám tetu, která má krámek na náměstí v Rumburku a to vám řeknu, že tam je to taky hustý. Ten už by se měl jmenovat Romburk.

 

Borský starosta, zaplať pámbu za něho, to chce řešit i přes vládu. Je to rovný chlap a myslím, že toho nenechá, ten se nebojí. No, snad to někdo bude tady řešit. A dejte tam klidně moje jméno, protože já jsem tak naštvanej, že mě můžou zkusit něco říct, jsem svobodnej a nemám ženu“, říká pan Tomáš, který má restauraci v České Lípě a bydlí ve Svoru, a jehož jméno stejně raději neuvádíme.

 

852MWU.jpgSituace na severu Čech, v N.Boru, Varnsdorfu, Rumburku, ale i Jiříkově, Krásné Lípě a okolí je skutečně tak špatná, že v zájmu těch slušných, pracujících a dobrých lidí, kteří jsou nuceni snášet čím dál horší chování místních romských skupin, je, aby se situací někdo zabýval.

 

Po uzávěrce článku došlo podle zpráv médií, k dalším násilnostem, tentokrát v Rumburku. Skupina asi dvaceti Romů zde napadla čtyři osoby, které se musely ukrýt v domě. Po té, co Romové vykopli dveře, skončil jeden z napadené čtveřice v nemocnici.

 

Jestliže jsou kraj a města na problém krátcí, přimlouvám se za všechny slušné lidi v severočeských městěch, aby obtížnou situaci řešila třeba vláda České republiky. Protože ti slušní mají také práva. Mezi jinými je to právo na bezpečný život. 

 

Michaela


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 217
  • 406
  • 18 016
  • 347 981
  • 2 475 608
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet