Detail příspěvku: Vánoční obžerství vede k náboženské toleranci

Vánoční obžerství vede k náboženské toleranci

autor: | Pro 31, 2018 | Společnost | 0 komentářů

Pokusím se vám to vysvětlit, aniž byste museli absolvovat druhou lahev vína. I když za sebe mohu říct, že mi to teprve s druhým korkovým špuntem konečně došlo. Jíme, abychom milovali. Zvlášť na Vánoce. Jestli jste si mysleli, že všechno to cukroví, chlebíčky, jednohubky, obložené talíře, vánočka, vinná klobása a…..já to nechci ani vyjmenovávat, protože mám pocit, jako když Karel Heřmánek četl Dorotě Máchalové její seznam hříchů.

Té mladé Dorotě, ne té staré. To ale asi každému došlo. To je jedno. Pokud jste propadli pocitu, že tohle všechno do sebe cpete jenom kvůli jednomu unáhlenému porodu ve chlívě, pro jedno sociálně vyloučené jezulátko, pak jste na omylu.

Laskavě si užijte Vánoce, Boží hod i štěpánskou husičku, firemní večírek, návštěvu přátel, dámskou adventní jízdu i Silvestr. Všechny ty pomazánky, saláty, sekty, přípitky, kocovinky…

A pak se dejte na pokání a slibte dětem, že s nimi mezi svátky třeba půjdete plavat. Mohli byste jim slíbit i vycházku lesem v péřové bundě, ale já jsem kamikadze, takže jsem slíbila odhalení v plavkách.

Architekt městských lázní je misantrop, misogyn a především kretén, abyste si nemuseli gůglit dva předchozí výrazy. Při poslední rekonstrukci nechal umístit zrcadla naprosto všude. I v převlékací kabince. Kamrlík, kam zalezete, aby vás nikdo neviděl a tam zrcadlo, abyste viděli úplně všechno, i to, co nechcete. Určitě je to anorektik bez mozku, bez ženské a bez budoucnosti.

Sprcha.

Zrcadlo jako kráva přes celou zeď. Takže vás bude váš vlastní odraz, vaše depresivní realita pronásledovat až do sauny. Tam ovšem nevlezu. Určitě by mne postihl masivní infarkt. To mi napovědělo zrcadlo.  Stačil jeden pohled. Večer bych byla ve zprávách a na facebooku by všichni do komentů psali hlášky typu: „To mohla čekat při tom, jak vypadá.“

Docela mne překvapilo, že u bazénu žádné zrcadlo není. Jen obrovská prosklená stěna, ve které se odráží naprosto všechno. K mé smůle tu patrně mají filtraci, takže schovat se do průzračně čisté vody je trochu idiocie, trochu naivita a hodně marné snahy.

Ta nejhorší i nejkrásnější hodina má naštěstí jen šedesát minut.

Rozdíl je v tom, že v té nejhorší hodině víte o každé minutě, i o každé vteřině.  Naštěstí je synek zimomřivý a po hodině, co jsem se rozhlížela, kdy mne konečně přijede zachránit Greenpeace a odtáhnou mne jako zatoulanou velrybu do moře, konečně chtěl domů. Zbývalo jen projít uličkou hanby do sprch kolem nekonečných zrcadel a v převlékací kabince se tvářit jako, že na stěně nevisí zrcadlo, ale levná reprodukce barokní Salome na reprodukci z IKEA. V náručí jsem držela zmuchlaný ručník a plavky, namísto hlavy Jana Křtitele a pomalu nabývala přesvědčení, že světec nemusel na popravišti přijít o svou chloubu pro její marnivost.

Možná jen řekl: „Salomé, nemývala jsi štíhlejší pas?“

Vánoční svátky mají ohromnou výhodu v tom, že dříve či později přijde povánoční výprodej a výrobci a prodejci se vám pokusí prodat cokoliv, co napřed o šedesát procent zdražili, aby vám to mohli o padesát procent levněji prodat. Cokoliv. I plavky. V zimě. Jupí.

27408NjU.jpg

Jmenuje se to burky.

Budou vám vyčítat víru, náboženskou netoleranci, ale už nikdy ne talíř chlebíčků, mísu cukroví nebo lavór bramborového salátu. Pokryjete svou postavu zhruba deseti metry čtverečními plavkového materiálu, který dá úžasně vyniknout vašim očím a neoholeným kotníkům, protože nic víc z vás nebude vidět. Konečně pochopíte svobodu žen skrytých před nelítostnými pohledy mužů a především pak sokyň. Konečně přestanete cpát do pomazánek nízkotučný tvaroh místo másla. A konečně si zaplavete v naprosto prázdném bazénu.

27407N2I.jpg

A konečně naprosto svobodně pronesete u pultu v lahůdkách své„Půl kila vlašáku, prosím.“

To nebude taková odvaha, jako doplnit prodavaččin dotaz: „A přejete si to tady nebo sebou zabalit?“ jasným sdělením: „Tady a dva rohlíky k tomu.“

Salam aleikum. (Ten salám bych prosila gothaj a nakrájet.)

ToraToraTora

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Bohumil má, jakkoli zní strašně slovansky, svůj původ v Řecku. Základ mu položilo totiž jméno Theophilos což znamená „Bohem milovaný“ a to téměř doslova, protože „théos“ znamená „Bůh“ a „filos“ „milý“. Doslovným překladem je pak i celé jméno, které u nás v oné přeložené podobě nosí aktuálně 23661 mužů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 581
  • 2 974
  • 22 217
  • 442 143
  • 2 228 155
  • 3 775
  • 26
  • 1 814
0 Shares
Share
Tweet