montero popelky martin
banua

Iveta Bartošová: Zoufalá? Hrozná? A my??

od Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ | 04.Září.2012 | Společnost | 0 komentářů

Views: 50

Tento článek není a doufám, že ani náznakem nevyzní jako bulvár. Ráda, nadnesu chování celebrit, politiků, kohokoli. Ráda si udělám legraci z lecčehos. Jsem přítelem černého humoru. Ovšem, vždycky je dobře zůstat člověkem. A dělat si srandu, snižovat trápení, které je reálné, to už vtipné není. Jsme na tom špatně.

6801MmQ.jpgFotografie: blesk.cz

 

Jsme na tom velice špatně, jestli se nestydíme vysloveně šlapat po důstojnosti člověka, jestli neznáme mantinely a hranice obyčejné lidské slušnosti.

 

A hůř, pokud nás takové věci zajímají, pokud jsme ochotni dát peníze či ztrácet čas s něčím takovým.

 

Záměrně jsem se dívala na přenos ze sobotního barrandovského pořadu, kde paní Bartošová vystupovala, a na které jsme narazili i v diskuzi před tím, než se pořad vysílal.

 

V khaki kalhotách, volném topu, dlouhém rozpínacím svetru a v žabkách se dopotácela na schody.

Tam sebou pleskla a vyčkávala, až pustí její tklivou píseň. Iveta se snažila do playbacku dát všechno. Ale občas zapomněla ve správnou chvíli otevřít pusu nebo jen se zavřela oči a zoufale se tvářila. Byl to opravdu smutný pohled na kdysi zářící zpěvačku.

Podle toho, jak je Bartošová oteklá v obličeji a má nepřítomný pohled, je téměř jisté, že buď velmi často popíjí svou oblíbenou pražskou vodku, nebo užívá antidepresiva, která v jejím těle zadržují vodu. Iveta nevypadala dobře. Blesk.cz

 

 

Co jsem viděla?

Viděla jsem ženu, která se přes obrovskou trému a nervozitu, pokouší vrátit tam, kde touží znovu být, co jí baví a co by jí pomohlo se po problémech znovu zvednout. Viděla jsem snahu podat co nejlepší výkon, nezklamat sebe, druhé a nic nepokazit.

 

Viděla jsem možná hodně nejisté vystoupení, ne právě zvládnutý playback a hodně strachu ze selhání.

Viděla jsem člověka, kterému strašně záleží na tom, aby mohl být znovu tam, kde ho to nějakým způsobem naplňuje.

To je všechno.

 

Nemám s tím problém.

 

Problém mám s druhou stranou.

Není mi proti mysli, že si paní Bartošová ke zpívání sedla, protože jí třeba nebylo dobře. Anebo prostě možná chtěla, nebyla by první. Ovšem, v jejím případě je scénář předem napsán…

 

Je mi nevolno z toho, že společnost kolem médií a nejen kolem nich, očekávala její vystoupení i příchod, se stejným naladěním, s jakým čeká sup na poslední vydechnutí raněné kořisti.

 

Všechny články, které jsem si později na téma „Návrat Ivety Bartošové“, přečetla, byly dopředu již napsány. Nikdo nebyl zvědavý na Ivetu Bartošovou. Nikdo nechtěl vidět nic pozitivního a už vůbec o tom nic pozitivního psát.

 

Chtěli klauna. Trochu mě mrzí, že je Iveta prodávána vlastním okolím a lidmi, kteří by ji měli chránit.

 

Nikde jsem si nepřečetla nic, než jízlivé rozebírání každého mrknutí, každého otevření úst, každého gesta…

 

Asi by nebyl dostatečně zajímavý a poutavý, klikaný, či kupovaný plátek, který by třeba obsahoval něco ve smyslu: Napoprvé dobrý, Iveto příště to jistě bude lepší. Přejeme Ti to, drž se, je fajn, že jsi to nevzdala.

 

Asi by to bylo proti novinářské etice.

 

A tak tedy alespoň tady na Popelkách.

 

Paní Bartošové:

Jakkoli nejsem členkou Vašeho fanklubu, jakkoli nejste mou ikonou a favoritkou, jste pro mě lidská bytost a žena. Mě Vaše vystoupení ani nepohoršilo, ani neznechutilo. Naopak. Myslím, že nejistota a obava jsou věci normální a lidsky chápu, že po tom všem nenaběhnete s přemetem na pódium jako srna a nebudete sršet humorem a sebevědomím.

 

Pokud myslíte, že jste časem schopná se vyrovnat s aktuální nálepkou tragikomika, jestli jste dost odhodlaná se povznést nad zjevný hyenismus, jež je všudypřítomný, já Vám fandím.

 

Vaše kroky budou třeba čím dál jistější a časem to možná natřete v suverenitě i partičce.

 

Pořád je pro mě lepší nejistá, ale snaživá zpěvačka na pódiu a drobné chybky při playbacku, než absence slušnosti, objektivity, morálního kodexu a v neposlední řadě i obyčejného lidského soucitu a empatie.

 

Holt, kde je čtenost, sledovanost a náklad, tam se člověk už asi nevejde.

 

Hodně štěstí a pevné nervy!

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů

Horoskop pro všechna znamení – červen 2026

Views: 50 Přeji krásný, čerstvě červnový den. To asi nejzásadnější a také nejhezčí, co nás v tomto měsíci čeká, je svátek Litha. Tedy...

cerven

Horoskop pro všechna znamení – Květen 2026

Views: 50 Hezké pozdravení u květnového horoskopu, který bude, myslím si, až na drobnosti pro nás všechny přívětivý a také je bohatý na úplnky. Máme ...

kvetn

Horoskop pro všechna znamení – duben 2026

Views: 50 Přeji krásné Velikonoce a zde jsou vaše horoskopy na duben. Ten by měl být ekonomicky přívětivý, ale globálně dost radikální. Vládnoucím znamením je...

duben

Už je tu zas! Velký pátek. Poznáte Dryádu? Gnoma? Sonogu? Dnes je můžete potkat

Views: 50 Vím, že víte…tak jen připomínám. Jeden z nejtajemnějších a třeba pro mě i nejmilejších dnů v roce, vedle Beltinu. Neumím si představit, že bych...

a je to tu zas velky patek poznate dryadu gnoma sonogu dnes je muzete potkatanot

Horoskop pro všechna znamení – březen 2026

Views: 50 Zdravím a vás v prvním jarním měsíci roku 2026! Všechno, co potřebujete obecně vědět, jsem vám nahrála do videa. Tady: Prostě, jak jste slyšeli do 7.3. s ohledem na...

BREZNOV

Horoskop pro všechna znamení – únor 2026

Views: 50 Vítejte v Únoru“ jakkoli je to nejkratší měsíc v roce, svojí energií je to pořádný silák. Přinese nám změny, zvraty i energetickou různost. ...

un

Horoskop pro všechna znamení – leden 2026

Views: 50 Hezký den všem v novém roce! V roce 2026. Začínám ho se zánětem spojivek, a tak nemohu psát dlouhý text, protože po chvíli ta oka bolí. No stanou se horší...

LEDEN26 1

Horoskop pro všechna znamení – prosinec 2025

Views: 50  I poslední měsíc v roce vás zdravím u horoskopů. Měsíc bude ve znamení Uranu, Jupitera a Neptuna. A samozřejmě Slunovratu…No poslední měsíc v roce 2025 by mohl...

pr25 1

Horoskop pro všechna znamení – listopad 2025

Views: 50 Pěkný den u listopadových horoskopů. Tento měsíc osobně vnímám spíše pozitivně, protože ačkoli se zde najdou i dny velmi trpké, bouřlivý říjen...

listop1

Horoskop pro všechna znamení – říjen 2025

Views: 50 Pěkně vítám u říjnových horoskopů. To, co se bude dít kolem nás první říjnové dny, lze, co do stresu, očekávat a ani planety nemluví o...

rijen

VÝKLADOVÝ DEN s dvojími kartami: Vůně bylinek a orientálního koření

Views: 50 Milé dámy, je tu výkladový den, který bude něčím zvláštní. Připravte si otázky, protože to bude jízda. Sešla se mi dvojice karetních sad,...

admin ajax

Prvovoliči a opomenuté téma voleb

Views: 50 Hlavním tématem voleb je bydlení, ceny, green-deal a emisní povolenky, důchody, inflace, válka a migranti, EU, NATO, a samozřejmě skandály, kauzy a podvody. Jedna poměrně...

chces volit prezidenta a primo nebo neprimo

Zadejte do vyhledávání alespoň 3 písmena, systém pak ihned začne hledat shodu v celé databázi příspěvků.

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 


Počasí

Měsíc

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 64
  • 208
  • 6 753
  • 126 293
  • 919 966
  • 3 836
  • 24
  • 1 929
0 Shares
Share
Tweet