21 august 1968 vpad vojsk varsavskej zmluvy do ceskoslovenska a zaciatok dlhorocnej sovietskej okupacie 90059c5cdc92e052ffd1 1
Společnost

21.8.1968 Ani odpustit, ani zapomenout

0 Shares

Přeji vám co možná příjemný, slunečný, ale hlavně svobodný dvacátý první srpen. Přestože od 21.srpna 1968 uplyne dnes už 53 roků … pro dějiny české země, pro nás Čechy je to datum, které nelze zapomenout. A bylo by to i neuctivé…

Neuctivé k vlastnímu národu a jeho paměti. Neuctivé ke svobodě samotné.

21. srpen 1968 se stal reálnou morální porážkou českého lidu a fyzickou porážkou všech jeho práv. Porážkou lidské důstojnosti, národní samostatnosti, hrdosti a svobody.

Navíc si myslím, že je dobře, pokud i ti, kteří se narodili do svobodného státu, dostanou možnost alespoň zprostředkovaně vědět, jak vypadá opak.

Dělám si naděje, že dnes naprosto běžný termín „svoboda“ nad kterým mnozí ani nepřemýšlí, nabude každým takovým připomenutím o procento více důležitosti.

JB4d54c7 029

Popisovat politickou situaci té doby a psát dlouhý článek o představitelích tehdejší Československé vlády snad přeci jen netřeba.

Pevně věřím, že dnes se ve školách ohledně těchto událostí již učí pravda.

Snad jen:
Neumím si představit pokleslejší vládu než tu, která je schopna pozvat do vlastní země cizí vojáky a nechat je střílet do vlastních lidí.
Neumím si představit větší morální stoku, než vládu, která se nestydí přihlížet z „kožených křesel“ tomu, kterak cizí vojsko v její zemi ničí historické památky, devastuje zemi, plení, znásilňuje a krade a nic neudělat!

21 august 1968 vpad vojsk varsavskej zmluvy do ceskoslovenska a zaciatok dlhorocnej sovietskej okupacie 90059c5cdc92e052ffd1

A následně pak 40 roků ty stejné cizáky krmit a oprašovat, klanět se jim, objímat je a přikyvovat!

 

1078534 img gustav husak leonid breznev v0

Připomínáme si hrůzy fašismu i nebezpečnost totalitních ideologií. Připomínáme si zlo, které plodí touha po moci. A tak si v této souvislosti a právě pro ni připomeňme i stejné vlastnosti komunismu.

Kdo chce, může odpustit a odžít. Zapomenout bychom ale neměli.

Zradili jednou, vždycky zradí!

Maminko, tak, jako každým rokem … nikdy Tě nepřestanu obdivovat za to, že jsi mě dokázala v tento den ve zdraví přivést na svět.

Navždycky Ti budu vděčná, že jsi se mnou hodinu po porodu běhala po krytech a chránila mě, když bezradní lékaři museli svěřit novorozence raději matkám, aby mohli pomoci kolegům, kteří z hořící dětské nemocnice naproti vynášeli děti do zahrady.

Děkuji i Bohu a osudu, že o chvíli později držel mou hlavu dostatečně nízko na to, aby ji minula kulka mířená na můj kočárek.

Já zapomenout nemohu!

A odpustit nechci!

 

Michaela Kudláčková

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
4 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ella
Ella
30 dní před

Miso, vsechno nejlepsi k narozeninam a obema Johankam k svatku. Dekuji za vsechny ty roky na Popelkach, jsem s vami od uplneho zacatku. Preji ti hodne zdravi a stesti, ale to ty uz mas, v dcerach a vnoucatech, tak at to vydrzi.

Bosorka
Bosorka
1 měsíc před

Věřím, že je ještě jiná Spravedlnost. Ta, která – narozdíl od tě světské – nemá zavázané oči, vidí a dělá si poznámky. A je zdarma smile Pevné zdraví a nejlepší narozeniny přeju!

tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x