Detail příspěvku: Tekuté dárky dokážou být stylové a luxusní

Tekuté dárky dokážou být stylové a luxusní

autor: | Říj 19, 2018 | Komerce, Rodina a Drobotina | 0 komentářů

Views: 182

Dárky. Rády je dostáváme, obvykle i rády dáváme. Jenomže v dnešní době je to oříšek. Každý už všechno má. Užitečné věci se ukazují neužitečnými, vtipné trapnými. Co dělat, když nad námi visí Damoklův meč a my se potřebujeme s dárkem skutečně blýsknout. Anebo jde o výročí, na kterém záleží – nevěnujeme přece otci k šedesátinám teplé pantofle! Takže… Co tak láhev?

Dobrým dárkem je víno. Samozřejmě jej nelze koupit v sámošce na rohu, ale pořádné nekoupíte ani v hypermarketu. Poradit však umí ve vinotéce.

Jaké víno se hodí věnovat ke skutečně významné příležitosti, nebo někomu, koho jednoznačně řadíme mezi své soukromé VIP?

27075NDM.jpgSomeliér Petr Mikeska z pražského WineBaru, doporučuje víno Espectacle. Je to víno, které je jako luxusní dárek ideální, protože je to víno s příběhem. Urodilo se ve španělské oblasti DO Monsant a to na hroznech 120 let staré vinice.

Víno roste na tak strmém svahu, že veškeré práce ve vinici je možné provádět pouze ručně. Navíc vinice s odrůdou hroznů Garnacha, ze kterých se víno dělá, má rozlohu pouhé dva hektary. Což dělá toto víno ještě vzácnějším.

Podle majitelů vinotéky WineBar, víno Espactacle nadchne znalce vín i amatéry. Patří mezi skutečně exkluzivní nabídku vinotéky. Ta se specializuje na špičkové malé vinaře z Evropy, a samozřejmě i od nás z Moravy.

V nabídce vinotéky sice najdeme i dražší vína za desetitisíce, ale Espectacle s cenou 3750 Kč je dokonalým luxusním dárkem, který Petr Mikeska z WineBaru vždy rád doporučí.

„Vínové dárky“ lze pořídit i v dalších cenových kategoriích

 

27074NTc.jpg

Pokud jste se nadchly pro „vínové“ dárky, sáhnout lze i na levnější. Letošní Vánoce můžete třeba vyřešit právě dárky v podobě kvalitního vína. K této příležitosti someliér Petr Mikeska doporučuje vína z rodinného vinařství Ramirez de la Piscina.

Jsou to dárky v cenách od 170 do 720 Kč. Jde o suchá červená vína ze španělské provenience nacházející se v Rioja Alavesa, konkrétně ve vesnici San Vicente de la Sonsierra.

Vína si máte možnost koupit přímo v pražské vinotéce WineBar, kterou najdete v luxusním komplexu U Michelského mlýna na Praze 4. Nebo přes e-shop vinotéky. Vše, co vidíte na stránkách e-shopu, je skladem. Takže ani dárky na poslední chvíli nejsou problém.

Před Vánoci samozřejmě pozor na přepravní společnosti – nestíhají. Raději si začněte dárky chystat včas.

Když oslava pro milovníky vína, tak ve Winebar

WineBar však není pouze vinotéka. Úžasná vinárna vás „přichýlí“, když máte chuť na sklenku dobrého vína, když se chcete o vínu něco přiučit, když chcete poznat zajímavé kombinace chutí vína s dalšími delikatesami, ale i když chystáte soukromou oslavu nebo firemní akci. Ve WineBaru pohostí najednou bez problémů až 40 osob. Celý prostor vinárny majitel rád přizpůsobí vašim potřebám a představám. Samozřejmostí jsou degustace vína i delikates, ale i vícechodové degustační menu.

 

Vinárna WineBar není žádnou „parodií“ na vinný sklípek. Nabízí moderní interiér vytvořený s důrazem na unikátní design, kterému však nechybí styl, který k vínu neodmyslitelně patří. Elegantně se zde snoubí plochy z pohledového betonu s povedeným a stylovým korkovým stropem.

27076Nzk.jpg

Degustační akce pro ty, kdo chtějí o víně vědět více

Znalost vína se dnes stává základem vzdělanosti. I když v ní bohužel jako vinařský národ pokulháváme. Ve WineBaru se máte možnost vzdělávat a současně si víno užít více než jen jako nápoj. Pravidelně se zde pořádají degustační večery, kde se k tradičním vínům z různých evropských oblastí nebo konkrétních vinařství, servírují i místní pokrmy a speciality. Na některých z nich máte možnost potkat přímo majitele těchto vinařství.

Pokud se tedy chystáte obdarovat lahví vína skutečného znalce, můžete mu kromě dobré značky a ročníku doporučeného someliérem Petrem Mikeskou, věnovat i návštěvu některého z degustačních večerů.

Zpracovala:Placla

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 29
  • 383
  • 17 859
  • 347 595
  • 2 475 803
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet