Detail příspěvku: Orgasmický porod – chápeme ho vůbec?

Orgasmický porod – chápeme ho vůbec?

autor: | Srp 3, 2011 | Rodina a Drobotina | 0 komentářů

Návštěvy: 120

Nebylo pro mě jednoduché si tenhle dokument pustit. Ale ostrá výměna názorů na jedné diskuzi o tom, že je to naprostá zvrhlost až po zjihlé výlevy plné lásky, mě donutila se na  něj podívat. Ostatně, proč ne, došlo mi, že technická cesta orgasmu i porodní bolesti je téměř stejná, obé má své počáteční chvění, nástup a neodvratitelné stoupání vzhůru, a poté uklidnění a únavu. Takže proč ne.

Dokument je to zajímavý a je samozřejmě možné, že jsem ho taky špatně pochopila. Ale nedala jsem ho naráz. Fakt ne. Natolik to pro mě byla síla, která nutila přemýšlet, cítit a také ve mně z notné hloubky vyhrabala vlastní zážitky a převrátila je naruby tak, abych si uvědomila, že selektivní paměť funguje skvěle.

 

Do této chvíle jsem si myslela, že jsem zažila ucházející porody a měla jsem celkem kliku. Jasně, to špatný jsem zmačkala a vyhodila, ale koš ještě nikdo nevynesl. Odpadky se mi vysypaly před nohy… a šlapajíc v nich jsem spatřila zázrak lidského (z)rození.

 

A co je pro mě osobně asi důležitější – poznala jsem, že TO JDE.

 

Protože to každá žena umí, jen jí to často není umožněno. A že je z názvu ORGASMICKÝ porod zbytečně tahána mediální atraktivita a nutnost za každou cenu pohoršovat se a šokovat.

 

Tak to ale vůbec není!!!

 

Stejné hormony

Stejně jako při sexu a při orgasmu, jsou – kdo by to řekl! – i při porodu vyplavovány do těla ženy téměř totožné hormony. Téměř, ne úplně, samozřejmě. Ale nepřehlédnutelná podoba tu je. Přirozeně tlumí bolest, tvrdili chytré příručky. Spíše…řekla bych, přirozeně tlumí vědomí, aby tolik necítilo bolest či bolest cítilo jinak – řekla mi osobní zkušenost. A faktem je, že když se jde tímto stylem „otupit“, pak proč by to nešlo za ideálních podmínek až do stavů naprosté slasti či příjemného prožitku?

 

Ovšem jsou tu třeba ideální podmínky, k nimž samozřejmě patří fyzicky nekomplikovaný porod, tedy, žena musí být zdravá a musí u ní být maximální předpoklad, že porod proběhne fyziologicky. A pak jsou ty doplňující, neméně však důležité podmínky.

 

Stabilní zázemí nejen v době porodu

Asi se bude špatně rodit ženě, které je od dětství vtloukáno do hlavy, že „si při porodu užije“.., že je to něco nesmírně bolestivého, nechutného, krvavého a patří to do nemocnice (podobně jako umírání), ale že pak sice má to dítě, což je fajn, ale na POROD SE ZAPOMÍNÁ. Může být něco, nač se raději zapomíná něčím, nač se můžete v době těhotenství těšit?

Těžko.

 

Asi není příliš reálné zažít tuhle situaci v podmínkách porodnice, pokud není trošku alternativní a nevede alespoň ztlumené osvětlení a nerespektuje matčinu potřebu klidu a ticha. Ale když si to vezmeme teoreticky, je nutné k tomuto pojetí porodu mít za sebou patřičnou duševní přípravu, těšit se, vědět o principu porodní bolesti, znát své tělo a jeho reakce a mít kolem sebe oporu v ostatních lidech, lhostejno, jsou-li to přítomné porodní asistentky, nebo partner a rodina.

 

Láska mezi partnery

Je to tak logické a mě to doslova šokovalo! Ano, kdosi se pohoršoval nad tím, že se porod sexualizuje, že se při porodu líbají – no fuj, to je ale úchylka…divže se nemilují.

Ale což… po shlédnutí tohoto filmu, té něhy, která mezi těmi dvojicemi často byla, bych se ani nad případným  milováním nepohoršila. Naopak, dokonce ve výpovědi porod k této činnosti oba přirovnávají, ovšem jakožto prožitek na mnohem hlubší vzájemné duchovní úrovni. Vědomí toho druhého, který tu je se mnou, je asi tím, co může pomoci ženě nejlépe možným způsobem překonat bolest.

 


Trailer k filmu ukazuje emoce, o které jde. Tou hlavní je láska.

 

Závěr je ten, že nelze čekat, že u porodu prožijete orgasmus jak v posteli se svým milým, to je nesmysl. Ten zážitek je někde jinde, výš? Nevím, jestli výš, prostě jinde. Na naprosto jiné úrovni a jde o to, dostat se do stavu změněného vědomí, kdy vnímáte pouze své tělo a jeho reakce, přijímáte je a reagujete na něj psychicky a duchovně. Pak se otevře cosi, co poznaly právě tyto ženy.

 

A že to někdo nezažil, neznamená, že to neexistuje.

Na tomto videu je žena, která mě z celého dokumentu zaujala nejvíce. V tomto sestřihu jí můžete vidět v době odd 0:40 do cca 2.00, záběry z bazénu, ve kterém rodila, mě nechaly notnou dobu zcela bez dechu…

 

Ne, fakt není zfetovaná. A pokud ano, tak zcela „přírodně“ a sama sebou.

 

Za sebe mohu dát ruku do ohně – věřím, že je to možné. Za splnění výše uvedených podmínek se to stát může.

A pro ty, co jim tento dokument v České televizi unikl, ke stažení je ZDE:

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Lumír je jméno maďoučké a slovanské. Jeho původní podobou je totiž Lubomír a Lumír se z něho jaksi vyvinul. Známe ho až z rukopisu královédvorského z 19. století, odkud asi i pochází. Znamená proto stejně, jako jeho otec Lubomír, „mírumilovný“. V ČR máme dnes 3905 Lumírů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 7
  • 375
  • 48 988
  • 385 724
  • 2 381 670
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet