Detail příspěvku: Na Šmouly a hlavně Gargamela do kina!

Na Šmouly a hlavně Gargamela do kina!

autor: | Srp 17, 2011 | Rodina a Drobotina | 0 komentářů

Views: 76

Zšeřelý sál multikina pojmul několik babiček, jeden rodičovský pár, dvě maminky, a blíže nespecifikovaný počet dětí a jal se barvit do modra. Šmoulové!  Ač jsme nešli na 3D verzi, hned po několika prvních záběrech bylo jasné, že let šmoulů na čápech je právě tím, co musí upoutat ty šťastné, jež sedí obrýleni v jiných sálech. Mě upoutal, ba občas až spoutal Gargamel, jinak jsem byla z filmu tak trochu rozpačitá. Ovšem, asi jde jen o nezvyk.

Různých filmových efektů, kouzel a akčních scén v celé pohádce bylo opravdu dost a zprvu jsem si musela zvykat na to, že ti kreslení skřítci jsou tak nějak reálnější a tudíž…hm, jak to říci, no prostě nezvyklí. Chvílemi mi to až přišlo, že pohádka pro nejmenší je upravena pro větší až pubertální děti.

 

Dětem to bylo viditelně fuk, konalo se neskrývané nadšení.

Až na jedno, to po několika hodně ostrých akčních scénách, řevu a jekotu, spustilo též jekot a řev a maminka ho sbalila a musela odejít, protože milé dítko opravdu nemínilo dál snášet šmoulí scény. Potvrzuji, že shlédnout ve 3D scénu, jak Gargamel ničí šmoulí vesnici a kocour Azrael chňape po šmoulech, to by mě asi tak, jak to bylo zpracováno, notně vyděsilo. A tohle vystrašené dítko udělalo dobře, že odešlo, protože ani dál to nebylo lepší.

 

Šmoulové ve městě

Ti, kdož úplně zapomněli původ šmoulů se tady dozví, že je stvořil „jakýsi Peyo“, jež se ve filmu zjevuje téměř jako jakási dalece historická postava. A také, že Šmoulinka, jakožto jediná holka ze 100 šmoulů byla stvořena Gargamelem jako past na šmouly. Šmoulinka však zradila, nechala se zlomit kouzlem Taťky Šmouly a žije si šťastně ve šmoulí vesnici.

 

790YTg.jpg

 

Šmoulové se v tomto filmu dostanou do světa lidí, do New Yorku, kam jinam.

To obrovské město jim přijde jako báječná vesnička a setkávají se tady s mladým manželským párem, který navíc očekává miminko, takže tak trochu vedlejší stresující faktor. Winslowovi jsou opravdu skvělí. On takový hodný kravaťák a ona něžná diva nemajíc jiného zaměstnání než čekat miminko v roztomilém, sotva znatelném bříšku. Pohledný pan Winslow exceluje ve chvíli, kdy zrelaxuje šmouly u kytar a známá ohraná šmoulí písnička v rockovém podání zní naprosto skvěle.

 

Že o legraci nebude nouze, to je zřejmé, však tu je také šmoula Nešika.

Nádherné bylo, když Šmoulinka zjistila, že by mohla mít víc než jen jedny šaty!!! A také okiltovaný šmoula vzbudil zaslouženou pozornost.

 

781YjE.jpg

 

Dospělé pak zaručeně dostane dospělácké rokování Taťky Šmouly a pana Winslowa o roli „dobrého táty“ a vůbec, hledání modrého měsíce (tedy druhého úplňku v jednom měsíci) je také o hledání a užívání si krásných a vzácných chvilek v životě. Nakonec se modrý měsíc podaří a šmoulové nejenže přemůžou Gargamela, který se ve velkoměstě také poradil, ale  také se vrátí domů. Ovšem jen díky tomu, že „Gargyho“ odnesou mouchy z vězení, jinak by se odtamtud nedostal.

 

Gargamel exceluje!!!

Je to možná zvláštní, ale mě velmi pobavil Gargamel, ten, od kterého jsem očekávala to nejhorší zklamání, nejvíce překvapil a s každou další scénou jsem musela uznat, že se povedl.  Však jen považte, kdo by si mohl úspěšně opovážit převést do lidské role kresleného ozáplatovaného čaroděje?  Navíc v ukázkách a traileru mě příliš nepřesvědčil.  Ovšem ve filmu byl tak „hnusnej“ jak zákon káže a nesmírně se mi zalíbil…

 

782Yzc.jpg

 

Role Gargamela se ujal Hank Azaria.

Gargamel je zlý a je na to dost hrdý,“ míní Azaria. „Touží po tom přestat být mizerným čarodějem a stát se čarodějem skvělým. Proto je posedlý Šmouly – potřebuje jejich kouzelnou modrou podstatu, aby s její pomocí získal větší moc.“

K tomu dodám jenom tolik, že ač Azrael jako obyčejný rezatý kocour přece jen díky počítačové animaci obličejů a grimas získal na „azraelovosti“, Gargamelovi   stačil jenom trošku větší nos a pečlivě (ne)učesané vlasy, zbytek Hank Azaria perfektně zahrál a jeho role má tak vtipné dialogy, že jsem chvílemi měla pocit, že film psali dva různí lidé, jeden šmouly a zbytek a jeden Gargamela.

 

783MmM.jpg

 

Dabing se podařil…

Jednou z výhod filmu, bez kterých by rozhodně nebyl ani to, co je… je víceméně zachovaný dabing z kreslených šmoulů (Cieslera do role Gargamela už nikdo nedá), ale jinak, pokud vás zajímá konkrétní plejáda herců, tak prosím…

 

Václav Knop v roli Gargamela, hm… neodpustím si tu poznámku, se musel královsky bavit!

 

BRZOBOHATÝ ONDŘEJ – PATRIK WINSLOW
VOTOČKOVÁ NIKOLA – GREJS

 KNOP VÁCLAV – GARGAMEL

 VLACH OLDŘICH TAŤKA – ŠMOULA

JUŘIČKA TOMÁŠ – MĚLOUN
PRAGER JIŘÍ – KOUMÁK
ELSNEROVÁ ANDREA – ŠMOULINKA
KAŇKOVSKÝ JAROSLAV – MRZOUT
HOLÁN MICHAL – NEŠIKA
ŠTASTNÝ JAN ŠMOULA – VYPRAVĚČ
KREJČÍ JIŘÍ – FARMÁŘ
NAVRÁTIL ANTONÍN – KUTIL
LIBERT MAREK – FEŠÁK
MAXIÁN JAN – KUCHAŘ
RACEK TOMÁŠ – SILÁK
LIBOR TERŠ – ŠPRÝMAŘ

                       PETR OLIVA – MLSOUN                         

 

Režisér Raja Gosnell má za sebou pestrou kariéru a z toho,c o nám může být známo zmíním, že stříhal film Pretty Woman a natočil Scooby Doo 2: Nespoutané příšery. Jak se mu podařili Šmoulové, musíte posoudit sami.

 

Pro mě… ze 100% dávám 40%.

A mohu charakterizovat asi slovy šmouly Mrzouta, který celý výlet komentoval takto: „Vadilo mi to tu, ale méně, než jsem očekával.“

Ale taky už nejsem dítě, to je pravda. Ale až to bude v televizi, asi se na to už nepodívám, i když… i když na Gargamelovy scény se možná zastavím 😉

A něco z děje přece jen prozradím…úúúplně na konci se dozvíte z fotografií, že Mrzout se oženil. S kým? Se Šmoulinkou ne, s takovou svou láskou ze světa lidí…

Trailer k filmu:

 

 

S použitím: falcon.cz

Foto: falcon.cz a Tomáš Žebrák

 

Renata 


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VODNÁŘI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ferdinand je starogermánského původu. Jeho základ nalezneme u jména Fridunant, což se překládá jako „ten, který se připravuje k jízdě“. Ferdinand je tak pozdější, lépe vyslovitelná varianta. Jde vlastně o zjednodušeného Fridunanta. A je to logické, vždyť zkuste vyslovit Fridunant… to je Ferdinand lepší. A takových máme v ČR 1658.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 202
  • 353
  • 37 766
  • 359 772
  • 2 462 348
  • 3 795
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet