an 3
Komerce

Dětské hlášky si zapište do Hláškovníku

0 Shares

Občas je k nevíře, co jsou ty děti schopné vymyslet. Někdy jde o vtipná slovíčka, jindy o celé hlášky, kterým se rodina směje ještě dlouhá léta. Časem ovšem z pamětí vyblednou. Není to škoda? Nebylo by hezké, kdyby si dítě jednou mohlo přečíst, jaké vtipné věty v prvních letech svého života říkalo?

Teprve netrpělivě čekáte, jestli bude první slovo „máma“, či „táta“? Nebo už jste o kousek dál a za břicho se popadáte nad tím, co váš potomek vypustí z úst? Někdy jsou ta jejich tvrzení a otázky vtipné, jindy k umazlení nebo k smíchu. Vytvořte si na ně památku. Chcete-li uchovat dětské hlášky, zápisník na dětské hlášky vám v tom pomůže.

det 1

Hláškovník by neměl chybět v žádné rodině

Nikdy není pozdě začít povedená slova a hlášky zapisovat. Jestli je nechcete psát jen tak někam na papír, pořiďte si k tomu speciální Hláškovník. Opravdu existuje pevná šitá kniha formátu A5 se záložkou, která nabízí 100 stran plných ilustrací, barviček a místa pro zapisování hlášek vašich dětí. Kniha na dětské hlášky je genderově neutrální, tedy vhodná pro kluky i holčičky. Dokonce do ní můžete zapisovat hlášky všech vašich dětí. Můžete si k nim vždy připsat jméno.

Na vyplňování knihy se mohou podílet i děti, až na to budou mít věk. Dokud ještě neumí psát, dejte jim příležitost ozdobit knihu různými obrázky. Případně mohou vybarvovat drobné ilustrace v knížce. Kniha byla stvořena k tomu, abyste ji mohli vyplňovat společně. Má dokumentovat rodinnou historii.

Využijte 3 části Hláškovníku

Hláškovník je rozdělen celkem do 3 hlavních částí, které pokrývají dětské chytré hlášky od nejmenších let až po školní léta. Na jaké dětské hlášky zápisník myslel?

  • Dětský slovníček umožňuje zapsat si jednotlivá jedinečná zkomolená slovíčka, která vaše děti pronesou.
  • Dětské hlášky jsou tady proto, abyste si zapsali všechny úžasné hlášky, nad nimiž nám dospělým zůstává hlava stát.
  • Veselé zážitky vám dávají prostor zapsat vlastně cokoliv. Pokud s dětmi zažijete něco, o čem budete přesvědčeni, že by byla škoda na to zapomenout, prostě sem příběh zapíšete.

Tři části jsou pochopitelně pouze orientační, můžete je využít i jakkoliv jinak, fantazii se meze nekladou. Dobře se do ní píše, kreslí i čmárá, je z pevného papíru s vysokou gramáží, díky formátu A5 si ji s sebou také snadno vezmete kamkoliv. Určitě se bude líbit i dětem, protože je hezky barevná.

hlas

Jaké jsou vaše nejlepší hlášky?

Některé dětské poznámky jsou veselé, jiné k smíchu, nicméně ve chvíli, kdy je děti pronesou, se spíš cítíte trapně, že něco takového pronese vaše dítě. Děti jsou schopné například tohoto:

„Babi a ty si ještě pamatuješ, když tady byli dinosauři?“

„Maminka udělala tááááákovéhle hovínko,“ komentovala dcera příchod maminky ze záchodu.

„Neboj maminko, ty nejsi stará, ty jsi jenom nastárlá.“

No řekněte sami, nestojí takovéhle hlášky za zápis do Hláškovníku? A jaké dětské hlášky kniha bude obsahovat u vás doma?

Hláškovník koupíte v e-shopu Floby.cz.

 

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
0
Would love your thoughts, please comment.x