montero popelky martin
banua

K ranní kávě: Uff, zvířátka a víly

od Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ | Bře 1, 2018 | Ranní kávy | 0 komentářů

Views: 9

Ne, dneska po mě nechtějte nijaké třeskuté a hluboké myšlenky, neb jsem se tak vyčerpala, že mám potíž sestavit holou větu. No ale spát půjdu spokojená. Patrně usnu dřív, než si lehnu. A tak Big Ben, kterého vedle Barnabyho, Poirota a agenta „ČO“ z Mentalisty míním pojmout za manžela, se bude muset obejít dnes beze mě.

 

Napřed jsem totiž myslela, že vydám horoskopy zítra, protože to nestihnu, ale pak mě popadl pracovní zápal, (za normálních okolností usednu a počkám, až mě to přejde) a já jsem to dodělala celé v jednom zátahu.

 

To je taky důvod, proč na videu mluvím o úplňku jakože „dneska“.

 

No ale to je celkem jedno, protože on bude ve dvě ráno, tak to vlastně skoro jako dneska je.

 

Ale přece jenom jsem se na jednu takovou minimyšlenku ještě zmohla…

 

Zamyslela jsem se nad tím, jak moc se mi líbí nařízení v některých zemích, které říká, že některá zvířátka si člověk nesmí koupit domů jinak, než v páru.

 

Tuším, že to je ve více zemích, hodně v severských, ale nevím přesně, kde všude.

 

Ale to není podstatné. Podstatné je, že to u nás není a mělo by, a že je to hodně pokrokové, a že to my v tomhle ohledu nejsme.

 

Zatím.

 

Kupříkladu jde i o morčata, vedle rybiček a nejrůznějších ptáčků.

 

25867MmE.jpg

 

Líbí se mi to, skoro mě to až blaží na duši, že někde jsou lidé natolik vyspělí. Protože celá řada zvířátek jsou vysloveně párová, nebo prostě kolektivní a hrozně trpí, když musí být sama a je to nepřirozené, a tak vůbec.

 

Když pozoruji ptáčky tady, a že je pozoruji často, dochází mi, jak moc je to důležité…

 

Přála bych si, abychom se u nás taky zabývali tak důležitými věcmi, namísto bezpočtu zbytečností … nebo tedy, klidně, ať se někdo zabývá zbytečnostmi, ale ať se najde taky instituce, která bude řešit toto. A která to bude hlídat a kontrolovat …

 

Protože ono je v konečném důsledku jedno, jestli ten, kdo má problém na duši je člověk, jestli je to člověk, s kým budeme cítit a pomáhat mu a bude nás zajímat, jak se cítí, nebo zda je to zvíře.

 

Protože utrpení, smutek, stesk a bolest duše jsou přece pořád stejně zlé pocity a nikdo netrpí víc, nebo míň než jiný, když trpí.

 

25868MTA.gif

 

No… to je vlastně všechno dneska…

 

Chci, aby se i u nás nesměla kolektivní zvířátka prodávat po jednom.

 

P.S. Zdálo se mi o vílách… byly to maličké tmavě šedé, veselé bytůstky a poskakovaly po kamenech a hrály si … vypadaly, jakoby byly částečně průhledné… něco jako zatmavené sklo u auta. Strašně se mi to líbilo. Ještě nikdy se mi nezdálo o vílách. Bydlely mezi kameny, které byly částečně ve vodě.

 

Ten sen mi udělal příjemný celý den.

 

To bych vám všem fakt přála vidět…

 

Míša K.


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted

Horoskop pro všechna znamení – červen 2026

Views: 9 Přeji krásný, čerstvě červnový den. To asi nejzásadnější a také nejhezčí, co nás v tomto měsíci čeká, je svátek Litha. Tedy...

Zadejte do vyhledávání alespoň 3 písmena, systém pak ihned začne hledat shodu v celé databázi příspěvků.

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 


Počasí

Měsíc

Vaše jméno

Jméno Iveta (Yvett) má rodokmen psaný starými Germány a Galy. Matkou mu bylo starogermánské „íwé“, což znamená „tis“ a jeho význam byl „tisový luk“. Pro Germány a Kelty, jejichž krev máme také, byl tis velice vzácný strom. Pevný, dlouhověký a posvátný. Takže je to vlastně pocta, nosit tak staré a významné jméno. V ČR nám historii pradávných Germánů, Keltů a jejich kněží, Druidů, připomíná 37 245 Ivet. Mnohem méně pak je Yvet (1789) a ještě méně Ywett. (37).Slavoj pak je jméno původem slovanské a jeho překlad zní „slavný“, či „uznávaný“. V ČR máme jen 37 mužů tohoto jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 89
  • 158
  • 6 448
  • 133 584
  • 917 607
  • 3 836
  • 24
  • 1 929
0 Shares
Share
Tweet