Móda

PMU. Rozhodně zajímavější, než PMS

0 Shares

Každá z nás zná tu ranní rutinu – vykopat se z postele, vyčistit zuby, přežít ve zdraví pohled do zrcadla, umýt si obličej, dát si sprchu, použít několikero roztodivných mastiček a krémů a namalovat se. Bez těchto úkonů to prostě ráno nejde a ruku na srdce, kolik času to zrovna vám zabere? 

PMU umí zkrátit čas na minimum a vy si můžete užít několik minut navíc ve vyhřátém pelíšku.

 

Co je vlastně PMU?

 

Permanentní neboli stálý make-up.

 

Jistě už jste ho kdy viděly, ale trocha teorie snad nezaškodí. Metoda spočívá v mikropigmentaci vrchní vrstvy kůže – epidermu.

Přírodní pigment se přímo do pokožky vpichuje speciálním přístrojem za pomocí malé jehličky.

 

Na rozdíl od tetování, kde syntetické barvivo proniká do hloubky 2 až 3 mm a je prakticky stálé, u PMU je to jen 0,8 až 1,5 mm, a tudíž při přirozené obnově kůže se pigment prostupem do vrchní vrstvy pokožky pomalu ztrácí.

 

Dále se u PMU smí používat jen přírodní barvy, které jsou sice dražší, ale mají kvalitnější pigment.

 

Další rozdíl oproti tetování je v tloušťce jehel, kdy u PMU jsou jehličky o hodně tenčí a tudíž přesnější. Jak jsem již zmínila PMU není stálý a z kůže se začne barva vytrácet zpravidla tak za 2 roky, v závislosti na faktorech jako je typ kůže, metabolismus, působení slunce, či věk.

 

Tady platí, že čím jste mladší, tím kratší dobu vydrží.

 

304NDI.jpghttp://semi-permanent-makeup.org.uk/

 

Možnosti využití

 

PMU se využívá k vytvarování obočí, horních očních linek, dolních očních linek nebo v kompletu, který vytváří takzvaný vzhled mandlových očí.

 

Dále pak konturu rtů i s možností výplně neboli stínování.

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že pokud je PMU kvalitní, tak se nemusíte bát vzhledu šantánových tanečnic z 60-tých let.

 

Právě naopak. Zvýrazní obličej a podtrhne vaši přirozenou krásu. V PMU jde převážně o přirozenost a o to, abyste i bez nalíčení vypadala dobře a hlavně se tak i cítila.

 

Rozhodně se nesnaží zcela nahradit běžná líčidla.

 

Pro koho je PMU určen?

 

Aktivně sportujete?

Tak asi víte, jak strašně pálí řasenka, či linka smíchaná s potem, když si to namíří přímo do oka. Jenomže on ten trenér je tak hezký a bez nalíčení k němu prostě člověk nemůže. No, a to nemluvím o tom, když pak navrhne, že v rámci tréninku zajdete do sauny nebo si zaplavat.

Přesně tak, díky bohu za PMU.

 

Jste workoholička (znám) a každá minuta je pro Vás drahá?

Meetingy, školení, práce, schůzky, semináře, kolegové, šéfové, klienti a mezitím vy, která i přes nedostatek času musí vždy vypadat naprosto perfektně? No, asi je na čase utíkat do nejbližšího salonu.

 

Máte alergii na líčidla?

Nebo Vám jen slzí oči z kontaktních čoček, či brýlí? Není přece důvod neustále se trápit s obnovováním líčidel nebo šílenými výdaji za drahou antialergickou kosmetiku.

 

A bomba závěrem

Po parádně prožité noci, se budíte vedle své vysněné lásky. Znám spoustu žen, které se před ulehnutím modlí ke všem svatým, aby se probudily dřív, než on a stihly se ztratit do koupelny.

 

PROTOŽE NAMALOVANÉ A S VYKROUŽENÝMI RTÍKY SE RÁNO BUDÍ JEN FILMOVÉ POSTAVY.

 

Co Vás čeká a nemine?

 

U většiny salónů před první aplikací probíhá konzultace, kde proberete například, která oční linka je pro vás nejlepší, vyberete nejpřirozenější přírodní barvu a hlavně podstoupíte alergologický test na anestetika.

Přesně tak, díky anestetikům je zákrok téměř bezbolestný.

 

Po konzultaci proběhne v dohodnutém termínu samotný zákrok, jehož trvání je ovlivněno formou a druhem, ale přibližně se bavíme o 1- 2 hodinách.

 

První den po zákroku můžete očekávat lehké zčervenání, či otok, který během dne zmizí. V rámci hojení se vám také vytvoří malé stroupky ( o něco tmavší než výsledný odstín ).

 

Tyto stroupky nesmíte v žádném případě sloupávat, či škrábat.

 

Za 3 – 4 dny samy odpadnou a při použití speciální mastičky se proces může urychlit. Tím by měl být proces hojení ukončen, ale i tak je dobré se první týden nevystavovat přímému sluníčku, či soláriu a zbytečně nenamáčet ošetřené partie.

 

Kdykoliv je pak možné dojít na korekci, která vám zvýrazní barvu, či lehce poupraví tvar.

 

Co dělat, když den D je již zítra?

 

Na zákrok byste měla přijít odpočatá a vyvarovat se alkoholu, jelikož alkohol podporuje krevní oběh a ošetřovaná místa by mohla zbytečně moc krvácet.

 

Pár dní před zákrokem je také dobré zvýšit dávku vitamínů B a C, čímž zabráníte vzniku oparů.

 

Po dobu hojení je dobré se vyvarovat líčidel a samoopalovacích přípravků.

 

Dále pak je dobře používat opalovací přípravky s faktorem 50 SPF a v žádném případě nepoužívat přípravky s bělícím účinkem!

 

Na kolik PMU přijde?

 

Ceny zákroků se liší podle typu a samozřejmě podle salónu, který si vyberete.

Prozradím ceny toho svého.

 

Oční linky od 1.500,- až 5.000,-

Obočí od 2.900,- až 6.500,-

Rty od 3.500,- až 7.000,-

Korekce 900,- až 2.000,-

 

Takže teď už je jen a jen na vás, koho chcete ráno potkávat v zrcadle.


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x