Detail příspěvku: Korálky v mých rukou – ožívají! Báječné dojmy z kurzu výroby šperků!

Korálky v mých rukou – ožívají! Báječné dojmy z kurzu výroby šperků!

autor: | Lis 2, 2011 | Móda | 0 komentářů

Návštěvy: 33

Bylo deštivé odpoledne, které ve svůj hnusný/romantický (nevyhovující si škrtněte) háv halilo hnusné/romantické Pardubice. Na krásném historickém náměstí je jeden krámek, do kterého jsem měla natěšena namířeno. Učit se vyrábět šperky z korálků. Pojďte směle se mnou… navíc, celý fajn zážitek měl skvělou domácí dohru!

Lákalo mě to vždycky a do krámku jsem chodila mnohokrátě mlsně okukovat a dvakrát koupit. Jednou báječné dortíkové náušnice z fima…načež jsem vyrazila do papírnictví okukovat právě fimo. Netroufla
jsem si.
Ale troufla jsem si tedy vzít do ruky kleště, drátky a korálky a nechat si vysvětlit, jak ta něžná krása vlastně vzniká. Je to úplně jednoduché…
pracovní plocha
 
Zde je pracovní plocha. Neuvěřitelně tvůrčí!
Zakroucení prvního drátěného očka třesoucí se rukou nebylo nic moc, ale když se mnou začaly kleštičky trošku komunikovat, dokázala jsem si představit, že kroutím jedno očko za druhým a toho druhým očkem sleduju třeba televizi. Jde o cvik.
Korálky jsou ovšem ještě úžasnější. Nepřeberné množství mě zprvu zmátlo. Co si mám vybrat, když netuším, jak to k sobě ladí??? Vybírat barvy nebo tvary?

Doporučuji, pokud půjdete na podobný kurz, mít už v hlavě zhruba podobu toho, co CHCETE vyrábět. Velmi si tím ulehčíte prvotní fázi – výběr korálků. Já jsem pracovala tak, jak to přišlo, nic konkrétního jsem v hlavě neměla.
výběr
Uznejte sami, že z takové nabídky se vážně těžko vybírá Surprised
 
a
a v přítomných pomůckách, drátkách a kleštičkách se zprvu jen zmámeně orientujete….
 
Korálky mají úžasnou vlastnost. Jsou tak různorodé a neuvěřitelné, že s nimi můžete vytvořit nepřebernou škálu čehokoliv. A došlo mi, že když bych s nimi pracovala dostatečně dlouho a poznala jejich vzájemné snoubení či nesnoubení, byla bych schopná vyrábět téměř cokoliv. Takhle to bylo o tom zkusit to či tamto a vidět.
Viděla jsem
Věřím tomu, že po čase a troše cviku už si člověk umí živě představit, co který korálek s vizáží celého šperku udělá a může si tak velmi snadno dělat předběžné návrhy v hlavě.
Komponenty, které šperky korunují, ukončují, někde něco drží či dělají základní kostru mají různé odborné názvy a mají tak rafinované úkoly, že nestačíte zírat. Čím zarazit korálek na drátku, aby se neposunoval? Malým kovovým zamačkávacím korálkem. Korálek zplacatíte a je to!
Odnášela jsem si sérii svých výrobků a věřím tomu, že bych tam vydržela ještě mnoho dalších hodin v úžaslém údivu nad tím, jak ta krása je vlastně na jednu stranu jednoduchá a dokonalá zároveň. Pronikání to tajů výroby mě nesmírně bavilo!

2088NTZ.jpg

 
Prodejna prodává také výrobky z chráněných dílen. Tady jsou to konkrétně CEDR Pardubice, o.p.s., SPID Handicap, o.p.s. a Výměník, o.p.s..
 
Paní Eva Hložková mi prozradila, že v současnosti jsou hitem vinuté perle… tohle je malá ukázka, když  jsem si však tenhle pojem hodila do googlu, málem jsem u počítače zarostla… nádhera, nádhera… jedná se o speciálně zpracované sklo.
2091ZWI.jpg
 
Tak s touhle vinutou krásou se dají dělat nefalšovaná kouzla!

2089N2Y.jpg
 
A tohle je vyrobeno z pet lahví… Neuhodla bych to ani náhodou! Patrně Dobrá voda trochu nastříhaná a teplem upravená.

Paní Hložková mi v průběhu našeho tvoření povídala o historii krámku. Obchůdek vlastní její dcera, která kdysi nenašla uplatnění ve svém oboru módního návrhářství a tak si řekla, že mít takový obchod by bylo skvělé. Ne, že bych jí nechápala Wink
A tak ho má. Nyní už práci našla a paní Eva tu je nyní tou, která ho má z větší části na bedrech. Sama není rozhodně uměleckým antitalentem, vyrábí tyto šperky a mimo to i krásně maluje. Její slunečnice malované olejovými barvami na zakázku, byly nádherné.
Je určitě příjemné mít obchůdek s tak krásným zbožím. Lidským, vyráběným od srdce a s radostí. O to víc mi bylo smutno z vědomí, že krámek s touhle krásnou člověčinou se potácí na pokraji krachu a o pár obchodů vedle bují obchod se vším možným – úžasně kvalitním – jistojistě – ale když je to za 39, nemůžete odolat, že?
Ovšem jen málo lidí si chce nebo může z finančních důlvodu dělat podobnou zcela zbytnou radost… a tak se obchůdek s krásným názvem Korálky od Kačky, ač na atraktivním místě v Pardubicích, pere s existenčními problémy.
Je to škoda –obrovská.
Nechtělo se mi  odtamtud, bylo tam hezky….

o pár dní později jsem ovšem do obchůdku zamířila opět, abych učinila zadost své vlastní roztržitosti a znovu si opatřila kontakt na paní majitelku a taky něco málo nakoupila. To, co jsem přinesla domů, mělo

úspěch u kreativního šestiletého syna.
 
2109YWV.jpg
2093ZTB.jpg
Došlo i na potrhlosti inspirované Flerem… a sice náušnice z gumových medvídků!
2094MmV.jpg
A těch několikero dětsky a nově vyrobených náušnic a okrasným propriet se následně stalo předmětem tvrdého obchodování. Kočka usoudila, že se zúčastní. Holt, kočky cinkavou krásu můžou…
 
Renata

[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Alexandra je původně jménem řeckým. Původní podoba je mužská, Alexandros a jeho překlad zní: „ochránce mužů“. Alexandra je tedy v překladu „ochránkyně mužů“. V ČR je 7 068 nositelek tohoto chrabrého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 15
  • 432
  • 23 269
  • 360 635
  • 2 419 189
  • 3 795
  • 28
  • 1 846
0 Shares
Share
Tweet