Detail příspěvku: Vaše horoskopy podle zvířat

Vaše horoskopy podle zvířat

autor: | Led 12, 2014 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 70

PŘÍLOHA NA NEDĚLNÍ VEČER
Jak jsem slíbila, tady jsou horoskopy indiánských totemových zvířat. Je ale třeba si uvědomit, že horoskopy jsou víceméně časovány téměř jako horoskopy klasické, což by pro Indiány až tak úplně typické být nemělo. Tedy pokud se bavíme o skutečných historických Indiánech.

Jejich řazení měsíčních a slunečních cyklů, jak víme, bylo zcela jiné.

 

Ale budiž.

 

Nevíme, jak jsou tyto charakteristiky staré a také nevíme původní zdroj.

 

Mohou být z části přizpůsobeny klasického zodiaku, čili může být pravdivé jádro.

 

Pokud bychom se měli totiž řídit alespoň trochu Indiánskými zvyky a jejich kalendářem, pak by znamení muselo být 13 a čtvrt.

 

Přesto přeji příjemnou zábavu.  

 

Vydra (20. 1.–18. 2.)

Přináší naději a sílu pokračovat v započaté cestě. Progresivní myšlení, lehkost a hravost. Ví, že navrch má ten chytřejší a hbitější, je to dravec. Neobejde se bez volnosti, těžko se usazuje. V partnerském soužití je slovo „navždy“ lepší chápat na pár let. Těžkosti chápe jako výzvu, dokáže každého podržet i v těch nejhorších chvílích. Snadno se seznamuje, společnost, ke které se hlásí, může změnit ze dne na den, pokud jí něco přestane vyhovovat. Měla by se učit disciplíně, aby se vždy dostala dál než do půli cesty.

 

 

Vlk (19. 2.–20. 3.)

Představuje tajemnou stránku života, sílu a plachost. Rád pobude nějaký den sám, ale žít o samotě by mu vadilo. Své rodině a blízkým je oddán. Musí vědět, že poblíž je vždy někdo, s kým může spojit síly, pocity a schopnosti. Je vášnivý, romantický, často si idealizuje partnera i lidi kolem sebe. Nejednou se proto stává terčem vypočítavých jedinců, kteří ho zneužívají pro jeho dobromyslnost, srdečnost a důvěřivost. Je-li však nejhůř, dokáže se vyburcovat k mohutné obraně a dá jasně na srozuměnou, že vlk je šelma.

 

 

Sokol (21. 3.–19. 4.)

Dravec symbolizující svobodu. Sokolí lidé jsou nejvhodnějšími průvodci na cestě k úspěchu, jen je nesmíte zneužívat. Razí upřímnost za každé situace, sami jsou přímí, nenávidí přetvářku. Mistři v pozorování okolí, svobodomyslní a nezávislí. Okolí přitahují sebevědomím, milují dobrodružství a vzrušení. Někdy si svou aktivitou mohou zadělat na problémy, zbrkle startují víckrát, než uloví, nikdy je to neodradí od dalších vzletů. Hrdý sokol by se měl naučit dělat kompromisy, každý není jeho nepřítel.

 

 

Bobr (20. 4.–20. 5.)

Stavitel, symbol hojnosti a vytrvalosti. Je neustále v pohybu, miluje však jistotu a bezpečí. Moudrý člověk, mistr praktického života. Cílevědomě jde krok za krokem za svým cílem, což se mu nakonec vždy vyplatí. Složitě a dlouho se rozhoduje, vždy má jasný plán, změn se bojí. Do teplého domova mají přístup výhradně pozvaní. Je velkorysý, ale platí u něj pravidlo přilož ruku k dílu, a pak se ti odměním. Málokdy se rozzlobí, má však velmi dobrou paměť, a ta může být nebezpečná. Rozzuřený dokáže všechno v okamžiku zničit. Datlové velmi težko nesou konflikty. Vždy se chtějí dohodnout…

 

 

Jelen (21. 5.–20. 6.)

Chytrý, dobrý pozorovatel s vyvinutou intuicí, mistr komunikace, předurčen k vyjednávání. Svými záměry spíše pověří, než aby je sám dotahoval do konce. Vyplývá to z potřeby svobody, činnosti, přebíhání z pastviny na pastvinu, kde zkoumá, ochutnává. Vyhýbá se střetům, kdo uteče, vyhraje, v nutnosti však nastaví hlavu, tam se skrývá jeho mocná zbraň. Je přecitlivělý, ostražitý, ale je třeba, aby si uvědomil, že ne každý k němu přichází s nepřátelskými úmysly. Měl by se naučit se poslouchat a vyslyšet druhé, i když ho kritizují.

 

 

Datel (21. 6.–21. 7.)

Datel je silná osobnost, kterou je velmi těžké ochočit, jde si tiše za svým. Prý objeví všechny příčiny neduhů, a to díky citu, empatii a umění naslouchat. Ke své škodě trpí náladovostí, způsobenou vnímavostí. Rád se cítí potřebný, s neobyčejnou trpělivostí a sebezapřením se snaží pomáhat druhým. Bývá rovněž výborným přítelem. Za projevenou náklonnost se dokáže dobře odměnit. Trvá mu dlouho, než někomu opravdu důvěřuje, konflikty nese velmi těžce.

 

 

Losos (22. 7.–21. 8.)

Nezalekne se překážky, odvážný, praktický, má touhu riskovat. Dosahuje tak nejvyšších met, nebo prohraje na plné čáře. Uznává upřímnost, i tu sebehorší. Děsí ho kalné vody, kdy druzí před ním něco skrývají. V neprůhledných vztazích nedokáže žít, uplave do jiných vod. Žije naplno, měl by se učit vysadit, připustit svoji nahraditelnost, aby se nezničil, nabral sílu k dalšímu boji. Dobrosrdečný, v partnerských záležitostech bývá velmi vybíravý.

 

 

Medvěd (22. 8.–21. 9.)

Symbol síly a ochrany. Samostatný, nezávislý, praktický, spoléhá na sebe, trvá mu velmi dlouho, než někomu důvěřuje. Vždy nabídne pomocnou ruku. Domnívá se, že jen on je schopen zvládnout danou úlohu. Pak je na všechno z vlastní viny sám a musí pracovat o to tvrději. Působí až přehnaně trpělivě, leckoho dráždí pomalostí. Jde o rozvážnost, až příliš nemá rád překvapení a náhody. Ve skutečnosti v sobě má rychlost, obratnost a sílu, nezahánějte ho do kouta, rozzuří se. Dokáže-li překonat nedůvěru, je partnerovi hluboce navždy oddán.

 

 

Havran (22. 9.–22. 10.)

Cit pro spravedlnost, diplomatický talent. Otevřená, přátelská povaha, nemá rád samotu, ve skupině se cítí bezpečně a sebejistě. Dobrý prostředník mezi znepřátelenými stranami. Rád nad vším dumá, hodnotí ze všech stran. Z toho důvodu mu leckdy unikne výhodná příležitost. Pro svou otevřenou mysl a důvěřivost lehce podlehne různým pletichám a intrikám, nechá se snadno ovlivnit. Velice dbá o svůj zevnějšek. Snadno se seznamuje, ale jde o povrchní známosti, protože se nechá okouzlit zevnějškem, neumí proniknout „dovnitř“.

 

Had (23. 10.–22. 11.)

Moudrý a hloubavý pozorovatel. Zradu neodpouští, umí se účinně bránit. Vynikající přítel a nebezpečný protivník se schopností podmanit si okolí. Velmi ambiciózní, silná osobnost se šarmem, jestliže se pro něco rozhodne, jde přímo za svým cílem. Neposlouchá rady svých přátel a prostě koná tak dlouho, dokud se mu jeho záměr nakonec, byť s vypětím všech sil podaří. Had nesnáší nevěru, neupřímnost. Pokud miluje, tak úplně, z celého srdce, navždy. Z toho důvodu tito lidé neuznávají volnost – druh se jim musí odevzdat úplně.

Oddanost požadují od okolí lidé narození ve znamení Hada

 

 

Sova (21. 11.–21. 12.)

Poslové moudrosti, pravdy a míru. Netouží po moci, chtějí být prospěšné, nosit dobré zprávy a oslavovat radosti života. Snadno se učí novým věcem, nadchnou se pro nové projekty a nápady, jsou pracovité, houževnaté, rády zvelebují. Jsou-li o svých ideálech, pravdách přesvědčeny, hne s nimi jen autorita, kterou uznávají. Obecně však diskutují rády a hledají všeobecně optimální řešení. Potřebují se proletět, ale vždy a rády se vrátí tam, kde je jim dobře. Zaskřípat to může jen v momentě, kdy se snaží mluvit do všeho nebo jim jsou přistřihována křídla.

 

Husa (22. 12.–19. 1.)

Představuje sílu, odhodlání, spolehlivost, ctižádost. Realistka bez spontánních reakcí, po zvážení alternativ jde za jakýmkoli obtížně dosažitelným cílem, houževnatostí ho dosáhne. Je ve střehu, získat její důvěru je velmi nesnadné. Navenek působí chladně a nepřístupně, své city nedá najevo, je čestná, lze se na ni vždy spolehnout. Úspěch se dostavuje později, ale stojí na pevných základech. Ve své umíněnosti by neměla zapomínat, že existují i jiné věci než jen práce a občas slevit a příjemně si užít.

  

No, a kdyby se vám chtělo, tak je tu ještě charakteristika nikoli podle horoskopu, ale čistě podle toho, s jakým zvířetem se zbožňují podvědomě, bez ohledu na své datum narození.

 

Tyto charakteristiky zase sestavili psychologové.

 

Kdo ví, zdali to není  lepší.

 

Je to na vás.

 

Had

Díky jeho schopnosti obnovení (tj. převlékání kůže) byl symbolem znovuzrození a regenerace. Lidé hadi mají povahu ochránce, ale současně manipulátora. Potřebují být v pozadí jako hlídač pořádku. Had velmi potřebuje druhého člověka. Jeho potřeba úzkého vztahu s druhým je vysoká. Had může být razitelem hesla „účel světí prostředky“. Hadí jed může zabíjet, ale také léčit. Tito lidé se mohou chovat jinak v cizí společnosti a jinak mezi svými.

 

4092ZmM.jpg

 

Medvěd

Člověk medvěd je silný, neohrožený, láká ho fantazie a sebepozorování. Je přemýšlivý pomalý. Lidé medvědi byli spojováni s mocí, léčením a laskavou silou. Přebírají od medvěda jeho opatrnost – on nikdy nedělá žádná zbrklá rozhodnutí, nepropadá návykovosti, je svědomitý a obezřetný. Silný, hrdý a vznešený medvěd je ale nebezpečný protivník.

 

Orel

Lidé orli jsou přesní, mají vynikající vidění, pozorovací schopnosti, jsou stateční a dokáží moudře využívat příležitosti. Člověk orel je mistr v pozorování okolí. Pro něho by měl mít sebemenší úkol smysl, i když je třeba skrytý. To, že si dokáže vážit všeho, ale hlavně svých schopností, mu pomůže s lehkostí zdolávat těžké chvíle. Orel je věrný přítel a žena s touto preferencí skvělá matka.

 

 

4094YmU.jpg

 

 

Delfín (velryba)

Je symbol člověka, nesoucího znamení obrovské síly a energie. Jeho odhodlání je puzeno moudrostí a vnitřního vědění. Lidé delfíni jsou rození vůdci. Mají obrovské sebevědomí, které nikdo nemůže přehlédnout. Snaží se druhé chránit, jsou ochotni nést za druhé odpovědnost a přinášet i oběti. Pokud dojdou k závěru, že je pak ostatní spíše využívají a nepociťují jejich dostatečnou úctu, prostě odejdou jinam.

Sympatie a důvěru budí jejich velkorysost a kouzlo osobnosti. Rádi si dokazují svou připravenost a schopnosti okamžitě reagovat.

Rádi riskují, ale někdy prostě narazí. Pokud nastane nějaký problém, chápou jej jako další výzvu a opět se vrhnou do práce. Aktivita je pro ně typická. Přátelství dokáží věnovat hodně.

V lásce si dovedou s druhými jen tak pohrávat, dokud se však vztah nestane vážným. Upřímnost je jim nadevše. Pokud prokouknou špinavou hru, odejdou a už se nevrátí.

 

Pes

Lidé psi vynikají prý rozumem a ochotou se přizpůsobit. Nemají vysoké nároky a jsou skromní. Jejich přáním bývá velká rodina a hodně dětí. Ženy, jež se ztotožňují se psem, bývají pokládány za dobré manželky, ale bývají často podváděny, či opouštěny. Psi hodně mluví a rádi debatují. Nesnáší samotu a relaxují pohybem. Mají dobrý vkus, ale nejsou marnotratné. Muži psi jsou ochotní. Člověk pes je prý poctivost sama, ale často bývá využíván.

 

Tygr

Lidé tygři se mají vyznačovat dravostí a hrdostí. Nejsou přímo agresivní, ale jejich hněv bývá vražedný. Často přestřelí, a pak se snaží o nápravu. Nejsou přizpůsobiví. Razí vlastní cestu a vlastní názor. Dost často jsou vůdci. Žena tygr je inteligentní a málokdy zůstane u jednoho vztahu. Nesnáší, je-li manipulována, či vedena. Její přátelství musí být oboustranně vyrovnané, jinak se stává dogmatikem. Muž tygr má rád volnost, a tak málokdy uzavírá sňatek. Jako partner, pokud se do partnerství přece jen vrhne, je neodhadnutelný, ale nesmírně smyslný.

 

Kočka

Lidé kočky mají podle tohoto výkladu největší sexappeal ze všech lidí a jejich milostný život prý trvá dlouho do stáří. Jsou to rození individualisté a mají skoro vždy jiný názor než většina. Mají hodně známých, ale málo přátel. Jsou to lidé, kteří jsou často rádi mimo domov. Převedeno do dnešní terminologie, asi budou volit povolání, kdy budou na „volné noze“. Matka kočka má vlastní, někdy zvláštní způsob výchovy potomků a dost často jsou její děti dětmi několika otců. Kočka se málokdy ptá, než něco udělá. Povětšinou se ale nemýlí. Kočka vás stejně rychle rozčílí, jako nadchne. Rozzlobená kočka umí ranit na dlouhou dobu.

 

Kůň

Lidé koně mají být bystří, rychlí, přátelští a mají být vzorem poctivosti. Jejich základním principem je píle a vytrvalost. Mají pevnou vůli i charakter, ale velmi těžko navazují vztahy pro svoji podezíravost. Stále očekávají zradu. Rada koňům zní: více otevřenosti. Kůň prý není příliš pružný ve svém názoru. Utvoří-li si o někom představu, zůstává u ní. Matka kůň často odmítá dospělost svých potomků a zasahuje do života. Koně se prý brzy vdávají a žení pro svou touhu uzavřít pomyslný kruh. Nemají rádi návštěvy doma.

 

4093OTQ.jpg

 

Sovu jsem v popisu sice zase nenašla, ale je to pták noční, což pohledem  psychologů asi bude o nočním životě.

 

Navíc umí létat.

 

Tedy v přeneseném smyslu, potřebuje a má rozhled. Vidí hodně věcí na úkor jen jedné. Jo, tomu rozumím.

 

Přiznám se, že mě odpuzují opice a vlastně vůbec nevím proč. N

aproti tomu poloopice už jsmou mi moc sympatické.

 

K tomu bych asi potřebovala nějakého psychologa hlavně, aby mi to nějak fundovaně vysvětlil.

 

Každopádně přeji hezkou neděli a pohodu.

 

Mimochodem, tady je nádherně!!

 

No a zítra přijdou egyptští bohové.

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Anežka k nám připutovalo z Řecka. Tam mu dalo život slovo „hagnos či hagné“ a z něho pak jméno Agnes, které se tím pádem překládá jako „čistá“ či „nevinná“. Krásné historické jméno, Anežka nosí u nás 20179 žen.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den zásnub.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 1 848
  • 2 256
  • 52 395
  • 380 581
  • 2 386 793
  • 3 790
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet