Detail příspěvku: Sarah Bartlettová: Tarot od A do Z

Sarah Bartlettová: Tarot od A do Z

autor: | Zář 30, 2011 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 79

Asi jsem ještě nepotkala lepší knížku o tarotech. Dlouhá léta jsem zůstávala u té první, v knihkupectvích a knihovnách prolistovala stohy dalších, ale mnoho z nich jsem znechuceně odložila jako zavádějící. Tahle mě zaujala. A když mi přistála doma v posteli – moje postel je spíš než co jiného pelech pro kočku a knihovna v jednom – jala jsem se do ní začíst. A nadšení stoupalo. Po dlouhé době jedna z knížek, která mě donutila těšit se na každou malou chviličku, jež jsem s ní strávila.

Úvod osvětlí tarot i skeptikům
Ale začnu popořadě, ačkoliv bych nejraději začala od konce, tedy od spousty různých druhů výkladů skrze které si můžete „vyrobit“ své vlastní postupy.  Úvod jsem totiž v prvotním nadšení poněkud opominula, ovšem, když jsem se k němu vrátila, byla jsem potěšena.
1466Y2E.jpg
Vznik tarotu, jeho význam, o tom, že to nejsou čarodějné ďáblovy obrázky, jak se nám snaží namluvit křesťanství a že je vlastně svou energií a spojením více božský, než kdejaký farář. K tarotu získáte úctu a berete ho jako dar nesmírné síly. Dozvíte se pak i takové „maličkosti“ jako jak se připravit na výklad či jak připravit prostředí, ve kterém budete vykládat.  Může to být důležité, je to prostě rituál, ale myslím, že na tom tak úplně nezáleží. Někdo potřebuje krystaly, kyvadla i tarotový deník a někomu stačí třeba jen natřepaný polštář, na který se pohodlně usadí.  Ovšem tarotové zvyklosti a rituály jsou zajímavé a stojí za přečtení.
1467Mjc.jpg
Stejně jako závěr knihy, kde se dozvíte, jak vykládat pro vztahy, pro sebe i pro jiné, jak porozumět jednotlivým významům. Mohutný střed knihy pak tvoří dvojstrany věnované každé kartě malé i velké arkány.  Klíčová slova, základní spojení už dokáží navodit atmosféru karty. A pak text, který uvedené  zaobalí do více vět a hlavně velmi logicky odvodí, co tato karta může znamenat do budoucnosti, co v pozici překážky a jak charakterizuje současnou situaci. Jsou to dva rozdílné významy a lze tak lépe pochopit dobré i špatné strany těch zdánlivě dobrých či špatných karet jako jsou například Smrt či Slunce. Nic není špatné a nic není jen dobré. Pokud ještě někdo má s tímto vnímáním problém, pak tady to dokonale pochopí.
Vysvětlení významů v této knize mi připadá velmi vyrovnané, snažící se vystihnout obě polarity srozumitelně a hlavně logicky a intuitivně zároveň. Lepších vysvětlení jsem zatím nikde nenašla.
A hlavně…
Další část knihy je věnována bezpočtu způsobů výkladů a když jsem si je snad donekonečna zkoušela, vycházely s úžasným procentem úspěšnosti. Ve chvíli, kdy víte, co která karta znamená, se začíná celý výklad spojovat intuitivně a vnímáte ho jako celek. V tu chvíli lze číst i mezi řádky, ne jen na jednotlivých pozicích, které jsou mimochodem velmi dobře rozmístěné a stejně jako významy karet, nahlíží do obou pólů problému. Díky nim lze poznat minulost, současnost a také poznat tendence do budoucnosti.
1468MmE.jpg
S pokorou a velkým díky tuto knihu vždycky zavírám… a úctou a radostí jí opět otvírám Smile
Pokud pokukujete po nějaké knížce o tarotech, tak tuhle můžu doporučit víc, než cokoliv jiného.
 
Renata

[sexy_author_bio]


Vydalo nakladatelství Metafora, 2007, www.metafora.cz

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Dorota nebo také Dorotea je řeckého původu. Maminkou je tomuto starému jménu slovo „Doróthea“, i „Theodéra“, což znamená „dar z nebes“. V ČR je v tuto chvíli 1201 nositelek tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 132
  • 479
  • 49 306
  • 387 381
  • 2 381 001
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet