Magie

Kameny: Na znamení zvěrokruhu se vykašlete

0 Shares

Já vím, že mě budou teď všichni prodejci horoskopových kamenových sad nenávidět, ale kdo trochu kameny a jejich využítí i magické vlastnosti zná, dá mi za pravdu a jistě to i ví. Představa, že pro to, které znamení je dobrý ten, který kámen je totiž pouhou zkomoleninou původního, logického přístupu. Bývalo to obráceně!

 

18391ZWR.jpg

 

Ale od začátku.

 

Kameny byly, jsou a budou pokládány nejen za magické, léčivé a krásné, ale také za jaksi živé. Každý drahokam a minerál měl pro naše předky v různých kulturách a národnostech, a vlastně i pro nás má nějakou povahu, charakter, vlastnosti… nějak se tváří a něco jiného říká. Každý jinými slovy.

 

Ano, astrologicky náleží některé kameny planetám, bohům, živlům a tím pádem i znamením.

 

Jenomže systém je opačný a tím pádem v určitém oboru i méně obchodně zajímavý.

 

Naši předkové totiž jednotlivá znamení k určitým druhům kamenů přirovnávali!!

 

Tedy to, co nám po nich zbylo v podobě psaných záznamů astrologických, je charakter znamení a souvztažný kámen, kov, květina a tak dále.

 

To není o tom, že by si měli všichni Štíři pořídit třeba obsidiány, pěstovat pivoňky a ověsit se olovem, protože je nutně potřebují, ale že jsou si s nimi podobní charakterem, energií, vyzařováním.

 

18390NWY.jpg

 

Souvztažný, což je ono slovo, z jehož překladu tenhle de fakto omyl, ale dobrý obchod vznikl, znamená “je jako to”.

 

Pokud má Štír horečku, pomůže mu stejně dobře Jantar, jako třeba Vodnáři.

 

Pokud ho trápí strach, pomůže mu hematit, jestli potřebuje ochránce, pak Onyx a to bez ohledu na to, zdali je jeho kamenný pomocník souvztažným kamenem nebo není.

 

Kameny si vybíráme podle toho, co nás trápí jako bytosti, nikoli astrologická znamení.

 

Protože dokáží léčit, chránit, přivolat lásku, zlepšit výřečnost, uklidnit, dodat sebevědomí, pozměnit přístup, vykouzlit úsměv, když má člověk trápení, pomoci dětem s odvahou a tak dále.

 

Prodávat, nebo doporučovat kámen podle znamení, tedy že takový by měl člověk nosit, je v jádru stejné, jako tvrdit, že Blíženci by měli užívat Brufen, Kozorozi třeba léky na dnu a Lvi hnedky ráno sezobnout něco na snížení tlaku.

 

Nesmysl, že?

 

Kameny si proto vybírejte podle toho, co potřebujete, co vás zrovna trápí, v jaké oblasti toužíte po zlepšení … a kameny moc dobře vědí, že to potřebujete.

 

Ne nadarmo se říká, že si kámen vybere vás.

 

Myslíte, že náramek, bez kterého jste se právě rozhodli, že z obchodu už neodejte, je z kamínků, které k vám astrologicky patří?

 

Možná, ale většinou ne.

 

Většinou se teprve pak dozvíte, že jste si vybrali náramek z minerálů, jejichž charakter a léčivá moc kopíruje přesně oblast, kde strádáte.

 

A možná si ty kamínky vybraly vás, protože to věděly.

 

Nebo to bylo oboustranné.

 

Věda a kategorizace či škatulkování v tom ale není, jen intuice.

 

Michaela Kudláčková


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com