Detail příspěvku: Vaše oblíbené a neoblíbené zvíře nastíní váš charakter

Vaše oblíbené a neoblíbené zvíře nastíní váš charakter

autor: | Úno 16, 2012 | Fauna a Flóra | 0 komentářů

Možná na tom něco bude. Naši předkové při jakýchsi prvopočátcích psychologického rozboru osobnosti vycházeli například hodně z toho, se kterým zvířetem se ten, který člověk ochotně ztotožní a se kterým vůbec…

 

Z těchto sympatií a antipatií, pak odhadli, jaké vlastnosti řekněme člověk preferuje, a jaké jsou mu bytostně cizí. Také přístup k životu a dílem určitě i nástin životního stylu.

 

Připadá mi to v zásadě celkem moudré, a při tom hrozně jednoduché.

 

Sama jsem to zkusila.

Mám ráda kočky. Obdivuji dravce, zvláště sovy a výry. A pak mám ráda hady.

 

Přestože mám ráda asi všechna zvířata preferuji třeba kočku před psem. Nemám ráda opice a z ryb mě přitahují zase jen ty dravé. Jo a delfíni, ale to jsou savci.

 

Pokuste se zamyslet a představit si zvíře, které vám nejvíce imponuje.

Nemusí to být právě to, které máte doma, protože tam jsme vázáni možnostmi. Spíše si zkuste vybavit takové zvíře, se kterým byste se nejraději přátelili, které má nějaký rys, který vás přitahuje. Životní styl, vlastnost či schopnost.

 

Koho byste si vybrali za kamaráda? Kdo vám sedí?

Teprve potom si přečtěte, co by si o vás mysleli dávní znalci lidských duší. A také se sami zamyslete, proč je vám to, které zvíře  blíž a jiné dál.

 

Had

 

Díky jeho schopnosti obnovení (tj. převlékání kůže) byl symbolem znovuzrození a regenerace. Lidé hadi mají povahu ochránce, ale současně manipulátora. Potřebují být v pozadí jako hlídač pořádku. Had velmi potřebuje druhého člověka. Jeho potřeba úzkého vztahu s druhým je vysoká. Had může být razitelem hesla „účel světí prostředky“. Hadí jed může zabíjet, ale také léčit. Tito lidé se mohou chovat jinak v cizí společnosti a jinak mezi svými.

 

4092ZmM.jpg

Medvěd

 

Člověk medvěd je silný, neohrožený, láká ho fantazie a sebepozorování. Je přemýšlivý pomalý. Lidé medvědi byli spojováni s mocí, léčením a laskavou silou. Přebírají od medvěda jeho opatrnost – on nikdy nedělá žádná zbrklá rozhodnutí, nepropadá návykovosti, je svědomitý a obezřetný. Silný, hrdý a vznešený medvěd je ale nebezpečný protivník.

 

Orel

 

Lidé orli jsou přesní, mají vynikající vidění, pozorovací schopnosti, jsou stateční a dokáží moudře využívat příležitosti. Člověk orel je mistr v pozorování okolí. Pro něho by měl mít sebemenší úkol smysl, i když je třeba skrytý. To, že si dokáže vážit všeho, ale hlavně svých schopností, mu pomůže s lehkostí zdolávat těžké chvíle. Orel je věrný přítel a žena s touto preferencí skvělá matka.

 

4094YmU.jpg

 

Delfín (velryba)

 

Je symbol člověka, nesoucího znamení obrovské síly a energie. Jeho odhodlání je puzeno moudrostí a vnitřního vědění. Lidé delfíni jsou rození vůdci. Mají obrovské sebevědomí, které nikdo nemůže přehlédnout. Snaží se druhé chránit, jsou ochotni nést za druhé odpovědnost a přinášet i oběti. Pokud dojdou k závěru, že je pak ostatní spíše využívají a nepociťují jejich dostatečnou úctu, prostě odejdou jinam.

Sympatie a důvěru budí jejich velkorysost a kouzlo osobnosti. Rádi si dokazují svou připravenost a schopnosti okamžitě reagovat.

Rádi riskují, ale někdy prostě narazí. Pokud nastane nějaký problém, chápou jej jako další výzvu a opět se vrhnou do práce. Aktivita je pro ně typická. Přátelství dokáží věnovat hodně.

V lásce si dovedou s druhými jen tak pohrávat, dokud se však vztah nestane vážným. Upřímnost je jim nadevše. Pokud prokouknou špinavou hru, odejdou a už se nevrátí.

 

Pes

 

Lidé psi vynikají prý rozumem a ochotou se přizpůsobit. Nemají vysoké nároky a jsou skromní. Jejich přáním bývá velká rodina a hodně dětí. Ženy, jež se ztotožňují se psem, bývají pokládány za dobré manželky, ale bývají často podváděny, či opouštěny. Psi hodně mluví a rádi debatují. Nesnáší samotu a relaxují pohybem. Mají dobrý vkus, ale nejsou marnotratné. Muži psi jsou ochotní. Člověk pes je prý poctivost sama, ale často bývá využíván.

 

Tygr

 

Lidé tygři se mají vyznačovat dravostí a hrdostí. Nejsou přímo agresivní, ale jejich hněv bývá vražedný. Často přestřelí, a pak se snaží o nápravu. Nejsou přizpůsobiví. Razí vlastní cestu a vlastní názor. Dost často jsou vůdci. Žena tygr je inteligentní a málokdy zůstane u jednoho vztahu. Nesnáší, je-li manipulována, či vedena. Její přátelství musí být oboustranně vyrovnané, jinak se stává dogmatikem. Muž tygr má rád volnost, a tak málokdy uzavírá sňatek. Jako partner, pokud se do partnerství přece jen vrhne, je neodhadnutelný, ale nesmírně smyslný.

 

Kočka

 

Lidé kočky mají podle tohoto výkladu největší sexappeal ze všech lidí a jejich milostný život prý trvá dlouho do stáří. Jsou to rození individualisté a mají skoro vždy jiný názor než většina. Mají hodně známých, ale málo přátel. Jsou to lidé, kteří jsou často rádi mimo domov. Převedeno do dnešní terminologie, asi budou volit povolání, kdy budou na „volné noze“. Matka kočka má vlastní, někdy zvláštní způsob výchovy potomků a dost často jsou její děti dětmi několika otců. Kočka se málokdy ptá, než něco udělá. Povětšinou se ale nemýlí. Kočka vás stejně rychle rozčílí, jako nadchne. Rozzlobená kočka umí ranit na dlouhou dobu.

 

Kůň

Lidé koně mají být bystří, rychlí, přátelští a mají být vzorem poctivosti. Jejich základním principem je píle a vytrvalost. Mají pevnou vůli i charakter, ale velmi těžko navazují vztahy pro svoji podezíravost. Stále očekávají zradu. Rada koňům zní: více otevřenosti. Kůň prý není příliš pružný ve svém názoru. Utvoří-li si o někom představu, zůstává u ní. Matka kůň často odmítá dospělost svých potomků a zasahuje do života. Koně se prý brzy vdávají a žení pro svou touhu uzavřít pomyslný kruh. Nemají rádi návštěvy doma.

 

4093OTQ.jpg

 

Sovu jsem ve starém popisu sice nenašla, ale je to pták noční, což pohledem starých psychologů asi bude o nočním životě. Navíc umí létat. Tedy v přeneseném smyslu, potřebuje a má rozhled. Vidí hodně věcí na úkor jen jedné. Jo, tomu rozumím.

 

Přiznám se, že mě odpuzují opice a vlastně vůbec nevím proč.

K tomu bych potřebovala nějakého pradávného psychologa asi tady mít, aby mi to vysvětlil.

 

Sama jsem o tom, přemýšlela a nedošla jsem k ničemu. Prostě mi připomínají, nebo evokují nějakého hloupého, nedokonalého, člověka, co se neumí chovat. Je to divné a při tom, k nám mají nejblíže.

 

Jak jste dopadli?

 

 

Michaela


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Barbora, stejně jako Barbara je původu řeckého. Rodný list mu napsalo slovo „barbados“, které v překladu znamená „cizinec“ či „cizinka“. Užívalo se také ve smyslu „ten, kterému není rozumět“. (barbar bylo označení pro cizince, co jinak mluví). Barborka je tedy vlastně cizinka. A že jich tady v ČR máme! Aktuálně 48721.Barbora

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 5 300
  • 2 763
  • 28 393
  • 423 068
  • 2 287 135
  • 3 782
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet