Fauna a Flóra

Léčebné medy a VELKÁ SOUTĚŽ – Co víte o přírodě?

0 Shares

Víte, že kdyby na světě vymřely všechny včely, zemřeli bychom s nimi? A je toho víc, co je hodně zajímavé kolem těchto pracovitých tvorečků. A víte, že včely jsou jediným hmyzem, na této planetě, který produkuje potravu pro člověka? A nejen potravu! Že je med zdravý, nám říkaly už naše babičky, a věda jim čím dál víc dává za pravdu. Ještě stále se dozvídáme nové a nové oblasti lidského zdraví, kde je med lékem. Osobně pokládám včelí med za VIP dar, který člověk od moudré přírody obdržel. Je neuvěřitelný…

3913NGU.jpg

 

Co orgán, to …

 

Srdce

Smíchejte med a mletou skořici a mažte na chléb místo džemu nebo marmelády a jezte pravidelně k snídani.

Snižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před infarktem. Ti, kteří už infarkt prodělali a budou jíst tuhle lahůdku denně, budou se držet na míle daleko od dalšího. Pravidelné snídaně tohoto druhu ulevují při zadýchávání a posilují srdeční tep.

 

Klouby:

Artritičtí pacienti mohou denně, ráno a večer, pít jeden šálek horké vody se dvěmi lžičkami medu a jednou malou lžičkou skořice. Berou-li toto pravidelně, může se podle některých studií vyléčit dokonce i chronická artritida.

 

Zuby

Smíchejte jednu lžíci skořice a pět lžic medu. Aplikujte 3x na bolavý zub a bolest přestane. Vyzkoušeno, zabírá. Tedy, vedle zubaře.

 

Cholesterol:

Dvě lžíce medu a tři čajové lžičky skořice smíchané s 2 dcl horké vody dokážou snížit hladinu cholesterolu o 10 % do dvou hodin! Podává-li se 3x denně, je vyléčen i pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu.

 

Žaludek

Med se skořicí úspěšně léčí bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.

 

Imunitní systém

Med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.

 

3907OTI.jpg

 

Takže, chřipka:

Med obsahuje přírodní látky, které zabíjejí kmeny chřipky a chrání před nimi.

 

Pupínky a některé běďary

Tři lžíce medu a jedna lžička skořice se smíchá na pastu. Ta se aplikuje na pupínky před spaním a ráno se smyje teplou vodou. Do týdne prý zmizí i s kořeny!

 

Jiné kožní infekce:

Aplikace medu a skořice na postižená místa léčí ekzémy i pásový opar a všechny typy kožních infekcí.

Nedávné výzkumy prováděné v Japonsku a Austrálii prokázaly, že i některé druhy rakoviny žaludku a střev mohou být s úspěchem léčeny. Pacienti užívali při pokusu lžíci medu a lžíci skořice měsíc 3x denně. Údajně s nečekaně pozitivním efektem.

 

3908YjE.jpg

 

To je náklad, že?

 

Osobně mám s medem výbornou zkušenost i jako s prostředkem na již rozvinutý opar dávám si ho s mlékem a ovesnými vločkami na vlasy po umytí (naprosto geniální).

 

Dceři Johance jsem jako maličké mazala naředěným medem zapocenou a opruzelou prdelku a moje babička mi radila, než jsem šla na rande, ať namažu rty medem.

Ony se pak vypnuly a byly pěknější.

 

A ještě některé zdravotní vychtávky rovnou z MEDU.

 

SRDCE – na snížení cholesterolu je vynikající pyl v medu

ZUBY – účinná je zubní pasta nebo propolisové kapky

ŽALUDEK – pomáhá propolis v medu, nebo propolisové kapky

CHŘIPKA, ANGÍNA – spray s propolisem, zázvor v medu

OPAR – propolisové kapky

 

3910NWE.jpg

 

A to byl „jen” med. A teď…

 

Propolis

Je výpotkem pupenů kůry, který včely zpracovávají a používají v úlu k čištění a dezinfekci. Rovněž s ním tmelí netěsnosti, spáry a podobně. Propolis má mimo jiné protizánětlivé a analgetické účinky, ničí bakterie, bacily a viry, tlumí účinek z ozáření a podporuje hojení ran a regeneraci buněk. Je naprosto super.  

 

Mateří kašička

Je výměšek hltanových žláz včely medonosné. Jako potravu ji dostávají larvy do stáří 3 dnů a pak pouze larvy, ze kterých se vylíhne matka, a samozřejmě včelí matka, která ji dostává po celý život, což jí zajišťuje plodnost a dlouhověkost. Mateří kašička obsahuje mimo jiné minerální látky, tuky, cukry, puriny, aminokyseliny a peptidy, bílkoviny, hormony a vitamíny. Brala jsem ji pod jazyk po porodu a efekt přímo zázračný!

 

Pyl

Obsahuje množství bílkovin, železa, kalcia a fosforu. Dále obsahuje draslík, hořčík, chlor, měď, kobalt, křemík, sodík, nenasycené mastné kyseliny, aminokyseliny, vitamíny:

 

B6 –  Udržuje pokožku a sliznice zdravé, podporuje růst vlasů, podílí se na tvorbě pigmentu pokožky a krvinek,

 

H  – Udržuje prostupnost cév

 

Pyl je vhodný na snížení tlaku, snížení hladiny cholesterolu v krvi, podporuje tvorbu červených krvinek, stavbu kostí, zubů a nervů, upravuje činnost střev, užívá se při a proti onemocnění prostaty, zánětech horních cest dýchacích, nervových onemocnění, poruchách trávení apod.

Je to vynikající pramen energie nejen v zimě a na jaře.

 

Myslíte, že se včelkám mohou zdát ve spánku sny?

NEMOHOU a je to čistě jenom proto, že VČELA NIKDY NESPÍ! (a ještě čert Wink)

 

3911MzF.jpg

 

SOUTĚŽ: Kolik toho víte o přírodě?

 

Odpovězte na otázky a tři z vás si mohou vysloužit parádní kosmetiku, na jejíž výrobě se podílí právě. A nezapomeňte dát vědět, jak jste spokojené.

 

1. Med obsahuje vysoké procento jednoduchých, nebo složitých cukrů?

2. Jak rychle létá včela?

3. Potřebuje včela med i pro sebe?

4. Co je to Apisin?

5. K čemu lze využít surový propolis?

6. Proč včely produkují mateří kašičku?

 

Pro tři výherce jsou připraveny tyto ceny:

 

1) Kompletní péče nejen o pleť

– MEDOVÝ BALZÁM NA RTY KELÍMEK

– ČISTÍCÍ A ZKLIDŇUJÍCÍ UBROUSKY

– MEDOVÝ KRÉM PROTI VRÁSKÁM

– MEDOVÝ PEELINGOVÝ KRÉM

– MEDOVINA Z POTŠTEJNA 0,2

 

2) Vše pro důkladnou péči

– PLEŤOVÝ KRÉM S MATEŘÍ KAŠIČKOU

– MEDOVÝ KRÉM NA RUCE

– ČISTÍCÍ A ZKLIDŇUJÍCÍ UBROUSKY

– MEDOVÝ BALZÁM NA RTY KULIČKA

 

3) Vlasová sada zlepší kvalitu Vašich vlasů

– ŠAMPON S PROPOLISEM

– MEDOVÝ ŠAMPON

– VLASOVÁ VODA S MATEŘÍ KAŠIČKOU

 

Všechny tři balíčky do soutěže věnoval kolektiv, který pro vás spolu s včelstvy vyrábí čistě přírodní produkty z medu a jiných včelích darů http://www.pleva.cz/. Na těchto stránkách také můžete najít odpovědi na většinu otázek.

 

Své odpovědi zasílejte prosím na soutez@popelky.cz od teď do 13.2.2012 do půlnoci. (Nezapomeňte prosím uvádět k odpovědi NICK pod kterým jste na Popelkách registrovaní. Díky)

 

Heslo dne: NEJSOU MEDY JAKO „MEDY“

 

Pěkný den a včelkám zvlášť

 

Michaela


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com