Detail příspěvku: Sanace zdiva aneb co dokáže vlhko

Sanace zdiva aneb co dokáže vlhko

autor: | Říj 30, 2017 | Dům a Byt | 0 komentářů

Trápí vás vlhký a těžký vzduch ve vašem domě? Odpadá vám omítka? Bojujete v bytě s plísní a chladem? V tom případě s největší pravděpodobností bydlíte v domě s nefunkční izolací. Zabraňte degradaci zdiva, hnilobě, vysokým nákladům za vytápění a ozdravte váš dům i klima v něm odborným podřezáním zdiva. 

Sanace by měla jít vždy ruku v ruce s rekonstrukcí domu, výměnou oken a zateplením. Respektive je zahajovacím prvkem stavebních úprav starých domů.

 

Pokud sanaci vynecháte v domě s kapilárním vzlínáním vody, může vlhkost ve vaší domácnosti přesáhnout i 80 %. Tento stav směřuje k celkovému narušení vašeho zdraví (různé respirační choroby) a statiky domu (stavební materiál ztrácí svou pevnost). Předejděte těmto nepříjemnostem a zvolte vhodné podřezání zdiva.

 

25165ODV.jpg

 

Sanace podle typu stavby

Protože na stavbu domů, obzvláště těch starších, byly použity různé materiály, neexistuje jedna univerzální sanace zdiva. Vybrat si můžete z několika různých technologií a jejich kombinací. Vhodný výběr by vám měl doporučit odborník, který zhodnotí stav konstrukce a udělá analýzu stavebního materiálu. Na základě takového posudku vám doporučí, jaký způsob je pro váš dům nejvhodnější.

 

25164Zjl.jpg

 

Chemická injektáž, podřezání diamantovým lanem či aktivní elektroosmóza…

 

I toto jsou hydroizolační technologie, které šetrně zbaví stavbu přebytečné vlhkosti. Jak sami vidíte, metody jsou založeny na různých a odlišných principech. Nejčastěji se setkáváme s izolací nerezovými plechy. Kvalitní plechy se vyznačují dlouhou životností izolace (víc než 140 let), technika provedení je rychlá a nenarušuje interiér budovy. Její využití je však omezeno na domy s průběžnou spárou.

 

Oproti tomu technologie provedena pomocí řezu diamantovým lanem lze aplikovat u všech typů staveb. Potřebný prostor pro vložení izolace vytvoří průmyslové diamanty, které proříznou i ty nejtvrdší materiály. Doporučuje se především těm, kteří vyžadují 100% účinnost. Zajímavou metodou je aktivní elektroosmóza.

 

K vysoušení zdiva se využívá fyzikálních jevů, kdy elektromagnetické pole Země ovlivňuje směr vody.

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Barbora, stejně jako Barbara je původu řeckého. Rodný list mu napsalo slovo „barbados“, které v překladu znamená „cizinec“ či „cizinka“. Užívalo se také ve smyslu „ten, kterému není rozumět“. (barbar bylo označení pro cizince, co jinak mluví). Barborka je tedy vlastně cizinka. A že jich tady v ČR máme! Aktuálně 48721.Barbora

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 5 048
  • 2 763
  • 28 141
  • 422 816
  • 2 286 883
  • 3 782
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet