Detail příspěvku: Naučte se spánkový rituál ve třech krocích

Naučte se spánkový rituál ve třech krocích

autor: | Kvě 23, 2018 | Dům a Byt | 0 komentářů

V dětství je spánkový rituál zcela běžnou součástí života. Koupel, pohádka, spánek. Bylo to snadné, viďte? Kéž byste mohli tak lehce usínat i v dospělosti… Můžete! Stačí si znovu osvojit spánkový rituál. Jak na to?

1. Zjistěte, kolik spánku potřebujete

Váš spánkový rituál by měl vycházet ze spánkové hygieny. Její základní pilíř tvoří délka spánku. Každý člověk má jiné potřeby, liší se také rychlost usínání a doba, kterou potřebuje pro skutečné probuzení. U dospělého člověka se počítá s 6 až 8 hodinami spánku. Do postele byste však měli ulehnout aspoň půlhodinu před tím, než budete potřebovat spát. Také si dopřejte čtvrthodinu navíc ráno, abyste nevstávali hekticky a ve spěchu. Zběsilé vstávání vám může totiž připravit nepříjemnou bolest hlavy po celý den, problémy s tlakem a slabost. Pro vypěstování správného spánkového rituálu pak vždy choďte spát a vstávejte ve stejnou dobu.

 

2. Přejděte do klidového režimu

Aspoň hodinu před cestou do postele se vyvarujte aktivitám, které by vás rozrušovaly nebo vaše tělo nabudily. Věnujte se relaxování u knihy, u filmu, meditujte nebo se běžte projít ven. Pokud cítíte, že máte přebytky energie, zacvičte si. Volte ale cvičení protahovacího typu nebo jógu. Cardio, posilování či běh by podpořily vaši bdělost a oddálily spánek. Vybranou činnost provádějte ideálně každý den, aby se stala součástí vašeho spánkového rituálu a vysílala tělu signál, že přišel čas zpomalit, připravit se ke spánku.

 

Klidový režim se netýká jen mysli, nýbrž i těla. Proto několik hodin před spaním neholdujte alkoholu, nezatěžujte organismus těžkými jídly. Omezte se na uklidňující čaje, čistou vodu a velmi lehká jídla.

 

3. Ložnice jako součást spánkového rituálu

Postel slouží ke spaní. To ví a chápe každý, tak proč to zmiňovat? V současné době totiž mnozí používají postel místo pohovky. V posteli pracují, čtou si, dívají se na televizi, jí. Žádná z těchto činností však do ložnice nepatří. Ložnice by měla být místem plným klidu, kam každodenní starosti ani stres nepatří. Jakmile si lůžko spojíte jen se spánkem, bude se vám v ní usínat mnohem snáz.

 

26315Zjg.jpg

 

Nezapomínejte však na kvalitní matraci, jež představuje naprostý základ zdravého spánku. Ať si vypěstujete sebelepší spánkový rituál, spánek na proleželé matraci vám nijak neprospěje.

 

Přivodí vám jen bolest zad, neurologické problémy a další zdravotní potíže. Nezapomínejte tedy na správný výběr matrace a také na pravidelnou výměnu.

 

26316ZmM.jpg

 

A to nejen u dospělých, ale také, a možná především u dětí.

 

Zpracovala: Placla


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Oboupohlavní jméno René se narodilo v latině. Matkou je mu slovo „renatus”, což znamená „znovuzrozený”. Podíváme-li se na to optikou předkřesťanskou, když toto jméno vzniklo, pak je René (Renée) prostě reinkarnovaný. A takových reinkarnací máme v ČR 9079.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 287
  • 546
  • 30 729
  • 427 578
  • 2 274 873
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet