Dům a Byt

Matrace? Základ pro zdravý spánek

0 Shares

Matrace dělá postel. Je-li kvalitní, doladí i obyčejné lůžko k dokonalosti. K ní zvolíme vhodný rošt a základ pro zdravý spánek máme hotov.

Spíme? Spíme.cz!

Ano, na výběru matrace hodně záleží. Každému vyhovuje něco jiného, takže při nákupu je vhodné hodně přemýšlet a něco si o matracích zjistit. Základem úspěchu bude natrefit na spolehlivého výrobce. Na stránce spime.cz si určitě vyberete, a to z několika stovek matrací přímo od výrobce. Nejčastěji lidé chtějí rozměr 90×200, ale není rozhodně jediný v nabídce. Kdo si neví rady, může si nechat odborně poradit.

Špičkové pěny pro výrobu matrací

Zdravotní matrace ze špičkových značkových pěn vysoké objemové hmotnosti přinesou komfort každému. Moderní materiály v sobě kombinují pohodlí, prodyšnost a dokonale se přizpůsobí tělu. Většinou se jedná o matrace s několika vrstvami materiálu, které na sobě drží díky speciálním zámkům, bez použití lepidel.

26988ZTB.jpg

Správné vrstvení je tajemstvím úspěchu. Nejčastěji se využívají líná pěna, studená pěna a latex. Kdo sází na přírodní materiály, bude nadšen z matrací z bio studené pěny nebo přírodního latexu.

26990YTA.png

K čemu slouží zóny v matraci

Zóny slouží k tomu, aby se tělo v oblastech pod ramenem a pánví snadněji probořilo do matrace. Při poloze na boku se tak dostane páteř do přirozené roviny a každá část těla je podepřena podle potřeby. Toto zónování se používá ke zvýšení pružnosti materiálů, především u PUR pěn a studených pěn. U dětských matrací se zóny nevyužívají, jelikož výška dětí bývá různá a mění se.

Platí, že čím více zón, tím je matrace pružnější. Většinou se jedná o 5 až 7 zón, tímpádem nejkomfortnější bude sedmizónová matrace. K zvýšení pružnosti se dnes hlavně používá paměťová pěna, která doslova obteče tvar lidského těla. Matrace z dostatečnou vrstvou paměťové pěny se již nemusejí zónovat, protože pružnost zón zde nahradila právě paměťová pěna.

26989OTJ.jpg

Co brát v úvahu při výběru

Při výběru matrace bereme v potaz její rozměr podle našeho lůžka, výšku matrace, počet zón, složení materiálu, tuhost a nosnost. Dalším významným rozdělujícím parametrem je, zda matraci uložíme na pevný podklad, nebo pružný lamelový rošt. Pro pevné podklady je vhodnější zvolit vyšší matraci, protože celou službu tvárnosti musí zastat matrace. Na lamelový rošt může být použita i nižší matrace, zvýšenou tvárnost zajistí lamelový rošt.

Záleží na tom, kolik vážíme, v jaké pozici rádi spíme, jakou tuhost matrace preferujeme, zda máme zdravotní potíže a podobně.

Spousta druhů matrací

V nabídce spime.cz najdeme spoustu druhů matrací. Jsou to například matrace luxusní, extra odolné, výborně prodyšné, v kombinacích různých pěn. Oboustranné matrace rozhodně nejsou výjimkou a dokážou uspokojit většinu uživatelů. Bývá vám v noci horko? Zvolte chladivou matraci s gelem. Pro přistýlky a rozkládací postele slouží speciální matrace: přistýlkové a rozkládací.

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x