Detail příspěvku: Matrace? Základ pro zdravý spánek

Matrace? Základ pro zdravý spánek

autor: | Říj 2, 2018 | Dům a Byt, Komerce | 0 komentářů

Views: 190

Matrace dělá postel. Je-li kvalitní, doladí i obyčejné lůžko k dokonalosti. K ní zvolíme vhodný rošt a základ pro zdravý spánek máme hotov.

Spíme? Spíme.cz!

Ano, na výběru matrace hodně záleží. Každému vyhovuje něco jiného, takže při nákupu je vhodné hodně přemýšlet a něco si o matracích zjistit. Základem úspěchu bude natrefit na spolehlivého výrobce. Na stránce spime.cz si určitě vyberete, a to z několika stovek matrací přímo od výrobce. Nejčastěji lidé chtějí rozměr 90×200, ale není rozhodně jediný v nabídce. Kdo si neví rady, může si nechat odborně poradit.

Špičkové pěny pro výrobu matrací

Zdravotní matrace ze špičkových značkových pěn vysoké objemové hmotnosti přinesou komfort každému. Moderní materiály v sobě kombinují pohodlí, prodyšnost a dokonale se přizpůsobí tělu. Většinou se jedná o matrace s několika vrstvami materiálu, které na sobě drží díky speciálním zámkům, bez použití lepidel.

26988ZTB.jpg

Správné vrstvení je tajemstvím úspěchu. Nejčastěji se využívají líná pěna, studená pěna a latex. Kdo sází na přírodní materiály, bude nadšen z matrací z bio studené pěny nebo přírodního latexu.

26990YTA.png

K čemu slouží zóny v matraci

Zóny slouží k tomu, aby se tělo v oblastech pod ramenem a pánví snadněji probořilo do matrace. Při poloze na boku se tak dostane páteř do přirozené roviny a každá část těla je podepřena podle potřeby. Toto zónování se používá ke zvýšení pružnosti materiálů, především u PUR pěn a studených pěn. U dětských matrací se zóny nevyužívají, jelikož výška dětí bývá různá a mění se.

Platí, že čím více zón, tím je matrace pružnější. Většinou se jedná o 5 až 7 zón, tímpádem nejkomfortnější bude sedmizónová matrace. K zvýšení pružnosti se dnes hlavně používá paměťová pěna, která doslova obteče tvar lidského těla. Matrace z dostatečnou vrstvou paměťové pěny se již nemusejí zónovat, protože pružnost zón zde nahradila právě paměťová pěna.

26989OTJ.jpg

Co brát v úvahu při výběru

Při výběru matrace bereme v potaz její rozměr podle našeho lůžka, výšku matrace, počet zón, složení materiálu, tuhost a nosnost. Dalším významným rozdělujícím parametrem je, zda matraci uložíme na pevný podklad, nebo pružný lamelový rošt. Pro pevné podklady je vhodnější zvolit vyšší matraci, protože celou službu tvárnosti musí zastat matrace. Na lamelový rošt může být použita i nižší matrace, zvýšenou tvárnost zajistí lamelový rošt.

Záleží na tom, kolik vážíme, v jaké pozici rádi spíme, jakou tuhost matrace preferujeme, zda máme zdravotní potíže a podobně.

Spousta druhů matrací

V nabídce spime.cz najdeme spoustu druhů matrací. Jsou to například matrace luxusní, extra odolné, výborně prodyšné, v kombinacích různých pěn. Oboustranné matrace rozhodně nejsou výjimkou a dokážou uspokojit většinu uživatelů. Bývá vám v noci horko? Zvolte chladivou matraci s gelem. Pro přistýlky a rozkládací postele slouží speciální matrace: přistýlkové a rozkládací.

Zpracovala: Placla

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Původ jména Pavla nalezneme v latině. Stejně, jako jeho variantu Pavlína (Paulina) a mužský protějšek Pavel. Jméno je překladem latinského výrazu „paulus”, což znamená „malý”, „drobný”, nebo také „skromný”. V ČR je hodně skromných nositelek tohoto jména. Celých 45 233.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 26
  • 426
  • 17 892
  • 347 115
  • 2 477 446
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet