Detail příspěvku: Je levnější rekonstrukce, nebo novostavba?

Je levnější rekonstrukce, nebo novostavba?

autor: | Čvn 29, 2022 | Dům a Byt, Komerce | 0 komentářů

Views: 21

Možná jste zdědili rodinnou usedlost, kterou byste chtěli dát do pořádku. Nebo jste si vybrali krásný domek na vesnici, který ale potřebuje více než jen pár kosmetických zásahů? Poradíme vám, podle čeho se rozhodnout, zda starý domek rekonstruovat, nebo začít s novou stavbou.

Zbourat, či nezbourat?

Zvenku váš potenciální nový domov nevypadá zas až tak zle, ale co když je to ve skutečnosti prohnilá barabizna? Pozvěte si odborníka, který vám dokáže poradit ohledně dalšího postupu. Možná stačí zbourat několik příček a podepřít základy – nebo je nutné dům srovnat se zemí a začít od začátku. Nechte udělat sondy do konstrukce, abyste zjistili, v jakém stavu stavba je. Sepište si pro a proti. To vám pomůže se rozhodnout, na který způsob renovace máte dostatek peněz a nervů.

Co je levnější?

Jen těžko lze bez důkladnějšího prozkoumání zhodnotit, co vyjde levněji. Žádá-li si domek jen pár úprav, rozhodně se vyplatí je provést, než začít se stavbou domu nového. Jenže co když je vaše nemovitost ve zbídačeném stavu a potřebuje víc než nějakou tu úpravu? Pokud vám záleží na zachování původní stavby, můžete ji od základu zrekonstruovat. Jestliže už teď víte, že by vám oprava přinesla víc neštěstí než užitku, začněte se stavbou novou. V tomto případě se určitě vyplatí si všechno pořádně promyslet a probrat možnosti s odborníkem.

Hlavně nic neuspěchat

Rekonstrukce starého je komplikovanější záležitost než stavba nového, kde máte jasně stanovený správný postup. U přestavby je důležité řídit se akutními potřebami a podle nich naplánovat stavební zásahy. Někdy je nutné začít opravou nosných zdí, aby vám dům nespadl. Jindy je zase potřeba pustit se do střechy, protože skrz ni teče, což dělá neplechu v základech a ve zdech. Každopádně je nezbytné renovaci opravdu pořádně promyslet a probrat všechny možnosti, jak se stavbou naložit.

Pojištění nemovitosti

Ať už se rozhodnete pro opravu, nebo stavbu nového bydlení, nezapomeňte si ho pojistit. Pojištění nemovitosti zahrnuje likvidaci škod, finanční kompenzaci a u vyšších variant i další benefity. Když už jste jednou svůj domov vybudovali a vypiplali, ochraňte své proinvestované prostředky v případě pojistné události.

Futurino

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VODNÁŘI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ferdinand je starogermánského původu. Jeho základ nalezneme u jména Fridunant, což se překládá jako „ten, který se připravuje k jízdě“. Ferdinand je tak pozdější, lépe vyslovitelná varianta. Jde vlastně o zjednodušeného Fridunanta. A je to logické, vždyť zkuste vyslovit Fridunant… to je Ferdinand lepší. A takových máme v ČR 1658.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 225
  • 353
  • 37 789
  • 359 795
  • 2 462 371
  • 3 795
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet