shutterstock 478964791ano
Dům a Byt

Jak zařídit dětský pokoj? 5 levných nápadů, které stojí za to

0 Shares

Zařídit dětský pokoj stylově je sice radost, ale také jedna velká starost. Jak připravit pro vaše nejmenší místo, kde se budou cítit dobře, ale zároveň na tom neprodělat? Seznamte se s 5 levnými nápady, které šetří peněženku!

Myslete do budoucna – rostoucí postel a ložní prádlo, které vydrží roky

Chytrá koupě ušetří peníze v budoucnu. Rostoucí typ nábytku je hotová spása. Zajistí, že nebudete muset vašemu drobečkovi kupovat jednu postel za druhou. Stačí pořídit rostoucí variantu, u které snadno přizpůsobíte její velikost tak, jak malý roste. K tomu kupte i rostoucí matraci a máte to – zabili jste dvě mouchy jednou ranou. Rostoucí postele mají ještě jednu super výhodu. Často totiž nabízí spoustu úložného místa.

Další položkou při nákupu je odolné povlečení a lůžkoviny. Při výběru se zaměřte nejen na správnou velikost dětského povlečení, ale i na jeho materiál. Pro děti je skvělá zejména bavlna, kterou můžete prát na vysokou teplotu, aniž by se poničila. Tím vyhubíte i ty nejodolnější bakterie. A látka přitom bude stále jako nová, takže vydrží roky a roky.

detske povleceni do postylky ovecky

Vyberte povlečení s tematickým dětským vzorem. Získáte tak pěkný dekorační prvek, který obyčejný pokojík promění v kouzelné království. Určitě si pořiďte i chrániče matrací. Děti se totiž v noci hodně potí, nemluvě o jiných nehodách. Spolehlivý chránič prodlouží životnost matrace, která, ruku na srdce, není vůbec levnou záležitostí. A vy tak ušetříte za nákup nové.

Sestavy systémového nábytku

Chcete, aby pokojíček lahodil oku, ale zároveň byl plně funkční? Zařiďte ho vkusně pomocí systémového nábytku. Jde o sérii stolů, skříněk atd. v jednom stylu a barevné kombinaci, které se navíc vyrábí z dostupných materiálů jako je dřevotříska. Výhodou je, že můžete koupit jen to, co opravdu potřebujete, nikoliv rovnou celou nábytkovou stěnu atd. 

Máte doma kutila? Vyrobte si vlastní nábytek

Nábytek se nemusí jen kupovat. Může se i vyrobit. Pokud nejde zrovna o postele, na kterých byste rozhodně neměli šetřit, u zbytku výbavičky klidně popusťte uzdu fantazie. Oblíbené jsou zejména palety nebo zbytky lamina. Rázem vytvoříte malý stoleček nebo místo na sezení.

To samé platí o skladovacím prostoru. Toho děti potřebují opravdu enormní množství. Kam jinam chcete všechny ty hračky a poklady dát? Osvědčily se nám staré kartonové krabice, které se trochu vyztuží lepenkou a pomalují temperami nebo polepí barevným papírem. Do tvoření zapojte i děti, uvidíte, že si společně užijete spoustu legrace.

Vymalujte tak, abyste za chvíli nemuseli malovat znovu

Většina rodičů při plánování dětského pokoje propadne mánii a hned objednává veselé barvy na zeď. Barvičky, ale i nálepky s autíčky a jednorožcem jsou sice hezká věc, jenže brzy se okoukají. A dítěti za pár let jeho pokoj může připadat „jako pro mimina“.

Pokud chcete v budoucnu ušetřit a vyhnout se předělávání pokoje, vymalujte stěnu neutrální barvou. Co se nálepek týče, pořiďte jen takové, které jdou sloupnout bez toho, aby s sebou vzali i kus zdi. Nebojte se, že by kvůli bílé stěně pokoj vypadal studeně. Oázu barev nakonec stejně vytvoříte pomocí dekorací, ložního prádla, závěsů a samotných hraček.

Nám se osvědčil zejména jeden trik, a to vymalovat omyvatelnými barvami. Ty jsou hotovou záchranou, když děti začnou experimentovat a na stěny začnou mazat věci, které tam nepatří. Místo nového nátěru stačí stěnu otřít mokrým hadříkem a je to.

Ušetřete za rámečky, ale vystavujte

Dětské malůvky a obrázky se zkrátka musí vystavit, to je jasné. Jenže kam s nimi, když už je nástěnka plná? Neustále kupovat nové rámečky? Pořídit ještě jednu nástěnku? To vůbec není potřeba. Natáhněte šňůru a pověste je na ni. Krásně tak ozdobíte celou jednu stěnu.

Na šňůru se dají přidat i fotografie, pohledy se zvířátky, narozeninová přání atd. Pokud máte děti starší, souběžně se šňůrou natáhněte i malá světýlka. Hned tak vytvoříte další zdroj světla, který nejen že parádně vypadá, ale stojí jen pár stovek.

shutterstock 478964791

Zpracovala: Silvie Dluhošová

 

 

 

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
0
Would love your thoughts, please comment.x