Cestování

Troufnete si udělat krok do neznáma a užít si volný pád?

0 Shares

Seskoky padákem patří k poměrně snadno dostupným adrenalinovým zážitkům. Skáče se na letištích po skoro celé republice a ani nejde o finančně nedostupnou záležitost. O seskoku se často mluví jako o něčem, co by si v životě měl vyzkoušet úplně každý nehledě na věk nebo pohlaví. Troufnete si?

Tandemový seskok, seskok padákem možná vypadá nebezpečně, ale nebezpečný není. Riziko, že se něco nepovede, je skutečně minimální. Za tu dobu, co se skoky provozují, už lidé dokázali vychytat technologie, materiály i správnou techniku. Celou dobu s vámi je tandem-pilot, který se postará, abyste bezpečně přistáli.

Odvahu si přibalte do batohu

K seskoku nepotřebujete zdánlivě nic. Stačí sportovní oblečení a pevná obuv, ženy by neměly zapomenout na gumičku do vlasů. Na místě vám zapůjčí speciální brýle a oblek, v němž se nasoukáte do postroje. Jednu věc si ale přece jen nezapomeňte doma – odvahu.

padak

Při seskoku padákem se ve vás vystřídá rovnou několik pocitů. Ve chvíli, kdy se dozvíte, že budete skákat, přijde nadšení. V den skoku se změní spíš v nervozitu. V letadle, až budete mít udělat onen krok do prázdna, možná přijde i strach. Pak vám žilami bude kolovat adrenalin při plachtění vzduchem. A nakonec radost z úžasného zážitku.

Máte na tohle všechno dost odvahy?

Přečtěte si skvělý článek Adrenalin, dopamin, serotonin… Který z nich vás ovládá? a zjistěte, zda i vy jste jasný milovník takových zážitků.

Nebo raději něco mírnějšího?

Takový seskok padákem je také moc skvělým dárkem. Určitě si na to vzpomeňte, až budete přemýšlet, čím obdarovat manžela, tatínka či kamaráda, který už doma všechno má. Zamyslete se ovšem, jestli si daný člověk na seskok troufne. V opačném případě zvolte třeba let balónem jako netradiční dárek s leteckou tematikou.

Do vzduchu se může podívat každý, ať už má pro strach uděláno, nebo si radši užije romantický výhled na krajinu osvícenou zapadajícím sluncem.

 

Zpracovala: Placla


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x