Detail příspěvku: Pole Dance, aneb můj tanec u tyče

Pole Dance, aneb můj tanec u tyče

autor: | Srp 8, 2011 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 105

Zakouřený kabaret, cinkání skleniček, neproniknutelný dým doutníků. Najednou celý sál ztichne při prvních tónech hudby a všichni muži si bezděky poposednou v očekávání. Velký kužel bílého světla ozáří parket, kterému vévodí jen lesklá, stříbrná tyč. Po pár taktech trvajících věčnost, přistoupí k tyči spoře oděná dívka a rozhodíc své dlouhé havraní vlasy se uchopí toho kusu chladného kovu, který si podmaní tak, že vyvrátí veškeré fyzikální zákony. Směsice pohybů na pódiu jen umocní vzrušení v sále a ve chvíli, kdy se dívka spustí hlavou dolů, se ozve užaslý povzdech.

Tak takhle nějak si každá z nás představuje, když se řekne tanec u tyče. Jenomže Pole Dance je i o něčem jiném. Zapomeňte na podpatky, sexy lesklé kostýmy, výrazný make-up a všudypřítomný erotický náboj. Naopak vezměte svůj cvičební outfit, svažte vlasy do ohonu a vyrazte se mnou na trénink. Jediné co si nezapomeňte doma je Váš přirozený sexappeal, protože ten k Pole Dance vždy patřil a vždy patřit bude.

pole dance popelky.jpg

 

O Pole Dance jako o “sport” jsem se zajímala již delší dobu, ale nikdy jsem nenašla toho správného “sparing partnera“ (respektive partnerku). Tak jsem se jednoho dne prostě kousla, zaplatila si kurz s prapodivným názvem „Level 1“ a těšila se na první lekci.

UŽ JE TO TADY

Jako vždy jsem šla tak akorát na čas a asi třikrát jsem žhavila navigaci v mém “chytrém” telefonu. Až zcela na konci ulice mě přivítal rohový dům s otevřenými dveřmi a jen malinkatou reklamou, poutající jedině kolemjdoucí bez jakékoliv zrakové vady. Jen co jsem si stoupla do dveří, zůstala jsem v lehkém ohromení stát mezi nimi. Od tyčí k tancování mě dělilo jen pár schodů, takže každý, kdo šel kolem se mohl zastavit a měl jako na dlani mé budoucí latentní pokusy o zkrocení svých pohybů. Díky bohu za mou taneční průpravu.

Na lekci se nás sešlo jen asi pět plus trenérka, což bylo velmi příjemné a kamarádská atmosféra mě úplně dostala. Každá jsme řekla něco málo o sobě a domluvily jsme se na tykání. První jsme absolvovaly rozehřátí, což bylo vlastně protahování, poskakování a lehké posilování. Já ale stále hypnotizovala tyč a čekala, až i já budu moct „létat vzduchem“.

„Takže jako první se naučíme chodit“, prohlásila s úsměvem trenérka. Tak snad chodit okolo tyče umí každý, ne? Ok, i já se občas (ale opravdu jen občas) mýlím. Po několika minutách chůze dokola, kde opět vyplaval na povrch můj problém s rozpoznáváním pravé a levé strany, přišla na řadu první „jednoduchá“ otočka. A potom další a další až jsem z toho měla úplně zamotanou hlavu a modřiny na nohou od marných pokusů vypadat u toho tak ladně, jako ta tanečnice z kabaretu. Po celou dobu se nám však z tváří nevytratil úsměv a podpora trenérky Andrey (jmenovkyně, paráda) nám byla velikou motivací.

 

Závěr lekce opět patřil protahování a tentokrát náročnějšímu posilování.

Tak jo, přiznávám, že mi trochu vadilo, že v mini šatničce nemusím ani použít sprchu, ale i tak jsem se cítila dobře a nabitá velmi pozitivní energií a ještě jednu hodinku navíc bych zvládla s přehledem.

 

632MDE.jpg

 

Treochu mě zklamalo, že jsem se nenaučila třeba viset hlavou dolů a ani trochu jsem nenarušovala zemskou přitažlivost, jak jsem to viděla u tanečnic někde na videích. Ale musí se to prostě brát tak, že u tak náročného akrobatického „sportu“ jsou velice důležité základy a bez nich se prostě stavět nedá. Možná o to víc jsem se těšila na další a další lekce…

Smekám před všemi ženami a dokonce i muži, kteří toto umění tance ovládají s přehledem, protože i oni si museli projít dlouhým obdobím modřin a spálené kůže. Od teď, když náhodou přijdu někam do kabaretu při nočním tahu s kamarády, ocením slečnu u tyče velkým potleskem. I touto cestou skládám všem tanečnicím obrovskou poklonu.

 

 

TAKŽE POLE DANCE ANO ČI NE

633MzQ.jpgZa mě rozhodně ano. Je to zábavné, zajímavé a trochu jiné tancování. A navíc, v době krize mě tato průprava možná může i dobře uživit J. Mimo to, pracujete s váhou vlastního těla a svaly se Vám začnou rýsovat poměrně brzy. Možná je ale lepší docházet na tréninky častěji nebo pole Dance kombinovat i s jiným cvičením. Tedy v případě pokud Vám jde hlavně o tzv. „body building“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A ZÁVĚREM TROCHA TÉ TEORIE

634NGV.jpgPole Dance přišel do Čech poměrně nedávno ze západní Evropy a USA, kde se stal oblíbenou fitness a volnočasovou aktivitou. Dokonce byla již založena oficiální Pole Dance federace, která každoročně pořádá World Pole Dance Championship. Tato federace také usiluje o uznání a zápis Pole Dance jako akrobatického sportu, takže se možná někdy dočkáme, že u tyče se bude tancovat i na olympiádě.

Takže dámy, na co ještě čekáte? Olympijské zlato většině z nás ještě určitě ve šperkovnici chybí. Smile


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Liliana je velice prastaré a jeho původ najdeme v sanskrtu. Překládá se jako hravá“ či „veselá“ a původní podobou bylo Lila. V ČR je v tuto chvíli 323 veselých Lilian.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 76
  • 494
  • 49 240
  • 387 620
  • 2 380 466
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet