Detail příspěvku: Případ zmizelé Míši: Matka hlavního podezřelého – “Ota by Míše neublížil”

Případ zmizelé Míši: Matka hlavního podezřelého – “Ota by Míše neublížil”

autor: | Dub 29, 2017 | Společnost | 0 komentářů

Views: 220

V případě zmizelé Michalky Muzikářové se toho už napsalo mnoho. Víme, co má dívenka ráda, víme, že před jejím zmizením zmizel i její králíček, víme, jaký postoj zaujala maminka holčičky a víme i, jak moc ztrátou trpí babička. Víme o tom, že jeden z hlavních podezřelých v tomto případě, spáchal koncem ledna 2017 sebevraždu. Ale kolik prostoru se věnovalo člověku, kterého většinová část veřejnosti pokládá za pachatele?

Nejde teď o to, postavit mínění k jednomu vlídně a k druhému naopak.

 

Jde o spravedlivou možnost nechat promluvit i druhou stranu.

 

Protože má-li si člověk dělat představu, což udělá samostatně a s pomocí vlastního úsudku, měl by vedle subjektivního pocitu, dostat i co možná objektivní oboustranné informace.

 

Tento článek je tedy nestranný, informativní.

 

Snad prvně v médiích dostane prostor i druhá matka. Paní Irena.

 

Matka zmizelé Michalky o prostor zájem neprojevila a matka matky má jakýkoli kontakt s médii matkou striktně zakázaný.

 

Napřed shrnu celý ten podivný, případ, který smrtí pana Otakara z pohledu veřejnosti zůstal stát bez vývoje, pouze s uvaleným embargem ze strany policie.

 

Míša zmizela mezi 22:00 10.1. a 7:30 11.1.2017.

 

23925ZTQ.jpg

 

Spolu s dívenkou zmizelo její oblečení, její batoh do školy, boty a zprvu se myslelo, že také její telefon.

 

O několik hodin (cca 72) byl telefon Mišky nelezen v posteli v obytné kuchyni, kde spávala matka holčičky a občas její přítel Otakar.

 

Verze matky byla, že aparát ležel pod polštářem pana Otakara.

Verze pana Otakara byla, že byl na místě matky.

 

Krátce po zmizení Míši jednou a naposledy, vystoupila v médích babička, která se o Míšu starala, a která popsala události dne předešlého.

 

Dle babičky, šla večer 10.1. s Michalky matkou nakupovat.

 

Uvedla, že matka plánovala s Míšou být doma, neboť měla zánět pohrudnice, brala antibiotika a měla horečku.

 

Těšila se, že jí Míša „bude vařit ty svoje čajíčky“.

 

Dle babičky byla Míša v době, kdy matka jela domů už doma, neboť u telefonátu, kde matka sdělovala dceři, že se zdrží na nákupu, babička osobně stála.

 

Následně se matkou rozloučila a ona vystoupila z trolejbusu a šla domů.

 

Babička uvedla i zprostředkovanou informaci od dcery, že následně doma s Míšou večeřely, Míša si uložila do tašky svačinu a šly obě spát.

 

Ráno kolem páté hodiny pak matka dle svých slov vstala do práce a dle jejího soudu Míša spala, protože její věci do školy spatřila doma.

 

* Později matka pustila neoficielní informaci, že doma skutečně část noci nebyla, avšak je to informace se stejnou mírou věrohodnosti, jako informace z jejího pera níže.

 

Sama však dceru v posteli nekontrolovala.

 

Michalka má zvýšené lůžko ve svém pokoji, kam není vidět, avšak do koupelny je třeba kolem Míši postele projít.

 

Telefonní aparát Míša dle vyjádření babičky dávala vždycky večer na nabíječku k psacímu stolu.

 

Ze svého místa v posteli na telefon dívenka už nedosáhla. Podle babičky si telefon do školy nebrala. (pozn. aut. Míša však ve škole natočila několik videí, které dokazují, že si mobil občas brala).

 

23929OGY.png

 

Míši telefon byl po poledni již nedostupný, s vybitou baterií.

 

Matka nahlásila zmizení dcery večer 11.1., po návratu z práce. Přibližně kolem sedmé hodiny.

 

Zjistilo se, že Míša do školy vůbec nedorazila.

 

První se pracovalo s hypotézou, že tou dobou skoro 13ti letá Míša Muzikářová z domova utekla a policie se prakticky do bytu dívenky a její mámy k podrobnější prohlídce vrátila až později, když se holčička neobjevila.

 

Podle médií se v bytě i pokoji dívky našly tělní tekutiny mužského původu, dále i na oblečení Míši, na ložním povlečení, i na nábytku.

 

Média spekulovala, zdali se stopy nemohly dostat na prádlo kupříkladu v pračce.

 

V průběhu ledna vstupuje do příběhu informace o matčině posledním vážném vztahu s panem Otakarem.

 

Otakar pracoval ve stavebnictví.

 

Od svých 18ti let byl handicapovaný, neboť při nehodě přišel o ruku.

 

Naučil se však řídit auto, byl samostatný, výkonný a i podle samotné babičky malé Míši, velice šikovný. Babička však Otu příliš ráda neměla, vadilo jí, že je odtažitý, nekontaktní, kulturně apatický a s rysy intolerance a šovinismu.

 

Mišky stylovou fotografii s kamarákou kometoval pohrdlivě a slovy, že “vypadají jako dvě lesby”, což se babičky dotklo.

 

Rovněž Míša si k Otovi vřelý vztah nenašla, a když měl přijet za matkou, což bylo nejčastěji o víkendech, protože měl práci v Plzni, kde si pronajal byt, odcházela k babičce.

 

Postupem času vyšlo najevo, že pan Spáčil měl v době před zmizením Míši čelit trestnímu oznámení pro sexuální obtěžování Míšiny nezletilé kamarádky, kterou měl vozit po Mostecku, nabízet alkohol a i peníze odměnou za pohlavní styk.

 

Matka oné dívenky a bývalá sousedka matky Michalky podala na Otakara trestní oznámení.

 

Dívenka však většinovou část své původní výpovědi později odvolala. (nemám informaci, zdali ji ještě později zase nepotvrdila).

 

V této souvislosti byla vyslýchána také samotná Míša, která však popřela jakoukoli zkušenost s panem Otou tohoto druhu.

 

Své kamarádce, ale měla povědět zcela opačnou verzi a zmínit nejen sexuální obtěžování, ale také to, že se Otakara bála.

 

Do médií toto po zmizení Míši uvedl otec oné kamarádky.

 

Následně se se svým svědectvím přidala také exmanželka pana Oty, se kterou se rozvedl roku 2010, jejíž dcera si měla vzpomenout na podobnou zkušenost, o které dosud mlčela.

 

23926OTE.jpg

 

Otakar se stal v případě zmizení Míši hlavním podezřelým. Policii nedokázal vysvětlit, kde byl a co dělal v době kdy se Míša ztratila, ani to, kde cestoval více, než 7 hodin. Byl opakovaně vyslýchán a absolvoval i test na detektoru lži (polygraf), kterým prošel pouze částečně, navíc před testem vzal sedativa, čímž výsledky prakticky znehodnotil.

 

16.1. se Otakar neúspěšně pokusil o sebevraždu. Byl hospitalizován a pak propuštěn.

 

20.1. Odjíždí s matkou ztracené Míši. Dvojice stráví víkend v penzionu Pohádka v Mostě, kde to matka Míši znala z dřívějších dob a má k tomuto místu pozitivní vztah.

 

Paní Eva následně o tomto víkendu hovořila jako o „nejkrásnějším víkendu, který prožila“.

 

23927Yzk.jpg

 

Personál hotelu, se kterým jsem mluvila, se vyjádřil v tom smyslu, že dvojice spolu v restauraci, kde se stravovala, téměř nemluvila.

 

28.1. osm dnů po víkendu stráveném s Michalky matkou Evou v penzionu, a v den, kdy v Ústí nad Labem probíhala pátrací akce dobrovolníků na Střížovickém vrchu, se Otakar ve svém bytě v Plzni oběsil.

 

Podle vyjádření policie, tak učinil sám.

 

V jeho těle nebyl nalezen alkohol. Pouze stopové množství sedativa Diazepam, který měl předepsaný.

 

Nenechal žádný dopis na rozloučenou.

 

Napsal pouze SMS, že „neunese tolik bolesti a zklamání“.

 

Otakarův bratr Josef se na sociální síti později vyjádřil, že den před svou smrtí mu na otázku „ublížil jsi Míše“, Otakar odpověděl, „neublížil“.

 

Matka Michalky v průběhu doby nikdy s médii nekomunikovala, nikdy nevydala žádné prohlášení, nikdy se oficielně ke zmizení své dcery nevyjádřila.

 

23931NjA.jpg

 

Omezila se na hru s médii, která spočívala v podsouvání falešných zpráv na sociálních sítích, které bulvární média vydávala.

 

Sama matka v tom spatřovala jakýsi protest, rebelství a pomstu médiím za propírání jejího soukromí a její politické orientace v souvislosti s jejím otevřeným sympatiím k nacismu a fašismu a identifikování se s poslední známostí Adolfa Hitlera, Evou Braun, jejíž jménem měla založenou i FB stránku.

 

Veřejnost se tak následně mohla seznámit s fabulacemi typu:

 

Že paní Eva je s Otakarem těhotná.

 

23928ODE.png

 

Že se jí Otakar pokusil otrávit hypnotiky v čaji už před zmizením Míši.

 

Že se jí pokusil otrávit plynem…

 

Že za toto jednání byl policií stíhán pro pokus o vraždu…

 

A dokonce, že má paní Eva s Otakarem syna… (viz rozhovor se samotnou matkou Otakara níže)

 

23973MGU.png

 

V současné době čelí Eva Muzikářová trestnímu stíhání dle §260 tr.zák.

 

Michalka Muzikářová a ani stopa po ní, se dosud neobjevily a celý stav působí dojmem, že není čeho se chytit.

 

23932Mzg.jpg

 

Matka je dle FB a zpráv z okolí z Otakarovy smrti zdrcená, velice ho postrádá, truchlí a jeho smrt si vyčítá. Otakar jí velice chybí.

 

* Otakar se podle zpráv z okolí obou, měl stěhovat natrvalo do Ústí. Plánovali společnou domácnost a Otakar za tímto účelem ukončoval nájemní smlouvu i smlouvy pracovní v Plzni.

 

Neúspěšné bylo hledání v okolí vojenského prostoru na Plzeňsku, kde se Otakar poprvé pokusil o sebevraždu, nic nepřineslo ani pátrání v okolí Michalčina bydliště, stovky kamerových záznamů nezpůsobily žádný zásadní zvrat, nasazení specielního psa bylo bez výrazného posunu, dost možná i kvůli časové prodlevě.

 

Hlavní podezřelý je mrtev a matka Míši, Eva je momentálně policií obviněna a vyslýchána, avšak z důvodu podpory a propagace fašismu, oficielně tedy nikoli v souvislosti se zmizením Míši.

 

Na případ je navíc dál uvaleno infomační embargo.

 

Veřejnosti se tak stal jediným zdrojem informací Facebook a to, co si přečte v bulvárním tisku, který však také z 90% čerpá z FB.

 

Vypadá to, že pokud se nenajde malá Míša, někdo spáchal dokonalý zločin. (ať už jakýkoli).

 

Spáchal ho Otakar?

 

Paní Irena, matka Otakara souhlasila, že odpoví na několik otázek a alespoň nabídne veřejnosti úhel pohledu z druhé stany, což osobně pokládám za objektivní a férové.

 

Ráda bych jí na tomto místě poděkovala za čas, ochotu i odvahu, že se k tomuto kroku i přes svůj vážný zdravotní stav a nelehkou životní situaci uvolila.

 


 

Jak a kde přišel Otakar ke svému zranění?

Syn přišel o ruku v roce 1999 v létě. Chtěl někomu pomoci zaopatřit peníze, tak se vydali na údajně vypnuté dráty el. vedení. Můj syn tam vylezl a dráty chtěl odstřihnout, ale bohužel, dráty byly zapojené, on dostal 24 000 voltů a spadl ze sloupu. Odvezli ho do nemocnice, kde ho transportovali ihned do Prahy do Vinohradské nemocnice do vodní postele na odvádění elektřiny z těla. Měl částečně upálenou levou ruku a vystřílené maso z obou stehen. Nechal si amputovat ruku až ve zdravé tkáni, aby předešel možným dalším komplikacím. Myslela jsem si, že se s tím nikdy nevyrovná, protože nevydržel nikdy v klidu, stále musel něco dělat. Měl velké deprese hlavně zkraje, než se naučil s tím vůbec žít. Byl na sebe, ale tvrdý a tak nakonec dokázal pracovat jako bez postižení. Byla jsem na něj hrdá. Já bych to nedokázala.

 

Co bylo důvodem jeho rozvodu s první a druhou manželkou?

Jeho první manželství ztroskotalo na tom, že on musel stále něco dělat, opravoval auta a nevěnoval se manželce, která to těžce nesla a tak manželství skončilo.

Syn se pak přestěhoval z Mostu do Ústí, kde začal pracovat na stavbách. Tam se také zřejmě seznámil s jeho druhou ženou. Vzali se a měli spolu dvě dcerky. Nevím, ale myslím si, že to bylo nepovedené manželství, že na něj bylo mnoho nároků a tak i toto skončilo.

 

Jak se seznámil s paní Evou, maminkou Míši?

Nebyl člověk, který umí být dlouho sám. Tak jako já ne. Nejspíše při obědě v Ústí v restauraci se seznámil potom s Evou. Jsou to dílem jen mé domněnky. Tou dobou jsem si s ním jen telefonovala a vždycky mně zajímalo jen to, jestli se má dobře, to bylo vše. Evu ani Míšu jsem neznala.

 

Jak jste vnímala svého syna, jaký jste měli vztah?

Milovala jsem svého syna, jako každá normální matka miluje své dítě. A byla jsem na něj hrdá, co dokáže s jednou rukou. A on miloval mně, rozuměli jsme si i beze slov. Strašně moc mi v tu dobu chyběl a tak jsem se spokojila aspoň těmi telefonáty, že je v pořádku. Je mi líto, že nevím víc, ale on mně vždy ušetřil svých problémů také díky tomu, že věděl, co jsem si prožila.

 

Jak mi pak bylo, když mi 16.1. přišla sms zpráva “Mami, ty ani nevíš, jak strašně moc jsi mi chyběla, to si neumíš ani představit jak moc, vždy jsem tě miloval, ale promiň, budu se muset rozloučit, nechápej to nějak zle”, to si málokdo umí představit!  Od té doby se nezastavily telefony v celé naší rodině a díky tomu jsme ten den docílili, že ho podle signálu našla policie a tím pádem se nezabil. Byl to neskutečný den. Nikdy na to nezapomenu.

 

Jaký byl jeho vztah k dětem? Mohl obtěžovat nedospělé dívky?

Měl děti moc rád, proto mně vyděsilo, když jsem v TV novinách přes čtverečky v obrázku poznala svého syna, kde se o něm mluvilo v souvislosti se zmizením Míši a sexuálním obtěžováním dětí. Bylo to něco nepředstavitelného a zároveň neuvěřitelného. Hlava mi to vůbec nebrala. Doma vyrůstaly čtyři děti, tři synové a nejmladší dcera. Nikdy jsme nezjistili, že by se choval k mladší sestře nějak jinak. Když jsem se jí na to ptala, po relaci v televizi, nic závadného v jeho chování k ní nevzpomněla. Měli se moc rádi. Dcera ho miluje stále. Tudíž nemohu pochopit vyjádření jeho druhé ženy. Ani moc nechápu, že nevěřila vlastní dceři a ani to, že o tom s mým synem nemluvila. Nechápu. Nevěřit vlastní dceři ani s tím nic nedělat? To je pro mně prostě nenormální. Mohla mi napsat, zavolat nebo prostě přijet, ale neudělat nic?

 

Jak se Otakar dozvěděl, že Míša zmizela?

Já vím jen to, že mu Eva toho 11.1. volala. Ani nevím, jestli mu volala jenom jednou. Volala večer policii a potom synovi.

 

Jak reagoval?

Jak reagoval bezprostředně, netuším. V té chvíli byl doma v Čerminách. Ale 14. ledna den po svých narozeninách byl u svého syna v Mostě a kvůli Míše tam brečel tak, že ho nemohli ani uklidnit.

 

Proč? Měl Míšu tolik rád? Nebo byl tak emotivní?

Pokud můžu já soudit, tak měl Míšu rád, ale ještě ho nikdo z rodiny neviděl tolik brečet.

 

Že něco věděl? Proto se rozplakal?

Míšo, neumím to vyloučit, a nevím, proč tak silné emoce. Rád měl ale Míšu určitě. To vím. Znala jsem ho.

 

Co cítil k Evě?

Míšo určitě vím, že můj syn Evu miloval celým svým srdcem. Opravdu hodně. Vím i o tom, že se chtěli sestěhovat.

 

Jak ji vnímáte Vy?

Poznala jsem ji osobně jen jednou. Má sice upřímný stisk ruky, ale byla jsem překvapená jejím klidem. A nevěřím jí. Ani moje dcera už s ní není v kontaktu. K tomu máme ale konkrétní důvod.

Moje dcera Evu vzala do Otova bytu, po jeho smrti namísto jeho syna, který kvůli Evě jet nechtěl. Upřednostnila ji proto, že věděla, jak moc ji měl Otík rád. Dopadlo to ale nepříjemně. Dcera si připravila řetízek po Otovi pro jeho syna na lednici a řetízek zmizel. Byly tam jen ony dvě a majitel bytu, který potvrdil, že řetízek na lednici byl. Vzala si ho Eva. Moje dcera jí dala ještě možnost, aby ho mohla vrátit, že ho třeba našla ve věcech, které si odvážela, ale nestalo se tak. Eva později Otíkovi, (pozn.red. Otakarův syn) který od ní řetízek na FB vymáhal, napsala, že mu ho nedá, že ho má pro syna, kterého s jeho otcem má.

Teď po tom řetízku a po přesvědčení i mé dcery, že Eva takto lže, tak už jí nevěřím. Lže každému i svojí mamince. Nechápu, proč to dělá.

 

Ona má s Otakarem syna??

Nemá. Ona si to vymyslela. Nerozumím tomu. Ten řetízek nemá žádnou cenu, ale pro mého vnuka je to nejvíc co po otci chtěl. Je mi to líto. Je mi mého vnuka moc líto. Byl to jeho táta a on ho měl rád.

 

Jak vnímáte babičku Míši?

Bohužel, babičku Míši neznám, ale moc s ní soucítím. Nevím, co vše bych já pro dceru dokázala udělat, ale určitě bych nechtěla ztratit jediné dítě. Rozumím jí.

 

Co víte o vztahu Míša a Ota?

Vím, že můj syn vyžaduje od dětí stejně jako já poslušnost, což možná pro Míšu bylo nepopulární, jako pro všechny tak staré děti a nedivím se, že ho tedy nějak nemusela. Ale určitě se ho nebála, to by si mu přeci na návštěvě u jeho syna nesedla na klín. To tedy určitě ne.

 

A co vztah Míša a Eva?

Míša má maminku jistě ráda, ale asi jí muselo vadit, že byla hodně často sama. Ten kontakt jí zřejmě vynahrazovala babička.

 

Myslíte, že by Ota byl schopen Míše ublížit?

Věřím tomu, že chtěl být s Evou, vím, že to plánovali, ale Míši by nebyl schopen se nějak zbavit. Nemohl by s tím žít, ale nevím, jestli o tom něco nevěděl. Mluvila jsem s ním dvě hodiny před smrtí a v životě jsem ho neslyšela tak smutného.

 

Mohl být tedy vinen tím, že by ženě, kterou miloval v rámci nějaké nehody, následně pomohl, a pak to neunesl?

Myslím si, že Eva o Míše něco ví, možná to věděl i můj syn a vzal si život, kdo ví. To je můj názor. Míše by syn určitě neublížil a také to napsal ve zprávě svému bratrovi na jeho přímou otázku. A v tu dobu už mu to mohlo být jedno, chtěl se přece zabít.

Kdyby se třeba stala Míše nějaká nehoda a Eva poprosila o pomoc mého syna, určitě by jí pomohl.  Měl ji opravdu hodně rád. Jenom si neumím představit, jak by pak s tím dokázal žít.

 

Paní Ireno, jak snášíte tlak, který na Vás teď dolehl? Co si přejete nejvíc?

Víte Míšo, já jsem se ještě nesmířila se ztrátou syna, ani se nikdy nesmířím. Byla to zbytečná smrt. Mohlo se mu pomoci, i kdyby byl tedy nemocný. Ale neměla jsem příležitost, tak se s tím nemohu smířit. Pochovat jako matka syna, který si zbytečně vzal svůj život i po tom, co v životě dokázal i s jednou rukou. Nikdy se s tím nesmířím. To Vám mohu říct. Já jsem díky lékařům přežila, ale on je kvůli některým lidem mrtvý. Je to hrozná bolest. Nevěřím, že Míše ublížil.

Byla bych ráda, kdyby bylo možné najít pravdu. Najít Míšu. Alespoň trochu třeba syna očistit, protože lidé jsou dnes moc zlí.

 

Děkuji mnohokrát, paní Ireno. Domnívám se, že je potřeba velké odvahy a osobní kázně k tomu, aby člověk veřejně vystoupil, je-li v roli matky člověka podezřelého z tak zásadní věci. 

  

V rámci etiky a lidskosti prosím čtenáře o citlivou formu diskuze.

 

V rámci etiky novinářské prosím o uvedení zdroje v případě kopírování textu.

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


S laskavou pomocí paní Ireny

(Text byl paní Irenou autorizován)

 

Zdroje obrázků:

Facebook.com

www.svatby.cz

archív redakce

ústecký deník_blog

musica_ly

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Zbyněk je jméno původů slovanského. Jeho původní podobou je staroslovanské jméno Zbyhněv, které se vykládá jako „ten, komu zbývá hněv”, prostě „má dost hněvu v zásobě“. Nevím, zda jsem potěšila všech 13310 Zbyňků v ČR, asi možná spíš rozhněvala, ale tak to prostě je.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den afrického dítěte.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 189
  • 334
  • 18 039
  • 348 227
  • 2 475 174
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet