hands 2847508 1920 covid zamyšlení anotace
Společnost

Před covidem, za covidem … už jdu!

0 Shares

(Míša) Nazdárek! Máme … nebo spíš máte novou redaktorku! Teda, máte víc nových, ale tahle je první. Citlivá duše, Miluška se bude věnovat hlavně zdraví, ale to neznamená, že jenom zdraví. Buďte na ni, holky hodné… a chystáme dál velké změny. Děkujeme vám za stálou přízeň, hezký den, Popelky a teď už Milá Míla…
Může (a nemusí) na podzim říci koronavirus ve variantě delta. Ale my už nejsme naivní epidemií nepolíbené obecenstvo. Jsme hráči, kteří prošli úvodní první jarní kolo, i kolo druhé, ve kterém jsme bojovali většinu školního roku.

Máme zkušenosti a nebojíme se je použít!

Za naší společností je rok nejistoty, omezujících proticovidových opatření a ztrát, které nás zabolely. Léto přineslo vytoužený a očekávaný pokles případů nákazy. Je čas se nadechnout a připomenout si, co jsme dokázali.

A co jsme tedy dokázali?

Dokázali jsme to, co jsme potřebovali dokázat – tedy každý z nás něco jiného. Začalo to šitím roušek, nebo tištěním držátek na 3D tiskárně. Technici dokázali vymyslet nový ventilátor pro nemocné. Někdo změnil povolání, zvládl úplně jinou kvalifikaci a překvapil se, jak je v ní dobrý. Ve velkém se rozjelo sebevzdělávání přes webináře. Skauti se naučili nakupovat pro seniory a nemohoucí. Babička se naučila používat Skype, dítě Google classroom a paní učitelka sestavovat online kvízy.

idea 1876659 1920pixabay covid zamyšleníNaučili jsme se být sami se svými myšlenkami, nebo naopak existovat pospolu bez možnosti vycházek během desetidenní izolace. Ponorková nemoci, ahoj! Já jsem se naučila vzoreček na počítání hustoty a můj syn připravit salát k večeři.

Naučili jsme se hranice našeho katastrálního území a řadu nových vtipů o politicích, koronaviru i o Čechu, Rusovi a Američanovi v baru.

To dám!

Dokázat něco nám dodá odvahu zkusit dokázat něco dalšího. Právě teď je dobré bilancovat a pojmenovat si všechno dobré, co jsme ve špatné době získali. Klidně si vezmi papír a sepiš si seznam. Jeho délka tě asi překvapí. Vezmi si z toho sebedůvěru a naplánuj si, co chceš dokázat na podzim. Já se začnu učit španělsky, ať přijde „normální“ podzim, nebo zase nějaká pohroma. A ty?

Léto je také nejlepší doba si vytvořit rezervy na podzim, ať se potom využijí, nebo nebudou potřeba.

Léto je nejlepší doba na hubnutí, sportování i změnu (ne)zdravého jídelníčku. Je příležitost oprášit sociální kontakty, objet babičky a pozvat sestřenice na návštěvu, vyhrabat čísla kamarádek a sympatických lidí, které už jsme dlouho neviděli, protože nebyl čas.

people 2567915 pixabay zamyšení

Další věcí, kterou jsme se naučili totiž je důležitost sociální sítě, která nás obklopuje.

Kdo nám nakoupí a komu můžeme zavolat, když si potřebujeme probrat situaci s někým s nadhledem.

Dáme to.

Milá Míla

(Milá Míla) – Vodnář
Má ráda vodu a hory a obvykle je myšlenkami jinde, než tělem. Zvoňte dlouze! Příroda léčí a knihy jsou kamarádi, kteří mají vždycky čas. Když je smutná, šije a fotí.
Hrozně ráda by mluvila s Terry Pratchettem, ale ten si už povídá s Janem Kantůrkem. Kéž bych je mohla slyšet.
Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bosorka
Bosorka
26 dní před

Vítej, Mílo Milá, příznivkyně Sira Pratchetta (mimochodem díky za tip na zimní čtení)! Tolik jsme se toho naučili…on i ten home office najednou funguje laugh

tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x