Společnost

Míšu (Finče) nám opíchali a pořád není jasno!

0 Shares

Mysleli jsme si, že má Míša migrénu z toho, jak o tomto problému poslední dobou píšeme často a také třeba, protože se nakazila od Tomáše. Po tři dny chodila a sténala, až dokonce dostala teplotu. I vstala jsem v sobotu od plánované tarotové školy, opustila zahradní seanci a doprovázena zraky ustaraných přítomných, jsem odjela s Míšou směrem na pohotovost.   

Předesílám, že celá věc není pořešena do této chvíle, protože:

 

Když dva dělají totéž…

 

Na pohotovost na Bulovce jsme dorazily něco kolem páté hodiny v sobotu.

Měla jsem vyhodnotit, že je něco podivného už ve chvíli, když jsme se míjely ve dveřích s těhotnou paní, která měla oři na vrch hlavy, vyděšeně koukala na svého přítele, který stál venku a kroutila hlavou tak, že si ji div neukroutila.

 

Pan doktor neuměl slovo česky.

Mluvil rusky, nedokázal vyndat papír z kopírky, na puse měl roušku a pochybuji, že rozuměl, když si Míša stěžovala na bolesti hlavy, chvilkové černo před očima, bolesti v zátylku, teplotu 37 a silnou bolest zad.

 

Protože pokud by rozuměl, jistě by neřekl „iditě vyléžat“.

Kdo nepochopil, ráda upřesním. Jednoduše určil diagnózu : „Co sem lezeš, dej si čaj“. Na to Míša trvala na tom, aby ji poslal na nějaké vyšetření, protože jí skutečně není dobře.

 

Poslal ji na krční!!!

 

A to i přes protesty samotné sestry, která říkala: „…a nebylo by to pane doktore spíš na neurologa?“.

Na to pan doktor řekl: „Snad vim, ne?“

Když jsme opouštěly ordinaci, byla mi reakce oné těhotné paní už jasná. Patrně ji poslal na urologii, se zvětšenou prostatou.

 

Krční

Bylo tam hezky. Byvše sestrami, které zjevně pobavilo, kdo nás tam posílá, ujištěny, že pan doktor o nás ví, strávily jsme hezkou hodinku na lavici před ordinací na krčním. Zatímco Míša se kroutila jako žížala a já jí nedokázala pomoci, já se nervózně prolívala nabídkou automatu na nápoje. S výjimkou hovězí polévky, (nevypadla) jsem vyzkoušela všechno.

 

Pan doktor byl milý profesionál a trvalo mu asi osm vteřin, než zhodnotil, že Míša nemá problém, který mohlo vyřešit ORL. Přesto se jí věnoval, vyšetřoval a zkoumal, až jí nakonec poslal na onu neurologii.

 

Další hodina.

Bylo by to by to méně, ale připlížil se pán o berlích a sténal tak nahlas, že šel před námi. V té chvíli se maličko zapomněl a vyskočil jako daněk. Na to Míša vtipně poznamenala, že bude příště řvát jako kráva, protože to zjevně funguje.

 

Kdyby chudák věděla…

Z ordinace neurologa, který byl velice příjemný a evidentně věděl, co dělá, vylezla pomalu po čtyřech se snad stovkou vpichů od týla až po kříž. Plakala. Nedívím, se, jednou mi to dělali.

 

1121NDh.jpg

 

No alespoň, že se nepotvrdilo podezření pana doktora z krčního na roztroušenou sklerózu.

 

Míša vyfasovala ještě troje prášky, včetně trittica na spaní a já jsem ji v půl desáté večer teprve vezla z Bulovky.

 

Tady by mohl nastat happy end a taky tu měl původně být.

 

Jenže…

Míše včera kolem 22:30 vyletěla teplota na 39,2, dostala zimnici a hlava jí mohla prasknout.

Po krátké poradě s Tomem jsem už seděla v autě s Míšou.

 

Na Bulovku? NIKDY!!!

Rozhodla jsem se, že ji odvezu na pohotovost tady na Prosek a vykašlu se na to, kde jsme trvale hlášení. Nakonec na Proseku bydlíme.

 

Paní doktorka na tady na pohotovosti, sice měla také jakýsi divný akcent, bylo jí asi 80 let, ale zanechala ve mně takový dojem, že jsem toho plná ještě teď.

Naprosto profesionální, důsledná dáma, přes svůj věk neuvěřitelně vitální.

 

Věnovala se Míše přes hodinu!!

Míša má krev moči a také se jí nezdál tlak, který jí naměřila 120/40. Právě diastolický jí přišel v porovnání se systolickým neobvyklý.

 

Míša má po hodině a půl na pohotovosti na Proseku :

Antibiotika, doporučení na sono ledvin, doporučení na EGK, doporučení na plicní vyšetření a doporučení na kompletní laboratoř.

 

Sice z toho pořád nejsme moudří a Míšu čeká hromada vyšetření, ale rozhodně to není o tom, že bychom nabyli dojmu, že jsme někde obtěžovali nějakého „šamana“ ze Sibiře, který ještě včera strouhal mandragoru s jezevčím trusem a zaklínal slepá střeva..

 

Jo, když dva dělají totéž…

 

Michaela


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com