van
Společnost

Krásný Štědrý den i večer do všech vašich mikrosvětů, ale i mimo ně!

127 Shares

Jakoby si děti nejvýživnější zlobení schovávaly celý rok, abychom si to co nejvíce užily my, maminky, které se mezi kapry, chlebíčky, salátem, úklidem a všemi důležitými přípravami pohybujeme tak rychle, že se občas zahlédneme zezadu. Protože naplácat dneska dítku i přes to, že právě stojí mladšímu sourozenci na zádech, omotáno závěsem z obýváku a v ruce s torzem stolní lampy a vříská cosi, jako vítězný válečný chorál, zatímco sourozenec vříská zcela přirozeně, jednoduše nelze…je přece Štědrý den…

A tak přicházíme a se šklebem, kterým jsme původně myslely laskavý a tolerantní úsměv, rukama od strouhanky vydolujeme mladší dítě a proneseme něco v tom smyslu…“ale no tak, přestaňte zlobit, Ježíšek se dívá”… Vlastně by nám v tu chvíli ale nevadilo, kdyby se díval nějaký dobrman, Herodes nebo sám čert.

Jenomže dneska je to prostě jiné.

Vždyť co si budeme povídat, on ten celý Štědrý den a večer je hlavně pro ně. 

Pro děti, které se se zazvoněním zvonečku promění z nezvladatelných tyránků v jemné, užaslé zlatoušky, pro jejich otevřené pusinky, očka dokořán, radost, smích a posvátný vděk při vědomí, že Ježíšek, a Andělíččci …. i přes to zlobení … že byli tak laskaví a tu autodráhu, mluvící panenku, boby, domeček pro Bárbínu, to všechno, co bylo na tom papírku, který tak záhadně zmizel ze šňůry za oknem… že to tu všechno je, že to přinesli, že nás našli, že trefili, že to nepopletli…

0e93f448c7fe52db9b4695618750ccc4

To je prostě nádherné …

A vždycky to nádherné bude. Pro ten okamžik.

Dneska večer nebude existovat nic, než naše rodina, naše zářící děti, zářící stromeček a záře, která se rozsvítí i v nás.

Celý svět, ať už se v něm děje cokoli, jestli je válka, nebo krize, nebo covid … se zmenší na dočista malý, soukromý, šťastný a veselý mikrovesmír, kde je všechno v pořádku, kde je klid, štěstí, radost, láska a mír.

Je fajn, že tohle umíme už historicky spousty let.

Štědrý večer 

… a všechno ostatní přestalo existovat.

Přeji vám, milé Popelky a celý zbytku světa, 

HODNĚ ŠTĚSTÍ, HODNĚ ZDRAVÍ A VŠECHNO DOBRÉ!


zdrav


Michaela Kudláčková

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

 

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x