puj
Komerce

Jak vylepšit rodinný rozpočet? Zkuste online půjčku

0 Shares

Rodinný rozpočet je v mnoha rodinách opravdu velmi napjatý. Není se čemu divit, jelikož platy jsou u nás poměrně nízké a zároveň jsou náklady na život poměrně vysoké. I proto není nic neobvyklého situace, kdy je rodinný rozpočet v problémech. Mohou za to různé věci. Ideálním příkladem jsou tyto: …

  • Situace, kdy nevyjdete s výplatou
  • Pozdě zaslaná mzda od zaměstnavatele
  • Nečekaný výdaj nebo nedoplatek

Jak se dá taková situace nejlépe vyřešit bez případného omezování? Možnost zde existuje a slouží právě k vylepšení rodinného rozpočtu. Jde o nebankovní půjčky ihned, které jsou označovány i jako mikropůjčky či půjčky před výplatou. A jak vybrat tu ideální? Podívejte se s námi, na co hledět.

finVýhodnost

Ta je zcela určitě tím nejdůležitějším, na co byste měli při výběru takové konkrétní půjčky hledět. V daném případě ji můžeme rozdělit do dvou kategorií. Než se na ně podíváme, je dobré říci, že pomůže srovnání online půjček. Jedinečná a jednoduchá možnost, jak na jednom místě vidět všechny poskytovatele a mít možnost zjistit, který je ten finančně nejvýhodnější.

A na co hledět? V první řadě by to měla být úroková sazba. Jsou takové společnosti, kde za každou tisícikorunu půjčenou na měsíc zaplatíte i několik set. Potom jsou takové, kde je to jenom pár desítek korun. A tyto můžeme doporučit. Dále je vhodné hledět i na to, zda je dostupná první půjčka zdarma. To je možnost úplně nejlepší, jelikož nezaplatíte ani jedinou korunu navíc. Jak úroková sazba, tak RPSN je totiž nulové. Takovou půjčku dnes nabídne několik poskytovatelů a tak je doporučujeme vyhledat – právě pomocí zmíněného srovnání.

Podmínky získání

I ty by vás měly zajímat, jelikož hned na samotném počátku vlastně zjistíte, zda na půjčku budete mít nárok a zda vaše žádost bude, nebo nebude schválena. Hitem v této oblasti je určitě velmi vyhledávaná rychlá půjčka bez příjmů. Její unikát je poměrně jasně zřejmý. Není nutné dokládat váš příjem. To také výrazně ulehčí v tom, že není nutné shánět jakákoliv potvrzení. Stejně tak nesmíme opomíjet ani několik dalších pozitiv, které s podmínkami získání souvisí a které také nejsou ničím neobvyklým. Konkrétně nemusí být:

  • Nahlíženo do registrů
  • Zjišťována aktuální bonita
  • Požadován ručitel nebo ručení

Charakteristika půjčky

I o tu je dobré se zajímat. Důvod toho je celkem jednoduchý. Pokud potřebujete vylepšit rodinný rozpočet, určitě víte také to, kolik peněz by se vám přesně hodilo. A právě podle toho budete vybírat konkrétního poskytovatele. Pokud bychom měli být konkrétnější, tak jsou tací, u kterých počáteční sumy začínají ve stovkách korun a končí na tisících. Jsou ale i tací, u kterých dané sumy začínají podobně, ale maximální výše půjčky může být i v desetitisících. Podle toho doporučujeme poskytovatele hledat.

puj

S půjčkou souvisí i splatnost a zde mají online půjčky jedno poměrně zajímavé specifikum. Týká se toho, že se peníze vrací jednorázově, ve zvolený termín splatnosti. Ten má řada poskytovatelů v konkrétní délce jednoho měsíce. Jsou ale i tací, kdy si lze peníze vzít na delší dobu. Také se zajímejte o případnou možnost prodloužení a jeho podmínky.

Rychlost a jednoduchost vyřízení

Co je to poslední, na co hledět? Jednoduchost vyřízení. Dnes není problém mít peníze do několika hodin, ale i do několika minut. Je tedy jistotou, že svůj finanční problém můžete mít vyřešený poměrně rychle. Jsou ale situace, které mohou vše prodloužit. Třeba povinnost skenování dokladů, nebo nutnost posílání korunového ověřovacího poplatku. Také hleďte na to, jak je to se smlouvou. Ideální stav je takový, kdy budete mít možnost jejího internetového odsouhlasení, stejně jako možnost ji odsouhlasit pomocí kódu v SMS zprávě.

Takové varianty patří jak mezi nejjednodušší, tak i mezi nejrychlejší.

Zpracoval: Aleš Bakla 

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x