Ranní kávy

Jednou se toho Ježíše naučím :)

0 Shares

Vítejte v Bílé sobotě! První rok, kdy jsme tady začali bydlet, jsem byla v tento den dost vykolejená, protože koledu jsem očekávala v pondělí. Takže mě tyhle děti zaskočily. Nečekala jsem je a lítala jsem po baráku jako vzteklý vlk, abych je narychlo odměnila. Letos po skoro pěti letech, už jsem mazák.

 

Akorát pořád nevím, co je to za akci.

 

26060ZGZ.jpg

 

Nicméně, jsem došla k tomu, že bude ryze Křesťanská, protože Bílá sobota je den, kdy se měl Ježíšek vzkřísit. Obživnout. Což je zajímavá myšlenka.

 

Zejména pro toho, kdo Křesťanem není.

 

To ale zdaleka neznamená, že jsem neznaboh. Kristus je pro mě megaikona. Nepochybuji o jeho existenci, jen trochu pochybuji o jeho smrti.

 

A to vlastně taky není nic, co by ve svém základu Vzkříšení přímo odporovalo.

 

Já si totiž myslím, že se prostě uzdravil.

 

Tedy si myslím, že nezemřel. Jako někdy ano, ale ne včera.

 

Je to pro mě dost příjemná myšlenka, protože to nabízí úžasnou věc. Totiž, že mohou existovat na světě lidé, kteří mají Jeho DNA.

 

Vedle toho, že jsem přelouskala Bibli a ona se vcelku dobře čte, protože jsou tam moc zajímavé příběhy, louskám taky vědecké články, sleduji výzkum, názory historiků, archeologů, lingvistů a dalších moudrých hlav.

 

A tak mi z toho vychází, že fakt, že po té, co byl Ježíšek sejmut z kříže a uložen v jeskyni, odkud pak záhadně zmizel, může znamenat leccos.

 

Ano, mohl si ho vzít Anděl, jak řekla Magdalena a jeho učedníci … ale proč by potom žena mu nejbližší sháněla sporýš a myrhu, jak je v Bibli?

 

Sporýš totiž zastavuje krvácení a myrha je hojivá a desinfekční. To by nedělala, kdyby byl mrtvý.

 

Pokud je pravda další stať s Bible, tedy to, že Kristus do látky, do které ho zabalili, krvácel, pak je otázka, jestli by krvácel, pokud by byl v té chvíli mrtev, protože krev si poměrně rychle sedá.

 

26059NDV.jpg

 

Navíc, jestli ho takto trýznili a následně ukřižovali vážně v pátek, kdy večer po setmění začínal svátek Pesach. A o něm se večer ukřižovaní snímali a neudělali výjimku, nebyl by Ježíšek na kříži dlouho.

 

Čistě teoreticky… a když člověk chce. No a já chci.

 

Je pro mě přímo úžasná myšlenka, že Kristus byl vyčerpaný těžce zraněný, ale protože rána na jeho těle od onoho známého kopí je vpravo a tam není srdce, nemusela být smrtelná. Kříž byl vysoký přes čtyři metry, tak je otázka, jak vážné poranění plíce (ta tam na tom místě pod žebrem je) mu mohl onen člověk kopím způsobit a zdali by to šlo přežít.

 

On ale, podle Bible po tomto aktu ještě Kristus mluvil, což nevím, jestli by mu pneumotorax umožnil.

 

Tohle všechno a k tomu jeho záhadné zmizení to je pouze moje osobní víra.

 

26058MmZ.jpg

 

Víra, že tak zásadní, duchovně vyspělý, vzdělaný a neskutečně pokrokový člověk (bohužel na svou dobu až moc), prostě nezemřel potupně na kříži, jsa dokonce upřednostněn zblblým davem před vrahem Barabášem a přežil.

 

A že jeho krev koluje v mnoha lidech na Zemi. A to by pro zemi bylo jedině dobře.

 

Proto mám tyhle koledníky v sobotu tak ráda. Já si to slavím pokaždé s nimi. To svoje.

 

 

Jednou pojmu i tu písničku, co pokaždé zpívají.

 

Zatím se mi to nepovedlo, protože tím, jak jí zpívají u každých dveří, je strašně rychle pryč cheeky

 

Přeji všem a Ježíškovi zejména, krásný den.

 

On jediný to všechno ví.

 

Míša K.


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com