Detail příspěvku: Gamebooky stále žijí!

Gamebooky stále žijí!

autor: | Zář 24, 2012 | Společnost | 0 komentářů

Views: 18

Znáte gamebooky – knihy, kde se čtenář stává součástí příběhu a může ho svými rozhodnutími ovlivnit? Podobné tituly byly hitem fantasy mládeže minulé dekády, ale ještě pořád neřekly své poslední slovo. Důkazem je i nově vydaná dvojkniha Město zločinu a Zlaté cihly z gamebookové edice Krimitým.

6971MGZ.bmp

 

Osobně jsem kouzlu gamebooků nikdy nepropadla – výjimkou je jen naprosto ojedinělá a nevšední kniha mého kamaráda Vládi Chvátila – O Norikovi. Ale ta se s obvyklými gamebooky absolutně nedá srovnávat – je napěchovaná úžasně osobitým humorem a do nejmenších detailů promyšlenou koncepcí a vnitřní logikou.
Nicméně chápu, že zejména pro dětské čtenáře mohou být tyto netradiční knihy zajímavým a napínavým zpestřením v záplavě povinné četby.

 

6970ODU.bmp

 

Slovo nakladatele:

 
Staň se členem Krimitýmu!
Rozhodni se, jak budeš zločin vyšetřovat. Ale pozor! Dobře se rozmysli. Když uděláš chybu, budeš z případu odvolán. Pozorně sleduj všechny dostupné ilustrace, na kterých mohou být ukryty stopy, důkazy a řešení tajných kódů. Pečlivě si poznamenej, kolik špatných rozhodnutí jsi udělal. Na závěr se dozvíš, jestli jsi dobrý agent.

Obrněný konvoj byl v Moskvě přepaden a stovky zlatých cihel ukradeny. Kdo stojí za loupeží a kam zlato zmizelo? Musíš se vypravit do Ruska, vyřešit případ a najít uloupené zlato.

Zločinci chystají v Londýně útok. Kdo stojí v pozadí a kde útok chtějí provést? Dej se do vyšetřování, je to závod s časem!

 

Autoři: Steve Barlow, Steve Skidmore
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Kateřina Vranová
Ilustrace: David Cousens

Cena: 149,-

Hodnocení redakce:

 
Kniha cílí na čtenáře ve věku 9-14 let. Mně osobně dost vadí celkem malá možnost ovlivňování  příběhu. Autoři čtenáři neustále popisují jak že se cítí a co dělá, což mi přijde hloupé – krása gamebooků je přece právě v té možnosti volby a ovlivnění děje. Nicméně smyslem příběhu je vypátrání zločince, aniž by čtenář udělal ve svých rozhodnutích příliš mnoho chyb, za které je z případu odvolán (což je něco jako GAME OVER).
Také mi přijde trošku líto, že je titul tak tenký – vypadá spíše jako školní sešit, něž kniha, a to se v něm ukrývají rovnou dva příběhy. Možná je to ale záměr, aby větší počet stran neodradil méně náruživé čtenáře.
Celkově bych ale knihu hodnotila spíše uspokojivě – nenabízí sice nikterak úžasný zážitek, který by vás shodil ze židle, ale na svůj typ je to ještě docela dobré čtení.

 

6973M2Y.jpgSteve Barlow, vlastním jménem Steven Lowe se narodil ve Velké Británii v městečku Crewe. Vystudoval Nottinghamskou univerzitu a vystřídal nespočet zaměstnání – byl učitel, režisér i herec,…
Nakonec ale zakotvil u psaní, a to díky střetu se Stevem Skidmorem, se kterým společně tvoří i publikují. Do této chvíle společně vydali už 130 knih.

 

6972ZmR.jpgSteve Skidmore se narodil v anglickém městečku Birstall a také studoval Nottinghamskou univerzitu. Nejprve se věnoval sportu, následně vyučoval angličtinu a divadelní vědu. Po setkání se Stevem Barlowem vytvořil autorskou dvojici The Two Steves a trvale zakotvil u psaní.

 
Ukázka z knihy

 
Nacházíš se i s celým týmem v Rusku, konkrétně v Moskvě. Bylo vám řečeno, že budete pracovat na společné misi s Ruskou bezpečnostní službou a CIA. Sedíte v hale hotelu Nacionál, odkud je výhled přímo na Kreml a Rudé náměstí. Už přes hodinu čekáte na svůj kontakt. Členové týmu jsou otrávení. „Co tady vlastně děláme?“ reptá Perez. „Myslel jsem, že smysl naší existence spočívá ve vyšetřování zločinů, ale pokud jsem si všiml, tady k žádnému zločinu nedošlo!“
„Nepřivolávej to, Leone,“ napomene ho Sun Linová, „Nikdy nevíš, co se může přihodit.“ „Tucker tvrdí, že na tomhle případu se můžeme hodně naučit.“ Vysvětluješ svým lidem. „Ale ani já nevím, proč jsme tady – neřekl mi to.“
Vtom si všímáte, že k vám míří nějaká dvojice – muž a žena. Žena se usměje a podává Ti ruku. „Jenni Jamesová, CIA. Jsem váš kontakt.“
„A váš přítel?“ ptáš se a pevně jí tiskneš ruku. „Viktor Pavlov, zástupce náčelníka Ruské tajné služby,“ odpovídá Jenni.
„Co přivádí ke spolupráci ruské a americké tajné služby?“ ptáš se.
„Hned vám to řeknu,“ vkládá se do hovoru muž, „ale ne tady. Pojďte prosím se mnou.“

  • Pokud chceš muže a ženu následovat, jdi na 9.
  • Pokud bys chtěl(a) nejdříve ověřit jejich služební legitimace, jdi na 17.

 

Katka


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Emil je původem z latiny. Pochází ze slova „aemilianus“, které se překládá jako „pracovitý“, „horlivý“ nebo „soutěživý“. Jste-li tedy Emil, tak vaše jméno z vás, alespoň co do překladu, dělá velice dobrého zaměstnance, který plní na 110% a s vámi ještě dalších 10998 Emilů v ČR.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 43
  • 390
  • 39 505
  • 360 462
  • 2 459 165
  • 3 795
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet