Detail příspěvku: Anife Vyskočilová: Alláh nebo Budha, všechno je to o člověku!

Anife Vyskočilová: Alláh nebo Budha, všechno je to o člověku!

autor: | Lis 3, 2012 | Společnost | 0 komentářů

PŘÍLOHA NA VÍKEND

Stačí pár minut v přítomnosti této ženy a hlavou vám na sto procent projede jediný příměr: ŽIVEL. A to se stane jak v případě vašich sympatií, tak i v případě opačném. Nevím, kde bere tato dáma ten náboj, ale mohla by jí závidět i jaderná elektrárna! Je to zajímavé, ale Anife je Ryba.

7483ZjE.jpg

 

V jejím případě ovšem žádný kapřík.

Pokud bych z rozhovoru, který mi poskytla v malém kadeřnictví, kde momentálně, vedle další hromady aktivit, pracuje jako asistentka, měla Anife kvalifikovat na druh ryby, byl by to zřejmě delfín, nebo jiná, radostná, pozitivní a aktivní rybka…. dobře, delfín je savecTongue out, ale jiný vodní tvor mě nenapadl.

 

Faktem je, že Anife Vyskočilová, je tak výrazná osoba, že patří k tomu druhu lidí, které prostě buďto máte rádi, nebo ne.

 

Patřím k těm, kdo ano.

Už dávno před tímto rozhovorem. A nezklamala. Spíš příjemně překvapila.

Anife hojně gestikuluje, její mimika je úsměvná a zábavná, mluví s dialektem, ale zdaleka ne tak, jako dřív…přesto je rozhovor s ní předně o úsměvu a skutečně příjemné atmosféře.

 

….je přirozená, civilní, otevřená a nesmírně výrazná.

 

7481YTA.jpg

 

Anife, vy tady pracujete? Vy jste k tomu ke všemu i kadeřnice?

 

Ale kdepak, já tady pracuji u svého kamaráda Martina Živčáka, který mě původně oslovil, abych mu dělala tady jen reklamu. Jenomže, mě nebavilo ráno vstát a celý den se poflakovat, a pak jít moderovat nebo hrát. A on mi nabídl, abych tady tedy pracovala jako asistentka.

 

A co jste vlastně vystudovala?

 

Úplně něco jiného, než co dělám, a co mě baví. Já mám biotechnologickou školu a správně bych měla být někde v lékárně, nebo laboratoři. Ale to mě nikdy nelákalo, to si přála hlavně maminka, která pracovala v ortopedii a trvala na tom, že mi bílá uniforma bude moc slušet. Já jsem ale od mala, tancovala a recitovala i hrála a vyhrávala jednu soutěž za druhou. Takže u mě bylo vlastně rozhodnuto.

 

A to jste dělala ještě v Turecku?

 

 

Anife, co vy a muži? Působíte dojmem, že musíte ty mužské kosit jednoho po druhém…

 

No, to právě já jenom tak vypadám, že mám pod postelí dva a v koupelně tři a ještě ve spíži jeden visí. Ale to tak není. Ono většinou, když jsem byla viděná s nějakým mužem, tak to byl nejčastěji buďto nějaký můj kamarád, který je na kluky, nebo to byl takový, co třeba řekl, „hele Anife, ty se znáš s těmi lidmi a modelkami, vezmi mě s sebou já bych potřeboval nějakou sbalit“.

 

No,tak to pak bylo tak, že jsem vzala pokaždé nějakého kamaráda a ten si tam na večírku pak balil tyhle modelíny. Ale ve skutečnosti jsem měla jenom : otce svého syna, pak Ivánka Vyskočila, Honzu Velebu a teďka mám Vernese Čošabiče….

 

Koho??

 

No jo, to je můj přítel, ono to vypadá sprostě, ale to je prostě jenom jeho jméno …

 

A co on je za národnost?

 

On je z Bosny a Hercegoviny.

 

A dobrý? Funguje to?

 

Ale jasně. Já jsem si myslela, že Češi jsou magoři, ale oni jsou všichni magoři a je jedno, z jaké jsou země. Člověk časem přijde na to, že chlapi jsou všude nakonec stejní, akorát mají jiné hlavy, abychom je mohly rozlišovat.

 

A víte, že máte pravdu? Anife, já jsem takhle občas, jak vás poslouchám, zaslechla slovo Alláh…jak to máte s vírou? Vy to máte přes Alláha?

 

Ano, to ano, my jsme slavili muslimské svátky, tradice, naše rodina měla takovou víru a já jsem v tom vyrůstala. Ale moje maminka byla trochu jiná. Jednou k nám přišel jeden známý a ten mi řekl, že moje maminka brzy umře. A já jsem se vyděsila.

Volala jsem mamince a ptám se, maminko, ty jsi nemocná, ty umřeš? A ona ne, nejsem, vůbec… A tak mu volám, a ptám se, jak na to přišel, že mamka je úplně pořádku. A on řekl, že ona brzy umře, protože chodí jako muslimka do kostela.

A tak jsem jí volala zpátky a říkám, maminko, a proč chodíš do kostela, když jsi muslimka?

A ona mi řekla:  „No, když mě nepustěj do mešity! Pro mě je kostel stejný jako mešita, já tam si tam svého Boha najdu. Prostě přijdu, pomodlím se, a je to jedno, jestli se tam modlíš k Ježíši, Alláhovi, Budhovi, nebo komukoli…oni si to vyberou tam nahoře, to se neboj“.

 

Takže, ano, já jsem vyrostla v muslimské rodině, ale já jsem se naučila od své maminky tak, že uznávám všechny. Žádný není horší, špatný, to je o člověku. Přečetla jsem hodně knih. Korán, i Bibli a také jiné knihy, Kabalu třeba také. Nemám potřebu se striktně vyhranit. Člověk by měl být tolerantní, a myslet hlavně vlastní hlavou. A také neztrácet humor.

 

7480NTg.jpg

 

Ono je to předně o tom, jak člověk žije a jestli je k druhým slušný a hodný. Aby neubližoval. A myslím, že ke zlu nevybízí žádná víra. To jenom lidé. Nijaký Bůh.

Buďto umřu smířená a podívám se na pěkné obrázky, a pak zavřu oči, nebo uvidím samé ošklivosti a nakonec umřu vytřeštěná z toho, co vidím za sebou. To je prostě o člověku.

 

Máte podle mě naprostou pravdu. Souhlasím. Anife, my se hodně teď bavíme o tom, co se polední dobou děje, a kam to dojde. Lidé cítí, že se něco má stát, ale neví co, jsou na sebe zlí, protože se možná bojí…co si o tom myslíte vy?

 

Já si myslím, že historicky všechny velké říše vždycky zanikaly na tom, že lidé někam vyspěli a přestali si vážit toho, co mají. Přestali myslet jeden na druhého a mysleli jenom na sebe. A my jsme teď došli do velmi podobného bodu. My si nevážíme sami sebe, natožpak druhých, života a podobně. Zapomínáme svou historii, lžeme a jediné, co nás zajímá, je naše vlastní kapsa a hmota. Nevážíme si tradic a pravých hodnot. Je nás navíc přes šest miliard a Země už to neunese.

 

Já si tak myslím, že to, co nás teď čeká, je nějaký čistící proces. Že vesmír moc dobře zná svojí práci, co dělá.

A také si nemyslím, že přežijí ti, co se pořád usilovně modlí, nebo ti, kteří mají hodně peněz, ale ti, kteří jsou střízliví a zůstal jim v hlavě mozek a v hrudi srdce a cit. A ti, kteří umí přemýšlet a jsou stále lidmi.

 

Jsem ráda, že to tak proběhne. Protože my už vymýšlíme věci, které jsou proti nám. A dokonce to i víme. Je načase se vrátit do bodu, kdy lidská inteligence a schopnosti budou znovu určené pro zachování života, a ne k jeho ničení.

 

Anife, když to shrnu, jaké tedy máte vlastně všechny aktivity?

 

Tak já hraju divadlo, moderuji, pracuji tady, učím tanec, teď připravuji takový pořad o cestování a také si píšu vlastní poznámky o tom, jak vidím lidi. Takové zajímavosti o nich. Jak se chovají a proč, co znamenají některé jejich činy, a proč třeba tak, či onak jednají. Proč, a jak se někdo stane mrchou a podobně…Wink

 

To jednou publikujte, to bude bomba. Anife, tohle je váš syn?

 

Ano, ano, to je můj syn. On je skvělý a hezký.

 

7479ZDh.jpg

 

Anife se zdá být člověkem bez velkých potíží, bez smutků a depresí…v zásadě působí dojmem spokojené, aktivní ženy. Myslím, že jak jsem Anife poslouchala a sledovala, není to tak, že by neměla problémy, ona k nim  prostě jenom přistupuje po svém.

Podle své vlastní filozofie a náhledu.

A i nadhledu.

 

Popřála bych jí, ať se jí daří a ať je šťastná.

A to skutečně maximálně upřímně a od srdce.

 

Anife má dar nabíjet lidi.

Celý den jsem si po tomto rozhovoru připadala, že jsem si strčila prsty do zásuvky.

Bylo to příjemné.

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Oboupohlavní jméno René se narodilo v latině. Matkou je mu slovo „renatus”, což znamená „znovuzrozený”. Podíváme-li se na to optikou předkřesťanskou, když toto jméno vzniklo, pak je René (Renée) prostě reinkarnovaný. A takových reinkarnací máme v ČR 9079.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 264
  • 546
  • 30 706
  • 427 555
  • 2 274 850
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet