Detail příspěvku: Proč furt hledám ztracený čas?

Proč furt hledám ztracený čas?

autor: | Pro 19, 2011 | Rodina a Drobotina | 0 komentářů

Views: 14

Moc rádi vítáme na Popelkách novou tvář. Od dnešního dne se budete setkávat s články a reportážemi, které pro vás bude tvořit nový člen týmu, DITA. Věříme, že si máte – máme – co říci.
Dito, vítej! Redakce.

Na vysvětlenou. Není mi sedmdesát čtyři. Nemám právě teď PMS. Nejsem misantrop. Neberu žádná antidepresiva.

Na vysvětlenou. Je mi něco málo přes třicet. V době PMS bych si ani nedovolila psát na podobná témata (někdy později vysvětlím, proč..). Jsem celoživotní optimista…

Deprese zaháním leda tak dvojkou červeného, horkou vanou, “sebereikováním”, nebo milováním.

Jsem POUZE tichým pozorovatelem života. I když trochu skeptickým, to je fakt.

 

A proto se poslední dobou zaobírám otázkami typu, kam ten svět spěje…

Ano… Jako bych úplně slyšela svého otce, který tuto větu často říkal v dobách, kdy mně ještě přišla totálně nemoderní… Promiň, tati, až dnes tě už chápu…

 

3067NjV.jpgKaždou neděli dopoledne se zadrženým dechem a pravidelně s nostalgickými slzami v očích sleduju pořad Hledání ztraceného času.

 

Úplně přesně si pamatuju, jak jsem tento televizní “inventář” právě co by ona pubescentka přepínala a přišel mi nudný. Dnes?

 

Hltám unikátní záběry (z roku 1932) “nějakej tatranskej doliny”, kde běží po vsi děti v kroji s řehtačkou a dřeveným koníkem a jejich rodiče oslavují třeba Velikonoce…

 

Dojatě pozoruju ta polonahá batolata, jak jsou z toho koníka i řehtačky úplně hin, a z tváří jejich chudých rodičů vidím to opravdové štěstí a radost ze života.

 

Žádna autíčka na ovládání, žádné barbíny v ruce, žádný nový volskwagen u chalupy, prostě jen příroda, veselí, pohodička.

 

Děcka s růžovými tvářemi, nedotčená smogem, antibiotiky a jablky z Holandska pozorují tancující páry a řehtají se na plné kolo.

Střih.

 

Po skončení pořadu přepínám na jiný kanál a tam: Hnusáci lepáci, slizáci bakugani, pokémoni a jiné “pohádkové” (?) postavičky lákají malé chlapce, aby jim je jich rodičové ještě dnes pořídili.

 

Sedím, nevěřím…

Sama děti ještě nemám, ale jedno teda vím určitě.

Až je jednou, dá-li Bůh bud mít, TOHLE jim teda fakt neudělám. “Jsi naivní, počkej, až ti jednou děcka přijdou ze školky, že Pepíček nebo Anička mají nový dětský mobil, budou skučet tak dlouho, dokud jim ho taky nepořídíš, prostě vyměkneš,” varuje mě má kamarádka, zasloužilá matka tří dětí. Ale proboha proč? To opravdu musím?

 

3068YTQ.jpg

 

Musím podlehnout svodům dnešní divné doby, kdy (doufám, že jen skoro…) každý, kdo nemá věc z barevného časopisu, je out?

 

Proč bych měla podlehnout, když svým dětem můžu koupit toho dřevěného koně a vzít je místo do nákupního centra právě do oné tatranské pastoušky, aby pěkně viděly, jak se žilo v dobách, kdy ještě bylo všechno jaksi opravdovější a ryzí?

 

Je mi jasné, že se mnou teď nebude spousta rodičů souhlasit, budou si klepat na hlavu a myslet si něco o zapšklé bezdětné babě, která neví nic o skleslé dětské duši, trápící se kvůli tomu, že jako jediná ve třídě nemá ten či onen produktový hit z Asie…

Dobře, beru.

 

Beru, že doba se posunula, a že dnes do práce nemůžu přijet na koni, abych šetřila ovzduší a svému milému psát místo 40ti sms denně 40 ručně psaných vzkazů.

 

3069MDM.jpg

Třeba nějak takhle, Dito? Wink Redakce

 

Ale tu ideu, že to tak nějak podobně vlastně být může a že pro to můžu sama něco udělat, tu mi tedy, jakože fakt, nikdo nevezme…

 

Dita


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 30
  • 383
  • 17 860
  • 347 596
  • 2 475 804
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet