Komerce

Jaro je tady – hurá na pískoviště!

0 Shares

Pískoviště patří od brzkého jara do pozdního podzimu k oblíbeným „cílovým destinacím“ všech dětí. Lákají jak ty úplně nejmenší, tak i předškoláky. A není divu, jen málokde lze zažít tolik legrace a zábavy jako právě tady. Tak využijte krásného počasí a vyrazte s nimi na pískoviště.

Svět neomezených možností

Malí neposedové se na pískovišti mohou pořádně vyřádit a naplno popustit uzdu svojí fantazii, kreativitě a předvést všem své dovednosti. A vůbec nezáleží na tom, jestli staví bábovičky a hrady, hloubí tunely nebo připravují jedinečné pískové dobroty. Ať už dělají cokoli, neobejdou se bez toho správného náčiní. Nezapomeňte je proto vybavit formičkami, kyblíky, lopatkami, bagry a nákladními auty, s jejichž pomocí vykouzlí hotová veledíla. Kromě toho, že potrénují svoji zručnost, osvojí si také komunikaci s vrstevníky, naučí se vzájemně spolupracovat a pomáhat si.

 

27844NjU.jpg

 

Na oblečení (ne)záleží

Pokud jde o garderobu, hraní na pískovišti není zrovna nejčistší „práce“. Jakmile se vaše ratolesti ponoří do stavění, rozhodně nebudou řešit špinavá kolena nebo rukávy. Oblékněte jim proto pohodlné tepláčky a mikinu, kterým pár zrnek písku nevadí. Dnešní takřka zázračné prací prostředky si poradí i s odolnými skvrnami, tak vaše potomky nijak neomezujte v rozletu a kreativní činnosti. Nezapomeňte ani na dobré boty – kvanta písku, která se do nich jako zázrakem dostanou, pak vytřepejte těsně před odchodem z dětského pískoviště. Na hlavu dětem nasaďte čepici, protože sluneční paprsky už bývají pořádně ostré.

 

Pozor na nástrahy

Na pískovišti číhají i všelijaké nástrahy, musíte tedy zůstat neustále ve střehu. A to nejen z toho důvodu, aby váš malý neposeda někam nespadl, ale také proto, že ne všechna veřejná pískoviště jsou bezpečná a odpovídají hygienickým normám. Ideální je oplocené hřiště, kam se nedostanou psi ani kočky, kteří by sem mohli zavléct nejrůznější parazity.

 

27845ZDY.jpg

 

Chcete-li mít stoprocentní jistotu, že je vaše dítko v bezpečí, pořiďte mu domů jeho vlastní pískoviště, kde tyto starosti odpadnou. Praktická plastová pískoviště se bez problémů vejdou i na terasu nebo na balkon. Přestaňte se tedy vymlouvat na nedostatek prostoru a dopřejte dětem hodiny nekončící zábavy!

 

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
0
Would love your thoughts, please comment.x