Detail příspěvku: Dodávejte svým dětem vitaminy, které potřebují!

Dodávejte svým dětem vitaminy, které potřebují!

autor: | Srp 22, 2018 | Komerce, Rodina a Drobotina | 0 komentářů

Views: 156

To, jak jsou vitaminy, minerály a stopové prvky pro zdravý vývoj dítěte důležité, vám potvrdí každý pediatr. Někdy je ale jejich dodávání do dětského organismu tzv. přirozenou cestou těžké. Když něco dítě nechce, tak to zkrátka nechce. Pak přicházejí vhod speciální multivitaminy pro děti.

Ty jsou totiž ve formě dětem oblíbených cucavých tablet a děti je s radostí pozří. Na rozdíl od některých druhů zeleniny, kterou mnozí malí caparti často zarytě odmítají.

Vitaminy pohonnou hmotou

Na dětský organismus jsou kladeny mnohem vyšší nároky než na organismus dospělého. Je totiž ve vývinu. Je to stejné jako u automobilu. K tomu, aby dobře jelo, potřebuje kvalitní pohonné hmoty. Těmi jsou u dětí vitaminy A, skupiny B, C, D a E spolu s minerály a stopovými prvky.

Vitamin A pro posílení dětského organismu

Buďme ale konkrétní. Vitamin A je například účinný v boji proti infekcím a k tomu zásadně posiluje dětský organismus. Klíčový je i pro zdravý vývin očí, vlasů, kostí i tkání. Na talíři malého caparta by často měly být citrusy, mrkev, rajčata a špenát.

26757MmM.jpg

Vitaminy skupiny B na svalovinu

B1,B2, B5, B6 a B12, tedy vitaminy skupiny B pak zásadní měrou ovlivňují vývoj dětské svaloviny a imunitního systému. Pokud chcete, aby vaše dítě bylo silné a ne často nemocné, zařaďte do jeho jídelníčku mléko a mléčné výrobky, vajíčka, ale i ryby, maso, obiloviny, ořechy a med.

Vitamin C pro silnou imunitu

Hlavním posilovačem dětské imunity je samozřejmě vitamin C. Víte, že ale má také vliv na vývoj šlach, kostí, kůže a opat i svalstva? A co ne nesmírně důležité – s vitaminem C dochází ke snadnému vstřebávání železa, další důležité látky, bez kterého se váš potomek neobejde. Vitamin C najdeme v červených paprikách, zelí, jablkách a opět v dětmi často zatracovaném špenátu.

Vitamin D pro zdravý nervový systém

Kosti, svaly, zuby, ale i nervový systém se neobejdou bez pravidelného přísunu vitaminu D, který pro změnu najdeme v rybách a ve sluníčku. Samozřejmě nenechejte své děti spálit, tu a tam je ovšem slunečním paprskům vystavte.

Vitamin E pro červené krvinky

Semínka, ořechy a listová zelenina jsou také dobrým zdrojem vitaminu E, bez kterého se neobejdou červené krvinky, ale opět svalstvo a imunitní systém.

Vyzkoušejte multivitaminy Vibovit junior

Není toho málo, co byste měli nosit v hlavě, že? A hlavně se postarat o to, aby malý človíček všechny, nebo alespoň většinu zmíněných produktů pravidelně konzumoval. A vracíme se na začátek. Rozhodně se neobávejte každý den svému potomkovi podávat speciálně vyvinuté multivitaminy ve formě cucavých bonbonků. Mezi dětmi oblíbené patří například prostředek Vibovit junior, který seženete v každé lékárně.

26758YTI.jpg

Zpracovala: Placla

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Leoš je podle nejnovějších tézí původem ze staroněmčiny. Jeho základní podoba byla Leopold nebo Leonard, což vzniklo ze spojení slov „leute“ - člověk a „bald“ – statečný. Je ale možné, že první část tvoří slovo „leo“, což je lev. Jméno by tak bylo překladem nejblíže významu „silný, lví člověk“. A takových je v ČR hnedle 5727.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 60
  • 371
  • 17 877
  • 347 412
  • 2 476 205
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet