Komerce

Dodávejte svým dětem vitaminy, které potřebují!

0 Shares

To, jak jsou vitaminy, minerály a stopové prvky pro zdravý vývoj dítěte důležité, vám potvrdí každý pediatr. Někdy je ale jejich dodávání do dětského organismu tzv. přirozenou cestou těžké. Když něco dítě nechce, tak to zkrátka nechce. Pak přicházejí vhod speciální multivitaminy pro děti.

Ty jsou totiž ve formě dětem oblíbených cucavých tablet a děti je s radostí pozří. Na rozdíl od některých druhů zeleniny, kterou mnozí malí caparti často zarytě odmítají.

Vitaminy pohonnou hmotou

Na dětský organismus jsou kladeny mnohem vyšší nároky než na organismus dospělého. Je totiž ve vývinu. Je to stejné jako u automobilu. K tomu, aby dobře jelo, potřebuje kvalitní pohonné hmoty. Těmi jsou u dětí vitaminy A, skupiny B, C, D a E spolu s minerály a stopovými prvky.

Vitamin A pro posílení dětského organismu

Buďme ale konkrétní. Vitamin A je například účinný v boji proti infekcím a k tomu zásadně posiluje dětský organismus. Klíčový je i pro zdravý vývin očí, vlasů, kostí i tkání. Na talíři malého caparta by často měly být citrusy, mrkev, rajčata a špenát.

26757MmM.jpg

Vitaminy skupiny B na svalovinu

B1,B2, B5, B6 a B12, tedy vitaminy skupiny B pak zásadní měrou ovlivňují vývoj dětské svaloviny a imunitního systému. Pokud chcete, aby vaše dítě bylo silné a ne často nemocné, zařaďte do jeho jídelníčku mléko a mléčné výrobky, vajíčka, ale i ryby, maso, obiloviny, ořechy a med.

Vitamin C pro silnou imunitu

Hlavním posilovačem dětské imunity je samozřejmě vitamin C. Víte, že ale má také vliv na vývoj šlach, kostí, kůže a opat i svalstva? A co ne nesmírně důležité – s vitaminem C dochází ke snadnému vstřebávání železa, další důležité látky, bez kterého se váš potomek neobejde. Vitamin C najdeme v červených paprikách, zelí, jablkách a opět v dětmi často zatracovaném špenátu.

Vitamin D pro zdravý nervový systém

Kosti, svaly, zuby, ale i nervový systém se neobejdou bez pravidelného přísunu vitaminu D, který pro změnu najdeme v rybách a ve sluníčku. Samozřejmě nenechejte své děti spálit, tu a tam je ovšem slunečním paprskům vystavte.

Vitamin E pro červené krvinky

Semínka, ořechy a listová zelenina jsou také dobrým zdrojem vitaminu E, bez kterého se neobejdou červené krvinky, ale opět svalstvo a imunitní systém.

Vyzkoušejte multivitaminy Vibovit junior

Není toho málo, co byste měli nosit v hlavě, že? A hlavně se postarat o to, aby malý človíček všechny, nebo alespoň většinu zmíněných produktů pravidelně konzumoval. A vracíme se na začátek. Rozhodně se neobávejte každý den svému potomkovi podávat speciálně vyvinuté multivitaminy ve formě cucavých bonbonků. Mezi dětmi oblíbené patří například prostředek Vibovit junior, který seženete v každé lékárně.

26758YTI.jpg

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com