montero popelky martin
banua

K ranní kávě: Kdo se bojí, neuvidí světýlka

od Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ | Čvn 22, 2016 | Ranní kávy | 0 komentářů

Views: 13

Už jsem vám povídala, že se v noci v lese nebojím? Nebojím. Bojím se lecčehos, kupříkladu bouřky, ale v lese se večer nebojím. Je čarovný a krásný. A já jsem si říkala, jednak v souvislosti se slunovratem a jednak i s tím, co mi pověděli entomologové, že když se svatojánští broučci odstěhovali od nás, že snad malá návštěva u nich, jim vadit nebude. A něco pro vás mám…

 

Fakt, že dnešní den je nejdelší v roce jsem si ověřila, když jsme s Ječmínkem kolem desáté večer odcházeli do lesa, abychom při troše štěstí zahlédli to, co jsem jako mála vídala večer kolem sebe, a při ještě větším štěstí, co kdyby nějaká ta víla, když je ta Litha…

 

Ještě bylo na nebi světlo. A hvězdy.

 

21469NWM.jpg

 

Les je v noci nádherný, je magický, má zcela jinou vůni a úplně jinak zní.

 

Zvuky jsou tlumené, noční ptáci jsou fascinující a člověk se musí víc spoléhat na jiné smysly, než je zrak.

 

První, co jsme viděli, ještě na polní cestě byl netopýr.

 

Byl veliký a krásný, ale vyfotit se nedal, tím spíš ne mobilem, protože foťák máme v opravně.

 

Do lesa jsme vešli u pana Duba.

 

21470MjZ.jpg

 

Dlouho jsme stáli na okraji a dívali jsme se do tmy, kde jsem jenom tušila bílé květy, protože vidět nebyly.

 

Jen vím, že tu jsou, protože jsem tady byla s Ječmínkem v poledne.

 

Tedy já stála na okraji lesa, protože Ječmovi je tma s ohledem na jeho smysly, poněkud víc jedno a nepotřebuje se rozkoukávat.

 

Poslouchala jsem.

 

A jak jsem se zaposlouchala, skoro jsem se lekla, když jsem uviděla první.

 

První světlušku!

 

Svatojánského broučka, kterého jsem tolik doufala, že v lese potkám, protože tam lidskými světly snad ještě světlušky rušeny nejsou.

 

Asi vám nemusím popisovat, jak velikou jsem měla radost.

 

Pak už jsem jenom doufala, že kamera na telefonu bude tak milosrdná, že se mi povede trochu té krásy, té slunovratové atmosféry a malebných světýlek, tak vzácných, přenést i k vám.

 

Musíte být hodně moc pozorní, protože ačkoli je to dobrý telefon, s kvalitním nahráváním, zaznamenat tak maličké světýlko, je přeci jen potíž.

 

No snad se něco málo povedlo. Musela jsem tu sekvenci zesvětlit a trojnásobně zpomalit, abyste viděli. Je to chvilenka, ale je hezká.

 

 

Byla bych tam vydržela dlouho, mnohem déle, než do bez mála jedenácti hodin, protože mi tam bylo dobře.

 

Ale začla jsem se bát.

 

Ne lesa, ale opět bohužel člověka.

 

Zatímco jsem totiž pozorovala světlušky a honila se od světýlka ke světýlku, abych vám ukázala, že když člověk chce, uvidí je, jelo kolem po polní cestě auto.

 

Ta cesta je slepá, prostě končí v lese, takže si asi umím představit, kdo to byl a proč tam jel.

 

Velice nerada bych, aby si mě, nebo Ječmínka spletl pytlák, kterých je tu bohužel hodně, s čímkoli, co přijel zabít.

 

A tak jsme raději šli.

 

No, škoda.

 

Ještě si ale půjdu teď sednout na zahradu.

 

Přeci jen jsem nezahlédla tu vílu.

 

A to bych přece dneska mohla. Je 0:10, tak ještě vydržím. wink

 

Míša K.


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted

Horoskop pro všechna znamení – červen 2026

Views: 13 Přeji krásný, čerstvě červnový den. To asi nejzásadnější a také nejhezčí, co nás v tomto měsíci čeká, je svátek Litha. Tedy...

Zadejte do vyhledávání alespoň 3 písmena, systém pak ihned začne hledat shodu v celé databázi příspěvků.

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 


Počasí

Měsíc

Vaše jméno

Jméno Iveta (Yvett) má rodokmen psaný starými Germány a Galy. Matkou mu bylo starogermánské „íwé“, což znamená „tis“ a jeho význam byl „tisový luk“. Pro Germány a Kelty, jejichž krev máme také, byl tis velice vzácný strom. Pevný, dlouhověký a posvátný. Takže je to vlastně pocta, nosit tak staré a významné jméno. V ČR nám historii pradávných Germánů, Keltů a jejich kněží, Druidů, připomíná 37 245 Ivet. Mnohem méně pak je Yvet (1789) a ještě méně Ywett. (37).Slavoj pak je jméno původem slovanské a jeho překlad zní „slavný“, či „uznávaný“. V ČR máme jen 37 mužů tohoto jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 88
  • 158
  • 6 447
  • 133 583
  • 917 606
  • 3 836
  • 24
  • 1 929
0 Shares
Share
Tweet