Ranní kávy

K ranní kávě: Black Friday. Za prvé nevím, co to je…

0 Shares

…za druhé… ano, jsem totálně za opicemi. Patrně možná někde v době Jury, protože jsem doteď netušila, co se na mě valí ze všech reklam, letáků a přepadl mě apokalyptický pocit.

 

Evokovalo se mi cosi, jako pátek 13. a pojala jsem intenzivní nechuť, jít v tento den nakupovat, byť se slevou tak černou, že snad ani černější být nemůže.

 

Až včera jsem si řekla, že si zkusím vyzjistit, co to vlastně je dneska za svátek, koho upálili, kdo zemřel, koho ukřižovali, co mi uniklo z historie mé země, či kultury, nebo zda jsem dokonce blbě nečetla Bibli.

 

A ono ne!

 

Den po dni Díkůvzdání v Americe, je, jakože černý pátek, protože je všude nákupní horečka a lze přibrat i historii černého pátku říjnového, a s tím krach na burze a počátek světové krize v roce 1929, ale taky kolony na silnicích ve Philadelphii, a dokonce si představte, že v Kalifornii mají dneska volno státní zaměstnanci a obchody otevírají namnoze už o půlnoci… prostě fakt pecka!

 

Ve Státech, v Kanadě…

 

A tak jsem si řekla: No to je přece bezvadný, když i u nás hned po Dni díkůvzdání následuje Black Friday!

 

25295M2E.jpg

 

Pak už dorazí konečně ten Santa komínem a venku bude stát hejno sobů a všude poteče cola proudem…

 

Dáme si krocana s nádivkou, všude rozvěsíme punčochy a do jedný z nich nacpeme našeho ichtilního Ježíška.

 

Týden po našem skvělém Díkůvzdání, kdy tedy ještě musíme vymyslet, komu my máme vlastně děkovat a za co, ale na to jistě přijdeme, a to musíme, protože jinak bychom nemohli tak skvěle navázat černým pátkem, začíná Advent.

 

Jestli se teda ještě někomu chce takovou krávovinu, jako jsou ty naše následné trapné neděle z všelijakých kovů, dodržovat.

 

Užijte si černý pátek, jistě jste si užili i Díkůvzdání, a hlavně se dnes nezasekejte na Philadelphiské dálnici v kolonách.

 

Ty blááááho, to je bordel.

 

Míša K.


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x