mat
Ranní kávy

Co je trendy ve světě matrací

0 Shares

Správnou matraci potřebuje každý člověk, to je bez debat, neboť spaním na nevhodné matraci si nejen ničíme záda, ale také přicházíme o zdravý spánek. Spíme přerušovaně, ráno se probouzíme rozlámaní a nevrlí, náš pracovní výkon je den ode dne horší. Vhodně zvolená matrace je nutností pro kvalitní spánek, zdravá záda a spokojeného zaměstnavatele. Jak si ale vybrat z velkého množství druhů a typů, které vůbec neznáme? To se dočteme o pár řádku níže.

Paměťová pěna nás bude hýčkat

Moderní jsou v dnešní době jednolůžkové matrace 80×200 vyrobené z paměťové pěny. Tento materiál nám zaručí klidný nerušený spánek díky schopnosti zachytit a zapamatovat si kontury našeho těla, ať ležíme na boku, nebo na zádech. Matrace jsou prodyšné a příjemné na dotek. Díky vlastnostem paměťové pěny nedochází k deformaci naší páteře, a spánek je tak mnohem zdravější. Vybírat můžeme z různých tvrdostí a výšek.

matr

Pružinové matrace pro fanoušky klasiky

Klasické pružinové matrace ocení zejména starší ročníky, které nevěří novým materiálům a raději si pořídí něco tradičního. Pružiny jsou v moderních matracích zašity do speciálních kapsiček, jež zajistí, že se nedostanou jen tak ven a zamezí také nepříjemnému vrzání, jež se vyskytuje u starších kousků. Díky těmto speciálním kapsám má matrace delší životnost. Jejich výhodou jsou dobré ortopedické vlastnosti, které nám zajistí zdravé poležení.

Matrace z PUR pěny

Polyuretanová pěna, známá spíše pod názvem molitan, je ekonomickým řešením pro výrobu matrací. Výhodou tohoto oblíbeného materiálu je hlavně jeho odolnost proti poškození. Pokud vybíráme jednolůžkové matrace 90×200, jež nám mají vydržet dlouho, a zároveň nechceme jejich nákupem přijít o všechny úspory, jsou právě ty z PUR pěny nejvhodnějším řešením.

matra

Tuhost i výšku lze zvolit podle našich preferencí, na výběr je celá řada provedení.

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x