dlu1
Dům a Byt

Zajímavé vychytávky do vaší nové kuchyně

0 Shares

Dali jste si do nového roku předsevzetí, že si obnovíte, nebo vyměníte kuchyň? Kvalitní prostor na přípravu jídla je v současné době zkrátka potřeba. V době pandemie se pro nás stal domov ještě důležitější místem.

Kuchyně slouží, nejen na přípravu jídla, ale také jako společenský prostor pro celou rodinu, často i jako místo na práci pro jednoho z rodičů. Pokud chcete, aby byla vaše kuchyně příjemným místem pro každého člena domácnosti, nezapomeňte při jejím plánování na zajímavé vychytávky.

Skrytá elektrická zásuvka pro jednodušší vaření

Máme moderní kuchyně, ale při jejich plánování často zapomínáme, že je v nich třeba víc než jedna či dvě elektrické zásuvky. V dnešní době se nám v kuchyni sejde více drobných elektrických spotřebičů než v minulosti. Rychlovarná konvice, kávovar, toaster, kuchyňský robot, ale třeba i rádio nebo zásuvka na nabíjení telefonu – na všechno toto vybavení vám jedna zásuvka stačit nebude.

dluvys

Díky vysouvací elektrické zásuvce si v kuchyni klidně můžete nabíjet i mobil. Zdroj: archiv autora

Elektrické rozvody v kuchyni si proto dobře naplánujte. Zásuvkami nešetřete a nechte je umístit na vícero míst. Pokud máte pocit, že na některých místech se zásuvka nehodí, nebo ji tam není kam umístit, mohou vám dobrou službu udělat i skryté elektrické zásuvky, ať už vysouvací, nebo odklápěcí. Jsou designovým prvkem, jsou praktické a šetří prostor.

Lednice na nápoje nebo víno do každé rodiny

Taky máte občas problém s tím, že nemáte místo v lednici? Jestli jste se rozhodli ve vaší nové kuchyni pro vestavěnou lednici a mrazák, vězte, že pojmou méně potravin než volně stojící spotřebiče. Moderní je tak mít i vícero vestavěných elektrospotřebičů. Dobře vám tak může posloužit lednice na nápoje nebo speciální lednice na víno. Tyto elektrospotřebiče jsou krásným designovým prvkem a nápoje, jako je pivo, víno, limonády, vám nepřekáží v lednici.

dlu2

Malá lednice na nápoje ušetří místo ve vaší lednici. Zdroj: Electronic-star.cz

Dobře skrytá digestoř

Prostor kuchyně a obýváku se stále více propojuje, proto je důležité aby byla kuchyně elegantní a co nejminimalističtější. Moderní jsou přírodní materiály a hladké povrchy bez úchytek. V souvislosti s tímto trendem je tak důležitý výběr správné digestoře, aby vám prostor zbytečně nerozdělovala.

dlu3

Digestoř může být zabudovaná přímo do varné desky. Zdroj: Bigstockphoto.com

Vaše nová digestoř by tak měla být, buď designovým kouskem, nebo naopak skrytá před zraky všech příchozích. Při výběru nesmíte zapomenout ani na její efektivitu a hlučnost. V dnešní době už máte na výběr, nejen nástěnné a stropní digestoře, ale i vysouvací přístroje ukryté pod kuchyňskou skříňkou. Moderní jsou dnes také výkonné digestoře zabudované do kuchyňské desky. Tato řešení jsou však dražší a také si vyžadují stavební úpravy. Výsledný efekt je však velmi elegantní.

Zpracovala: Silvie Dluhošová

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
0
Would love your thoughts, please comment.x