anotace 12
Dům a Byt

Vše pro cukráře a sladké pečení

0 Shares

Pod pojmem cukrářská výroba si každý vybaví sladkosti v podobě dortů, zákusků, koláčů, makronek, vánočního pečiva atd. Jestli jste propadli kouzlu sladkého pečení, neobejdete se bez řady pomůcek, vybavení a nepostradatelných ingrediencí.

Vítejte v cukrářské dílně

Cukrárna je sladkým barevným světem, kde to krásně voní po čokoládě, pražených mandlích, karamelu a krémových náplních. Jaké základní cukrářské potřeby si pořídit, aby byl výsledek vašeho snažení perfektní? Máte-li v plánu péct hlavně dorty, budou se vám hodit modelovací pomůcky, které vám usnadní tvarování z modelovacích a potahovacích hmot. Jedná se o vypichovače květin, krajky a lišty, patchworkové vytlačovače, otiskovačky atd.

potah1

Perfektní vzhled potahovací hmoty na dort vám zajistí hladítka a žehličky na marcipán a fondán. 

Dort jako umělecké dílo

V současnosti jsou dorty vymazleny do posledního detailu, až oči přecházejí. Dokonce se nám v některých případech nechce ani věřit, že jsou skutečně k jídlu. Aby dort nebyl dokonalý jen na pohled, ale též skvěle chutnal, pořiďte si řadu kvalitních surovin.

potah2

Jednou z nich je marcipán, jenž je tím pravým pro potahování dortů a modelování ozdob.

Jedná se o velice přizpůsobivou surovinu, kterou lze obarvovat, zesvětlovat, tvarovat atd.

Marcipán nevyužijete jenom při pečení dortů, nýbrž také jím ochutíte dezerty, ovocné knedlíky a pralinky. Delikatesou je holandský marcipán, který obsahuje mandle min. z 25 %.

potah

Co se vám bude ještě hodit?

Poslední dobou jsou čím dál více oblíbené makronky. Jejich základ tvoří mandlová mouka ze 100% mandlí jak blanšírovaných, tak namletých.

Své uplatnění nalezne rovněž v těstech, krémech, nepečených dezertech, umí zjemnit korpusy.

potah3

Výčet základních ingrediencí pro cukrářskou výrobu uzavírá kakao, které hraje jednu se zásadních rolí ve výsledné chuti dezertu.

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x