Detail příspěvku: Moje první malování

Moje první malování

autor: | Čvc 23, 2011 | Dům a Byt | 0 komentářů

Návštěvy: 36

SOBOTNÍ PŘÍLOHA

Zdálo se mi to jako jednoduchá věc. Koupím barvu, a pokud budu trochu šikovná, vymaluji svůj nájemní pokojík sama. Ušetřím.  Vždyť váleček do barvy umí namočit každý… Prodavač v obchodě na mě neměl moc času, a tak jsem rychle nakoupila  a zmizela z prodejny, abych neobtěžovala.  

Neděli jsem mínila strávit malováním.

 

Jako první jsem doma zjistila, že je barva mírně zašedlá a váleček fasádní. Nevadí, udělám z nouze ctnost. Dám tomu barevný nádech a budu se tvářit, že šmrdlám fasádu.

 

Běžela jsem tedy zpět a koupila malou tónovací barvičku a i váleček jsem nakonec, díky schopnosti číst, pořídila správný.

 

Prodavač byl nadále plně zaměstnán telefonováním.

 

314NmI.jpg

 

Oděna do trenýrek po expříteli, jsem začla. Odspoda. Výsledek opět nebyl takový, jaký jsem si představovala, ale šlo to. Občas někde máznuto vedle, ale to se skryje. „Až to zaschne, bude to lepší“, uklidnila jsem sama sebe a jala se postupovat ke stropu.

 

Záhy mi došlo, že se židlí na posteli, balancujíc v ohromné výšce jednoho metru, prostě nic nenamaluju. Spíš jsem aspirovala na zmalování sebe sama pádem k zemi. „Vrať se k plotně“, znělo mi v levém uchu. Není to taková legrace, jak jsem si myslela.

 

„Potřebuju chlapa“, zhodnotila jsem a běžela pro souseda.

 

Vyrušila jsem ho od vysílání nedělní partie. Byl přímo nadšený. Vysvětlil mi, že zítra by to šlo a odeslal mě s instrukcemi opět nakupovat.

Přepadla mě myšlenka, jestli by nebylo lepší pozvat si prostě malíře. I soused si na tuty řekne o peníze. Zvláště pak tenhle, kterého podezírám, že by souhlasil s hloubkovým vrtem do kolene, kdyby za to byl pětník.

 

Ale poslechla jsem.

 

Rozhodně a akčně, jsem vtrhla tentokrát do jiné prodejny, protože tamten hoch byl rozhodnut strhat mobilního operátora. Ráda zmíním, že jsem napodruhé zavítala do barev v Praze 3, Na Chmelnici.

 

Přivítal mě sympatický prodavač, který oplýval trpělivostí a ochotou. Nejspíš si myslel, že jsem z České obchodní inspekce.

 

„Potřebujete zakrývací folie, kterou přikryjete nábytek, maskovací pásky, sádru nebo tmel , váleček popřípadě teleskopickou tyč a štěteček. Dobrá je i penetrace, která sjednocuje různorodost podkladu..Dále barvu.

Doporučuji Primalex Plus. Je to interiérový nátěr s vysokou kryvostí a otěruvzdorností. Pokud byste chtěla barvu namíchat, vyberete si ze vzorníku barev. Já zadám číslo odstínu do počítače a vyberu tu správnou bázi. Stroj do báze prostě vstříkne pigmenty. Čím je barva sytější, tím je dražší..“. Z rozpočtu dostala moje peněženka smrtelnou křeč.

 

Rozloučila jsem se s milým prodavačem a koupila jsem si alespoň řezák na koberce.

Sedla jsem si do parku s řezákem v ruce a odevzdaně vytočila číslo na malíře, které mi poskytla laskavá slečna na informacích, za polovinu mého kreditu. Za druhou polovinu mi všechno vysvětlil onen malíř a ujistil mě, že já naprosto nic nemusím.

 

Malíř nakoupí vše co je potřeba, olepí celou místnost, zakryje díry a nerovnosti ve zdi, vyspraví omlácené rohy, napenetruje, vymaluje a uklidí po sobě.  „Už Tě nechci, sousede!“

 

Vymaloval přesně podle mojí představy. Pokud bych chtěla modrou zeď s červenými kytičkami a na to jelena v říji životní velikosti, neměl by problém. Uklidil i ten binec po mě.

 

Naúčtoval si i s materiálem 2000,-. Kdybych tam před tím nepatlala tu fialkovou, bylo by to levnější.

Pavla


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Anežka k nám připutovalo z Řecka. Tam mu dalo život slovo „hagnos či hagné“ a z něho pak jméno Agnes, které se tím pádem překládá jako „čistá“ či „nevinná“. Krásné historické jméno, Anežka nosí u nás 20179 žen.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den zásnub.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 1 756
  • 2 256
  • 52 303
  • 380 489
  • 2 386 701
  • 3 790
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet