Dům a Byt

Moje první malování

0 Shares

SOBOTNÍ PŘÍLOHA

Zdálo se mi to jako jednoduchá věc. Koupím barvu, a pokud budu trochu šikovná, vymaluji svůj nájemní pokojík sama. Ušetřím.  Vždyť váleček do barvy umí namočit každý… Prodavač v obchodě na mě neměl moc času, a tak jsem rychle nakoupila  a zmizela z prodejny, abych neobtěžovala.  

Neděli jsem mínila strávit malováním.

 

Jako první jsem doma zjistila, že je barva mírně zašedlá a váleček fasádní. Nevadí, udělám z nouze ctnost. Dám tomu barevný nádech a budu se tvářit, že šmrdlám fasádu.

 

Běžela jsem tedy zpět a koupila malou tónovací barvičku a i váleček jsem nakonec, díky schopnosti číst, pořídila správný.

 

Prodavač byl nadále plně zaměstnán telefonováním.

 

314NmI.jpg

 

Oděna do trenýrek po expříteli, jsem začla. Odspoda. Výsledek opět nebyl takový, jaký jsem si představovala, ale šlo to. Občas někde máznuto vedle, ale to se skryje. „Až to zaschne, bude to lepší“, uklidnila jsem sama sebe a jala se postupovat ke stropu.

 

Záhy mi došlo, že se židlí na posteli, balancujíc v ohromné výšce jednoho metru, prostě nic nenamaluju. Spíš jsem aspirovala na zmalování sebe sama pádem k zemi. „Vrať se k plotně“, znělo mi v levém uchu. Není to taková legrace, jak jsem si myslela.

 

„Potřebuju chlapa“, zhodnotila jsem a běžela pro souseda.

 

Vyrušila jsem ho od vysílání nedělní partie. Byl přímo nadšený. Vysvětlil mi, že zítra by to šlo a odeslal mě s instrukcemi opět nakupovat.

Přepadla mě myšlenka, jestli by nebylo lepší pozvat si prostě malíře. I soused si na tuty řekne o peníze. Zvláště pak tenhle, kterého podezírám, že by souhlasil s hloubkovým vrtem do kolene, kdyby za to byl pětník.

 

Ale poslechla jsem.

 

Rozhodně a akčně, jsem vtrhla tentokrát do jiné prodejny, protože tamten hoch byl rozhodnut strhat mobilního operátora. Ráda zmíním, že jsem napodruhé zavítala do barev v Praze 3, Na Chmelnici.

 

Přivítal mě sympatický prodavač, který oplýval trpělivostí a ochotou. Nejspíš si myslel, že jsem z České obchodní inspekce.

 

„Potřebujete zakrývací folie, kterou přikryjete nábytek, maskovací pásky, sádru nebo tmel , váleček popřípadě teleskopickou tyč a štěteček. Dobrá je i penetrace, která sjednocuje různorodost podkladu..Dále barvu.

Doporučuji Primalex Plus. Je to interiérový nátěr s vysokou kryvostí a otěruvzdorností. Pokud byste chtěla barvu namíchat, vyberete si ze vzorníku barev. Já zadám číslo odstínu do počítače a vyberu tu správnou bázi. Stroj do báze prostě vstříkne pigmenty. Čím je barva sytější, tím je dražší..“. Z rozpočtu dostala moje peněženka smrtelnou křeč.

 

Rozloučila jsem se s milým prodavačem a koupila jsem si alespoň řezák na koberce.

Sedla jsem si do parku s řezákem v ruce a odevzdaně vytočila číslo na malíře, které mi poskytla laskavá slečna na informacích, za polovinu mého kreditu. Za druhou polovinu mi všechno vysvětlil onen malíř a ujistil mě, že já naprosto nic nemusím.

 

Malíř nakoupí vše co je potřeba, olepí celou místnost, zakryje díry a nerovnosti ve zdi, vyspraví omlácené rohy, napenetruje, vymaluje a uklidí po sobě.  „Už Tě nechci, sousede!“

 

Vymaloval přesně podle mojí představy. Pokud bych chtěla modrou zeď s červenými kytičkami a na to jelena v říji životní velikosti, neměl by problém. Uklidil i ten binec po mě.

 

Naúčtoval si i s materiálem 2000,-. Kdybych tam před tím nepatlala tu fialkovou, bylo by to levnější.

Pavla


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x