product 2332787
Dům a Byt

LCD televizor jako umělecké dílo? S TV držákem to půjde!

0 Shares

Na stěnu, nebo na stolek? Tuto otázku si po koupi televizního přijímače pokládá snad každý. Každé řešení má svá pro a proti.

Také jste si všimli, že na fotografiích luxusních interiérů v časopisech o bydlení málokdy narazíte na televizor? Přitom ho má doma téměř každý. Televizní přijímače jakoby se designérům nehodily a fotografům kazily záběr.

I televizor přitom je možno do interiéru zakomponovat tak, aby v něm nerušil, nevyčníval a naopak s ním maximálně splynul. Skvělým řešením jsou právě držáky na LCD, LED, OLED i QLED televizní obrazovky.

Výhody držáků na TV

Televizní držáky v první řadě šetří místem. Umožňují totiž televizní přijímač připevnit na stěnu. Nevýhodou tohoto řešení může být to, že se připravíte o možnost přemístění televizní obrazovky na jiné místo. Pokud si umístění televizoru rozmyslíte a místo na stěně jej budete chtít mít třeba v rohu místnosti, pak počítejte s tím, že odmontovat polohovatelný držák ze stěny je rozhodně náročnější než přemístění televizního stolku. Ten v každém případě disponuje mobilitou, díky níž jej i s televizí můžete přemisťovat dle libosti.

15171 otocny drzak na tv northbayou sp 2

Televize, nebo obraz? Obojí!

Držáky na TV, jak jsme již zmínili, umožňují umístění televizoru na stěnu. V ten okamžik se z přijímače může stát umělecký předmět. Jedna nejmenovaná značka s tím už přímo počítá. Ve vypnutém režimu si můžete vybrat ze stovky obrázků včetně fotografií uměleckých děl, díky kterým se z televizoru stane obraz. Ten navíc můžete měnit dle libosti. Skvělý nápad, nemyslíte?

Jaký držák zvolit?

K tomu, aby tento digitální obraz a televizor v jednom mohl ozdobit i váš interiér, se neobejdete právě bez zmíněného televizního držáku. Jaké máme možnosti? Opravdu bohaté. Na trhu se setkáte s držáky fixními, otočnými, výsuvnými polohovacími a nástěnnými. Jedná se o držáky na televizory LCD, LED, OLED i QLED. Jaký model zvolit? To závisí jednak na velikosti televizoru a jeho hmotnosti, ale i vašich nárocích na otáčení, sklápění a vysouvání držáku.

Držák na malé televize a monitory

Pro malé televizory a monitory s uhlopříčkou 13″ až 30″ lze doporučit polohovací nástěnný držák na monitory Fiber Mounts FM233, který najdete například v portfoliu e-shopu drzakyastolky.cz. Tento držák je možno otáčet, vysouvat a sklápět, což je praktické, pokud televizor či monitor neplánujete sledovat z jednoho fixního úhlu. Bojíte se, že držák televizi neunese? Tyto obavy rozhodně nejsou na místě. I tento držák na malý televizor si poradí až s patnáctikilogramovou hmotností!

vyr 1410 Kvalitni nastenny drzak na televizi Fiber Mounts Solid1

LCD půl metru od stěny? Žádný problém!

Pro větší televizní přijímače s uhlopříčkou mezi 32″ a 65″ je vhodnější výsuvný polohovací držák TV Fiber Mounts Super-1. Tento držák již od pohledu skvěle vypadá a obzvláště v moderním interiéru se bude skvěle vyjímat. Ještě více vás však překvapí jeho technické vlastnosti. Držák unese až 35 kg a disponuje širokou škálou polohovatelnosti. Umožňuje totiž nejenom sklápění a otáčení televizoru, ale i jeho až půlmetrové vysunutí!

Televizor tak můžete mít přímo u stěny, ale i půl metru od ní!

Držák pro fajnšmekry a skutečné LCD nadšence

vyr 1411 Dizajnovy otocny sklopny vysuvny drzak na Tv Fiber Mounts Excelent

Pokud ovšem sháníte to nejlepší, co současný trh s televizními držáky nabízí, měl by v hledáčku vašeho zájmu být kvalitní otočný držák na TV 23-60 Fiber Mounts Excelent. Takový totiž je – zcela excelentní. Posuďte sami: držák disponuje elegantní a zároveň bezpečnou konstrukcí, která opět unese až 

pětatřicetikilogramovou televizi s uhlopříčkou až 60″.

Tento držák je tedy vhodný pro opravdu velké LCD, LED, OLED i QLED televizory a domácí kina. A i tento držák umožňuje až půlmetrové vysunutí, aniž by při tak vysoké zátěži docházelo k prověšování ramen. Ta zůstanou pevná jako skála.

Držák samozřejmě budete moci i natáčet, otáčet i sklápět, možná je dokonce i úprava roviny obrazovky.

Pro velké obrazovky je tento držák zkrátka ideálním řešením!

Obáváte se, že držák na televizor je nad vaše možnosti? Věřte, že není. Polohovatelný levný televizní držák dnes pořídíte za několik stovek. Tak neváhejte!

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x